Alapinfók az alapozásban!
hirdetés
Először hölgyek mindenkinek észben kell tartania azt, hogy a sminkeléssel kapcsolatban nagyon kevés kőbe vésett szabály van. A szépség a szemlélő szemében jön létre és mivel a szépség teljesen szubjektív, minden, amit ebben látunk személyes kell legyen.
Mint nekünk magunknak is, minden profi sminkmesternek megvan a maga stílusa, amiképpen ő elképzel téged. Meggyőződés, hogy egy nőnek mindig gyönyörűnek, de ugyan akkor megközelíthetőnek kell látszania, a kevesebb néha több és nem kell, mindig több réteg festékkel elfedünk arcunkat. Mindenkinek rá kell találnia egyéni stílusára, mert egy szép smink évszaktól és eseménytől függetlenül erősíti az önbizalmad, kibékít önmagaddal, ami már önmagában szépséges.
hirdetés
Az 1950-es és 1960-as években, sőt még később is azt rágták a nők fülébe, hogy az a jó, ha a természetes bőrszínükkel pont ellentétes árnyalatú alapozót választanak. Ha mondjuk valakinek a bőre olívás alaptónusú volt, akkor rózsaszín tónusú alapozót kellett használnia, ha pedig rózsaszín volt a bőre, akkor narancsos alapárnyalatú alapozót ajánlottak. Ma ezek a dolgok már nem így működnek.
Az 1980-as években az alapozónak valójában kifejezetten meg kellett felelnie a bőr alaptónusának. Úgy akinek rózsaszín alaptónusú bőre volt, az mostantól rózsaszín alapozót használt, ha pedig olívás árnyalatok domináltak nála, akkor olíva alaptónusú alapozót tett fel- nos az eredményt mindenki sejtheti. És végre eljötte a ’90-es évek, amikor a kozmetikai ipar felfedezte, hogy tulajdonképpen éppen azok a sárga mutatják a bőrt a legélettelibbnek és a legtermészetesebbnek, amelyeket korábban nemkívánatosabbnak tartottak. A sárga az egyetlen szín, amely a legvilágosabb bőrszíntől a legsötétebbig mindenkinek a bőrében megtalálhatóak. Csak annyi a különbség, hogy egyes emberek bőrében más színárnyalatok is vannak, mint például a vörös és a barna árnyalatai, amelyeket nem akarsz látni, és hangsúlyozza azokat, amelyeket viszont szívesen látsz. Szerencsére ma már több újdonság van a sminktermékek palettáján, mint bármikor ezelőtt, úgyhogy a legtöbb jó minőségű alapozó esetében szinte észre sem vesszük, hogy a bőrünkön van. Ezek áttetszőek, mégis tökéletesen fedne, és hibátlanná varázsolják a bőrt. Ugyan akkor ma is alapvető fontosságú, hogy a bőrödhöz lehető legjobban illő alapozót válaszd ki.
A bőrszín árnyalatainak alapvetően illetve hozzávetőlegesen 15 fokozata van. A fokozatok a bőr világosságát, vagy sötétségét jelzik, az első fokozat nagyon sápadt, porcelánfehér, míg a 15. fokozat pedig nagyon sötét, mondjuk ében fekete. Amikor alapozót választanunk két tényezőt kell figyelembe vennünk: először is passzolnia kell a bőr színfokozatához-, azaz a bőröd világosságához, vagy sötétségéhez. Másod sorban pedig az alapozódnak igazodnia kell a bőröd alaptónusához. Lényeges infó, hogy a nők többségének „meleg” tónusú a bőre, ez a típusú bőr mindig fiatalabbnak is tűnik. A nők elenyésző száma azonban kifejezetten „hűvös” alaptónusú. Az ilyen nőknek sötét hajuk, sápadt bőrük és világos szemük van. A megfelelő termékek kiválasztásában mindig segítséget kérhetsz a kozmetikusodtól is, hogy mit ajánl neked, de persze te is kísérletezhetsz.
Képek: playbuzz.com, doctorulzilei.ro