Egészséges körmöket akarsz? Próbáld ki ezeket a tippeket!
hirdetés
Az egészséges, természetes körmök szépen tartása nem olyan nehéz, mint sokan azt gondolnák. Mint ahogy hajunk, körmünk is természetes állapotában a legegészségesebb. Némi körömlakkra van csupán szükség védelem gyanánt, és rendszeres hidratálásra.
A gyakran beszakadó köröm nem másnak, mint a vízhiánynak a jele. Ebben az esetben igyunk több folyadékot és használjunk olajat, ami áthatol a körömlemezen. Használjunk rendszeresen kutikula-ápoló krémet, és az eredmények fél év múlva jelentkeznek.
hirdetés
Fontos megjegyezni azt is, hogy a körömlakk tartós használata a körmök sárgás elszíneződéséhez vezet. Bár ez nem számít károsodásnak, alapozóréteg használatával megelőzhető a sárgulás.
Néhány tuti körömápolási tipp
- Első az, hogy a kézmosás után mindig használjunk kézápoló készítményt. A szappanok szárítják a bőrt valamint a körmöt, ami az utóbbi töredezéséhez, rétegekre hasadásához vezet.
- Sokan nem tudják, de a mandulaolaj kevés sóval elkeverve valóságos csodaszer. A körmökre valamint a kutikulába dörzsölve erősíti a gyenge, beszakadásra hajlamos körmöket, valamint táplálja a száraz, hámló kutikulát.
- A következő tippünk az, hogy kíméletesen ápoljuk a kutikulát, ez a köröm növekedésének központját védi. Ne szakítsuk fel illetve vágjuk a bőrt.
- Lényeges az, hogy a körömrágást felejtsük el, ez súlyosan károsítja a körmöt és a kutikulát, és deformált körmökhöz, egyenetlen növekedéshez vezet. A körömrágással kórokozókat juttathatunk a köröm közvetlen közelébe, ami problémákhoz, fertőzésekhez vezet.
- A köröm növekedésének serkentése is lényeges. Masszírozzuk a körmök tövét, amilyen sűrűen csak tudjuk. A gépírás, zongorázás illetve egyéb, komolyabb ujjmozgást igénylő feladat fokozza az ujjak vérellátását.
- Amennyiben nem túl hosszúak, kerüljük a körmök vágását, lecsippentését, hiszen ezzel meghajlíthatjuk, beszakíthatjuk azokat. Alkalmazzunk inkább körömreszelőt a köröm méretre igazításához. Ha a körömre merőlegesen húzogatjuk a reszelőt, felszakíthatjuk a köröm szélét. Kivétel nélkül minden esetben 45°-os szögben tartsuk a ráspolyt reszelés közben.
- A körömlakk lemosását követően várjunk egy pár percet körömreszelés illetve vágás előtt. A köröm könnyen sérül, amennyiben nem teljesen száraz.
- Igyekezzünk minél ritkában körömlakklemosót használni, főleg, ha acetont tartalmaz, mivel nagyon kiszárítja a körmöt. Kézápolással foglalkozó szakemberek szerint heti egy alkalomnál többször nem ajánlott lemosót használni. A szükséges legkisebb mennyiséget vigyük fel, és kerüljük a kutikulát és a körömlemez körüli bőrt.
- Fontos az is, hogy ne kaparjuk le a körömlakkot, és ne használjunk fémeszközt a kutikula hátratolására. Ezzel eltávolítjuk ugyanis a köröm felületét védő sejteket, a leváló körömlakkréteg lehántása hasonló következményekkel jár.
- A körömtápláló készítményeket egyszerűen és gyorsan felvihetjük. Táplálják a körmöt valamint a köröm körüli szöveteket. Vitamin-, olaj- és fehérjetartalmuk révén elősegítik, hogy körmünk hosszú, erős és egészséges legyen.
- Manikűrözzük körmeinket 7 - 14 naponként, amennyiben szükség van, rá lakkozzuk újra, hogy mindig jól ápoltnak tűnjenek.
- Naponta vigyünk fel fedőréteget, hogy védjük a köröm hegyét.
- A puha, gyenge körmök beszakadását a legegyszerűbben valamint leghatékonyabban körömerősítővel akadályozhatjuk meg. Hetente egyszer - kétszer vigyük fel. Nemcsak megvédi a körmöket, de fényes csillogást is kölcsönöz nekik.
Végezetül még egy hasznos tudnivaló: A köröm-alapozó szuper találmány. Bár a körömlakk tartósságát hivatott növelni, használatával megakadályozhatjuk, hogy az élénk színű körömlakkok megfogják a körmöt. Ha körmünk festékfoltos vagy elszíneződött, nyomjuk 15 másodpercre félbevágott citromba. A gyümölcsben lévő citromsav kiváló fehérítő. A kezelést követően viszont ne felejtsünk el kezet mosni, nehogy a citromlé kiszárítsa bőrünket.