Ettől válsz pattanásossá!
hirdetés
Sokan nem tudják miért is válik pattanásossá a bőrük. Ha főleg az arcodon jelennek meg a pattanások, akkor érdemes a sminket hibáztatni. Természetesen nem azért, mert rosszul használod, egyszerűen a smink is romlandó.
Egy idő után a termékeke összetevői megromlanak és hatások már nem csak a szép smink lesz, hanem az utána következő pattanás. Ugyanis a szerek bejutnak a bőr pólusain keresztül az alsóbb bőrrétegekbe ahol aztán pattanás keletkezik. Ezt főleg olyan sminkeszközök váltják ki, amiket az ember nem gyakran használ, hiszen amiket elég sűrűn használunk, az el is fogy idejében. Vegyünk néhány példát az arcápolási szerekből:
hirdetés
Ha azt veszed észre, hogy a púder, amit használni akarsz, megkeményedett, akkor ideje beszerezni egy másikat, hiszen ekkor már használhatatlan. Ha nem száraz helyen tároljuk a kozmetikumokat, akkor a púder tetején egy szürkés réteg fog megjelenni, ami már egyben arra is utal, hogy biztosan használhatatlan. Használatát ilyenkor mindenképp kerüld el, mert többet ártasz, mint jót csinálsz.
Egy másik elengedhetetlenné vált eszközünk nem más, mint az alapozó. Az esetek nagy részében gyakran használjuk, ezért kevesen is tapasztalják meg, milyen is, amikor az alapozó megromlik. Azonban figyeljünk mindig oda, jobb kicsit odafigyelni, mint majd később a pattanások ellen küzdeni. Hogy hogyan lehet észrevenni, ha már használhatatlan? Nagyon egyszerű, ilyen esetekben a színe és a szaga is megváltozik a szernek, ne rizikózz, hogy még egy kicsi van benne és azt már elhasználod, mert bőrirritációt és pattanást von maga után a használata.
Kevesen tudják, de a szemceruza is megromlik akár negyedévente érdemes cserélni. A szem az egyik legérzékenyebb testrészünk, ezért is kell nagyon odafigyelni, hogy milyen termékkel is dolgozunk. A szemceruza esetében is, ha bekövetkezik a romlás, akkor a szaga változik meg elsősorban, de akkor is használhatatlanná válik, ha a hegye már szétmállik, ez okozhatja legnagyobb bajt, hiszen ha ilyen romlott szemceruzát használunk az bizony a kötőhártya gyulladásához vezet.
A szemceruzán kívül nagyon oda kell még figyelni a szempillaspirálra és a szemhéjfestékre is, ezekkel a szerekkel a szemünk környékét ápoljuk, és ha már nem fénykorukat élik, akkor többet ártunk vele. Figyeljünk oda a szempillaspirál esetében, hogy legalább kéthavonta cseréljük, mert a kefén a baktériumok könnyedén tanyáznak és felkerülnek a szemünkre, ha már megromlott, akkor az állaga változik meg, nagyon folyós, illetve csomós lesz, nehezen lesz eltávolítható. Ha a szemhéjfesték por formájú, és szürkés réteg jelenik meg rajta, akkor ideje cserélni. Amennyiben folyékony szemhéjfestéket használunk, akkor is oda kell figyelni: a csomósodás egy intő jel.
A legjobban elálló termékek közé sorolhatóak a szájfény és a rúzs is, hiszen akár egy évig is megtarthatóak, természetesen száraz hűvös helyen. Azonban figyeljünk mindig oda használat előtt: a rúzs esetében, ha a benne lévő olaj kicsapódik, akkor inkább mellőzzük a használatát. A szájfény esetében a jel a csomósodás.