Hogy vágj magadnak frufrut?
hirdetés
Ha eddig nem volt frufrud, szárazon vágd le a hajad, ellenkező esetben bevizezheted egy kicsit. Fésüld előre a hajad. Fogj egy hegyes végű tupírfésűt, és a fejtetőd közepétől kiindulva válaszd el a hajadat szabályos háromszög alakban úgy, hogy körülbelül a szemöldököd külső szélével egy vonalban végződjön a csík.
A felesleges hajat tűzd hátra egy csat segítségével. Fésüld ki az elöl maradt tincseket, és egyenletesen oszlasd el őket. Ha jobb kezes vagy, fogd a bal kezedbe a tincseket az orrod hegyénél, és csavard el őket jobbra. Ha balkezes vagy, ugyanezt tedd, csak fordítva. A csavar alatt tartsd erősen a tincseket, és egy éles ollóval vágd le a hajat az ujjad alatt a lehető legegyenesebben. Fésüld ki a frufrudat, és egy körkefével szárítsd be úgy, hogy befelé álljanak a hajvégek. Ám nem mindegy, hogyan vágjuk, és hogyan készítjük elő a hajat. Sokakkal előfordul, hogy levágják a frufrut, ám az túl rövid lesz szárítás után. Vághatunk frufrut egyenes és göndör hajhoz is. Göndör haj esetén érdemes egyenesre szárítani a frufrut körkefével, vagy hajsimítóval.
hirdetés
Még mielőtt nekilátnánk hirtelen felindulásból frufrut vágni magunknak, gondoljuk végig, mennyire viseljük jól, ha homlokunkra rálóg hajunk. Sokakat ez kifejezetten idegest, és csattal tűzik fel, miközben várják, hogy a haj frufru részen újra megnőjön.
Ne vágjunk frufrut vizes hajon, mert a vizes haj mindig hosszabb, mint a száraz. Ezért fordulhat elő, hogy vizes hajban vágva a frufrut, szárítás után az jóval rövidebb lesz, mint szerettük volna. Ha úgy érezzük kényelmesebbnek, hogy nedves hajon vágnánk szívesebben frufrunkat, akkor hagyjunk rá 5 mm-t. Idétlenül néz ki, amikor valaki rosszul elválasztott hajába kezdi el a frufrut kialakítani, mert előfordulhat, hogy rövid, égnek álló szálak jelennek meg a fejtetőn. Túl vékony tincseket sem jó leválasztani frufruhoz, mert nem mutat jól.
Háromszög alakban tanácsos
Fésüljük hátra hajunkat teljesen és tincsenként kezdjük el előrehúzni úgy, hogy középen legyenek a leghosszabb szálak. Egyenlőszárú háromszöget vágunk, melynek alapja a homlok vonala. Az háromszög alapja ne legyen szélesebb, mint szemöldökünk külső vonala. A háromszög magassága ne legyen nagyobb, mint a fültőtől mért hossz fele. Tűzzük hátra csattal azokat a hajszálakat, amiket nem szeretnénk levágni.
Ez stílustól függ, de a túl rövid frufru, ami például 2-3 centiméter, nagyon rövid. Olyan hatást kelthet, mintha megszaladt volna az olló. Ezért érdemes felhúzott szemöldök mellett, a szemöldök belső feléhez mérni, és annak vonalához tervezni a frufru hosszát.
Mind a kettő jó választás lehet. Ez megint csak egyéniségünktől és frizura fazonunktól függ.
Egyenes vonalú frizurához ugyan úgy vághatunk tépett frufrut, mint tépett frizurához egyenes frufrut.
Fésüljük ki a már méretre vágott frufrut, helyezzünk egy tincset a mutató és középső ujjunk közé, az ollóval lentről felfelé, az ollót srégen (ferdén) tartva ( 25-30 fokos szögben) csipkedjük le a véget úgy, hogy a leghosszabb szálból nem vágunk. Így haladunk tincsenként végig.