3 szépségtipp rózsával
hirdetés
Ez a rendkívül népszerű virág számos kedvező tulajdonsággal rendelkezik, amit a bőrápolás terén is kihasználhatunk. Az érzékeny bőrrel is kíméletes, nyugtatóhatásának köszönhetően enyhíti a kipirosodást és az irritációt, miközben szembeszáll a körokozókkal is. Harmonizálja a bőr felborult egyensúlyi állapotát, és összehúzó hatása is jelentős.
Minden bőrtípusra alkalmazható, de a száraz, érzékeny vagy érett bőr különösen hálás lesz azért, ha rózsával kényeztetjük.
hirdetés
■ Rózsavíz: arctisztítóként és arctonikként egyaránt használhatjuk, érdemes reggel és este is áttörölni vele a bőrünket. Igazán nem nagy ördöngösség házilag elkészteni, mindössze 2 marék friss, illatos rózsaszirmot kell beletennünk egy jól záródó üvegedénybe, majd azt felönteni kétszer ennyi felforrósított szénsavmentes ásványvízzel. Fénytől és melegtől védett helyié tesszük, időnként átkeverjük, majd a harmadik napon leszűrjük, és jól záródó palackba töltjük. Tartsuk hűtőben!
■ Rózsafürdő: bőrünket megnyugtatja és puhává varázsolja az illatos rózsafürdő, amely a lélekre is simogatóan hat. 2 dl tejszínhez 1 evőkanál rózsavizet és 2 teáskanál tiszta rózsaolajat keverünk, majd a kellemesen meleg fürdővízbe öntjük, amelybe akár friss rózsaszirmokat is szórhatunk A kádban 15-20 percet relaxálunk, ügyelve arra. hogy a víz ne hűljön le túlságosan.
■ Tápláló rózsamaszk: leginkább száraz, érett bőrre ajánlott ez a jótékony maszk. Villával összetörjük fél avokádó húsát, hozzákeverünk 2 evőkanál mézet és 1 kiskanál (lehetőleg házi készítésű} rózsavizet. Alaposan összedolgozzuk, hogy krémes állagú masszát kapjunk, amelyet aztán felvihetünk az arcunkra, a nyakunkra és a dekoltázsunkra, de akár erősen kiszáradt kézfejünkre is. A 15-20 perces hatói dó lejárta után langyos vízzel lemossuk.
A legédesebb kozmetikus
- A méhek szorgos munkájának köszönhetjük a virágok értékes összetevőit is tartalmazó mézet. Ezt a finom édességei nemcsak a konyhában használhatjuk sokoldalúan, hanem akkor is, ha a szépségünkről gondoskodunk
- Igen jó sebgyógyító, amit elsősorban természetes fertőtlenítőhatásának köszönhetünk. Elősegítheti a horzsolások, a vágások és az égési sebek gyógyulását, ha naponta 2-3 alkalommal vékonyan bekenjük mézzel a sérült bőrfelületet, és hagyjuk hatni egy kis ideig.
- Nem elhanyagol haló a bőrregeneráló tulajdonsága sem, amit leginkább napozás után érdemes kihasználni. Attól függően, hogy mekkora bőrfelületén akarjuk alkalmazni a keveréket, dolgozzunk össze egy tálban azonos mennyiségű mézei és natúr joghurtot, majd vigyük fel a kipirosodott, fájdalmas területre! Hagyjuk hatni 10-15 percig, végül kellemesen hideg vízzel öblítsük le!
Mindössze két hozzávaló szükséges ahhoz, hogy kiaknázzuk a méz hajregeneráló hatását - erre nemcsak napozás után érdemes időt szánni, hanem akkor is, ha gyakran használunk hajvasalót, vagy előszeretettel állítjuk magasabb hőfokra a hajszárítót. 2 evőkanál mézet összekeverjünk 2 evőkanál olívaolajjal, és ha szükséges, fellazítjuk egy kevés szénsavmentes ásványvízzel (hosszabb hajra nagyobb mennyiség szükséges). Felvisszük a nedves hajunkra, ritka fogú fésűvel egyenletesen eloszlatjuk a hajtövektől a hajvégekig, majd beborítjuk a fejünket folpackkal, rácsavarunk egy törülközőt, és 30 percig hatni hagyjuk a pakolást. Ezután a megszokott módon hajat mosunk.
Forrás: fokuszbanano.hu
Képek: kertesz.blog.hu és stylemagazin.hu