Hajmosás hajhullás esetén
hirdetés
Csak be kell vizezni, samponozni, leöblíteni, majd megismételni, szárítani. Ilyen könnyű lenne a hajmosás? Igen, ha körültekintően jársz el, ami a hajmosást illeti. De problémával is járhat, ha nem figyelsz oda eléggé hajtincseidre. Hajhullás esetén különösen oda kell figyelni.
Sokan elkövetik azt a hibát, hogy nem vizezik be kellően a hajukat a nagy rohanás közepette, a tisztítás első lépésében. A félig száraz tincsek viszont nem képesek felvenni a samponban lévő tápanyagokat, és nehezebben képződik hab, ami azt jelenti, hogy a teljes hajmosáshoz erősebb dörzsölés kell. A durva érintés pedig olyan dolog, amire a hajat hullató embernek a legkevésbé van szüksége. Persze a tincsek hosszától és dússágától is függ, hogy meddig érdemes a zuhany alatt áztatni a hajat. Ami általában két perc. Ha magadban elszámolsz százhúszig, az épp elég. Takarékossági szempontból is jó, ha ezután elzárod a vizet, és csak ezután nyúlsz a samponért.
hirdetés
Nem elég beérned a legolcsóbb samponnal, hiszen hajhullás esetén olyan termékre is szükség van, ami egy kicsit különlegesebb, mint az átlag. Ajánlott természeti olajokat rejtő hajsampont használni, amiben levendula, rozmaring, gerániumolaj van.
Ezek táplálják és éltetik a hajat és a fejbőrt. Ezzel hozzájárulnak, hogy visszaálljon a szálak egészsége. Ha abszolút biztos szeretnél lenni a dolgodban, akkor válassz olyan sampont, amit kifejezetten hajhullás esetére fejlesztettek. Vagy nézz utána az interneten, milyen típusok közül tudsz választani. A samponozást minden napi használat mellett nem muszáj kétszer elvégezni, elég egyszer is. Miután leöblítetted alaposan a sampont, jöhet az extra ápolás. Erre az esetre is rengeteg kence közül választhatsz, de érdemes biztosra menni, és külön olyat használni, amely a megfelelő arányban tartalmaz hatóanyagokat.
Elsősorban a hajnövekedést segítő B-vitaminokat, és a hajhagymát regeneráló ginko-bilobát tartalmaz. Ezek hatékonysága tovább fokozható a hajszerkezet szempontjából nagyon fontos kéntartalmú aminosavak képződéséhez hozzájáruló kölessel, csalánnal és mezei zsurlófűvel. Az oldatokat a használati utasítás függvényében száraz vagy nedves hajra kell alkalmazni. A mellékletben leírt gyakorisággal.
A hajszárítás az ápolás egyik legsarkalatosabb pontja, hiszen itt véthetni a legnagyobb hibákat. A hőhatás még a legegészségesebb szálakat is károsíthatja, nemhogy ha hajad hull, és még jobban oda kell figyelni. A legszerencsésebb, ha lehetőséged van a természetes levegőn való száradásra, miután a törülközővel felitattad nyomkodással és nem törléssel a maradék vízcseppeket. Amennyiben sietsz, válassz olyan hajszárítót, amely több fokozatba is állítható, és még véletlenül se használd a legerősebbet! A 20 centis távolságból fújt langyos levegő a legjobb! A hajsütővas vagy vasaló bevetése előtt pedig használj hő védő permetet!
A hajhullás nem más, mint egy tünete annak, hogy nincs valami rendjén a szervezetedben. Mindenképpen ezzel kell először rendbe jönnöd, hogy aztán hatékonyan tudd kezelni a tüneteket. Általában tápanyaghiány áll a háttérben, mégpedig a túl csekély B-vitamin, cink- vagy fehérjebevitel. De a folyadékhiány is döntő jelentőségű a háttérben. Ezért az okokat kell megszűntetned, hogy az okozat is megszűnjön. A megfelelő pótlás helyre teszi az egyensúlyt. Már csak ennek megtartására kell törekedned! Számos gyulladásos folyamat is előidézheti a hajhullást. De gyógyszerek mellékhatása is lehet.
(forrás: bien.hu)