Bőrradírozással és gőzfürdővel a gyönyörű bőrért
hirdetés
Tavasszal nem csak a fák rügyeznek, nem csak a természet újul meg, hanem testünk is, lelkünk is, szervezetünknek is szüksége van a megújulásra. A téli hónapok fizikailag is lelkileg is megviselnek minket, ezért tavasszal a legszívesebben kiugranánk a bőrünkből, és akár egy pillangó, levetnénk a régi bábot, hogy üde és egészségtől ragyogó bőrrel, teljesen újjá szülessünk, így köszöntve a tavaszt.
Bőrünk sejtjeinek 4%-át veszíti el naponta, ami nem kis mennyiség. Sarkunkon, térdünkön és könyökünkön ezek az elhalt hámsejtek vastag bőrréteget képeznek, amit másként szaruhártyát, amely már nem szív be több nedvességet és elhalt bőr válik belőle. A bőrradírozás, vagyis a peeling serkenti a sejtmegújulást, egyszerűen ledörzsöli az elhalt bőrsejtek felső rétegét, valamint a szennyeződéseket és a faggyút. A leradírozott réteg alatt láthatóvá válik az új bőrréteg, az apró bőrhibák pedig kisimulnak. A radírozás a bőr irharétegének vérkeringését is élénkíti.
hirdetés
Másik remek bőrmegújító megoldás a gőzfürdő. A 40-50 C fokos gőzfürdő tökéletesen előkészíti a bőrt a további tisztításra, a meleg hatására ugyanis kitágulnak a pórusok, a méreganyagok pedig az izzadtsággal együtt eltávoznak. Ma már szinte minden fitneszstúdióban és szállodában is műk9dik gőzfürdő, amit ne kell összetéveszteni a szaunával. 10-15 perc gőzölés bőven elegendő ahhoz, hogy a levegő magas páratartalmának köszönhetően sokkal ideálisabb legyen, mint a szauna.
Arcunkat akár otthon is gőzölhetjük, ezzel elérjük azt, hogy pórusaink már 5 perc elteltével kitáguljanak, ne feledjük, hogy a kozmetikus is így csinálja. Hajoljunk egy tál gőzölgő víz fölé, amelybe nyugtató hatású kamillavirágot szórjunk, és amennyiben fejünk fölé egy nagyobb törülközőt teszünk, nem illan el a gőz, így megteszi a hatását.
Száraz masszás és bőrradírozás krémekkel
A lufaszivaccsal, egy puha kefével, vagy akár egy speciális kesztyűvel végzett száraz masszázs a reggeli tusolás előtt élénkíti a vérkeringést, és még az álomszuszékok is garantáltan felébrednek tőle. Vigyázzunk azonban, hogy a bőrünk a túl erős dörzsöléstől ne pirosodjon ki, inkább finomabban masszírozzunk és csak maximum 2-3 percig. A dörzsölést mindig a szív haladva végezzük. Kezdjük a jobb lábfejen, majd haladjunk felfelé a jobb lábszáron. végezzük el a műveletet a bal lábunkon is ugyan ezzel a módszerrel, majd dörzsöljük át altestünket, hasunkat, fenekünket, hátunkat és a nyakat is, de a vállakról és a dekoltázsról sem feledkezhetünk meg. A mellet körkörös mozdulatokkal masszírozzuk, és befejezésként, karjainkat, ujjainkat is dörzsöljük át, és végül honaljunkat is tisztítsuk meg alaposan.
Aki jobban kedveli a bőrradírozást nedvesen, szerezzen be speciális bőrradír krémeket, vagy akár zselét. Az olyan krémek és zselék, amelyek apró golyócskákat rejtenek, rendkívül magas tisztítóerővel bírnak, éppen ezért elég hetente csak egyszer használni őket. Tusoljunk le meleg vízzel, majd masszírozzuk be a krémet körkörös mozdulatokkal a bőrünkbe, míg az még nedves. Amikor végeztünk alaposan mossuk le magunkról a krémet, és törülközés után kenjünk be testünket hidratáló krémmel.
Még egy módszer, amikor a peelinget olíva olajjal végezzük. Ehhez az kell, hogy a masszázskesztyűt először olíva olajba, majd sóba mártjuk, ez a módszer főleg száraz bőrűeknek ajánlott. A selyemből készült kesztyű török specialitás, ennek az az előnye, hogy használatához semmilyen krémre, vagy olajra nem lesz szükségünk, csak vízre a rendkívül érzékeny bőrhöz.
Képek: csobbanj.blog.hu, eletunk.com