Tűkkel a fiatal, szép bőrért!
hirdetés
Úgy gondolod, hogy a címe egy kicsit félreérthető lehet? Nem igazán, mivel egy olyan kezelésre hívjuk fel a figyelmet, amely által valóban tűkkel szurkálják a páciens bőrét. Egy egészen új kezelésről van szó, de hazánk ezen a területen az élen jár, így már nálunk is igénybe vehető. A kezelés nem más, mint a dermaroller és egy német plasztikai sebész fejéből pattant ki az ötlet.
Tűkkel! Hogyan? Miért?
hirdetés
„Kezdjük rögtön a kezeléshez használt eszközzel, ami első látásra leginkább a fakírok szöges ágyához hasonlítható. A dermaroller gyakorlatilag egy tűkkel ellátott, néhány centiméteres henger, amelyet a kezelést végző kozmetikus végiggörget a bőrön. A henger felületén lévő hajszálvékony tűk nagyon aprók és rendkívül vékonyak, feladatuk az, hogy átlyukasszák a bőr legfelsőbb rétegét, a felhámot, és behatoljanak az alatta lévő rétegbe, az irhába, anélkül, hogy bármelyiket is károsítanák.
Kegyetlenül hangzik, a valóság azonban az, hogy a négyzetmilliméterenként ejtett nyolc-tíz apró tűszúrás csak minimális fájdalommal jár, és az eljárás lényege éppen az, hogy megsebezze a bőrt.
De miért is leszünk a számtalan, gyakorlatilag láthatatlan tűszúrásoktól szebbek? A titok nyitja a sebgyógyulás folyamatában rejlik. A kezelés közben keletkezett parányi sérüléseket a szervezet azonnal regenerálni kezdi, vagyis olyan anyagok rekordsebességű termelésére ad parancsot, amelyek a bőr feszességéért, fiatalságáért felelősek. Ezek az anyagok a kollagén és az elasztin, melyek termelődése a bőr öregedésének során erőteljesen hanyatlik, tehát csökken a vízmegkötő képesség és a bőr tömörsége, rugalmassága.”- olvasható a vital.hu oldalon
Egyszer, de nagyszerű, hiszen nagyon is hatásos lehet. A bőr szépsége érdekében fontos tehát ismerni az emberi szervezetet, hiszen ez remek példa rá, hogy gyakorlatilag egy egyszerű megoldással is szebbé tehetjük a bőrünket. A dermaroller használata által tehát ezek az anyagok ismét működésbe lendülnek, ez által pedig hozzájárulnak ahhoz is, hogy a bőr szebb, fiatalabb legyen.
A kezelésről
Először is nagyon fontos megtisztítani a bőrt a szennyeződésektől. Ez után a szakember érzéstelenítőt visz fel a bőrrétegre, majd jöhet 1-1,5 órán keresztül a bőr stimulálása a kis hengerrel, avagy a dermarollerrel. A kezelés után nem kell megijedni, ugyanis ehhez hozzátartozik egy erősebb bőrpír is. Sőt, ha érzékeny a bőröd, akkor még apróbb véraláfutások is jelentkezhet. A véraláfutások a kezelés után nagyjából 1 órára rá elmúlnak és csak bőrpír formájában lesznek. Ugyanakkor a bőrpír is viszonylag hamar alábbhagy és még a kezelés napján teljesen elmúlik. Fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy ez a folyamat csak, akkor megy így végbe, ha ténylegesen jól végezte a munkáját a szakember és minden eszköz, amit használt steril volt. A kezelés utáni hetekben ugyanakkor javasolt fényvédő krém használata is. A fényvédő használata egyébként is javasolt, de ilyenkor még inkább, mert a bőrfelület gyengébb, sebezhetőbb lesz a kezelés miatt.
Kiknek nem ajánlott?
A kezelés igénybe vétele nem javasolt abban az esetben, hogy a bőrön található fertőzés, pattanások, ekcéma vagy herpesz. Továbbá akkor sem ajánlott használni, ha valamilyen krónikus bőrbetegségben szenved a páciens, például pikkelysömör. Fontos odafigyelni az anyajegyekre is, mert ha az adott bőrfelületen több is található, akkor jobb kihagyni a kezelést, mert könnyedén felsértheti az anyajegyet. Nem utolsó sorban pedig bizonyos szépészeti kezelések után nem javasolt a dermarollert is kipróbálni, ilyen például a savas hámlasztás, ráncfeltöltés.
Forrás: vital.hu
Képek: larevista.ro és twitter