Hogyan sminkelj szemed formája szerint? (3 rész)
hirdetés
Magasan emeli egy nő szépségét, ha tökéletes a sminkje, ehhez azonban nagyon is figyelembe kell vennünk, hogy milyen maga a szemforma típusunk. A szemforma mikéntje nagyon sok mindent meghatároz, többek között a színek használatát, a tónusok mélységét és változatosságát is.
Előző cikkeinkben már megismerhettetek négy olyan típus, amihez meghatározott sminkelési módszerek tartoznak. Felfedezitek, hogy például bármennyire is szeretjük, a mély tónusú, egészen sötét színeket, mégsem minden esetben előnyös ezeket használni. Jól érthetővé vált, hogy az előző szemtípusnál, mi az, amit érdemes kihangsúlyozni, hogyan varázsoljunk zártabb szemeket a kidülledt szemből, vagy hogyan nyissuk a nagyon zárt, rejtett szemeket.
hirdetés
Most azok a hölgyek sem kell aggódjanak, akik eddig még nem fedezték fel egyik típusban a sajátjuk, mert most megismerhetitek az utolsó hat kategória közül azt a kettőt, ahol magatokat is megtalálhatjátok!
A közel ülő szemek
Ez a szemtípus is, mint az előző négy nagy odafigyelést igényel, de némi praktikával és hozzáértéssel nem lehet gond. Általában a két szem közötti távolság megközelítőleg egy szem szélessége szokott lenni. Azonban előfordul, hogy a szemeid ennél közelebb helyezkednek el egymáshoz, akkor mondhatjuk, hogy közel ülő szemeid vannak. A cél azt az illúziót kelteni, mintha a szemeid egymástól távolabb helyezkednének el. Az orrhoz eső legközelebbi területeket és a belső szemzugot tedd olyan világossá, amennyire csak tudod, hogy segíts a szemeket optikailag távolabb „tolni” egymástól. Ügyelj arra, hogy a sötétebb árnyalatok ennél a szemformánál a külső szemzugra összpontosítódjanak. Egy jótanács, hogy tágabbra nyíltabbnak tüntesd fel a tekinteted és nagyobb szem illúzióját keltsd, használhatsz fehér, vagy akár bézs árnyalatokat a szemkihúzódnál, amit az alsó szemhéj peremén kell használnod.
A lépések a következők ennek a típusnak a sminkelésében: a kiemelő színt esetében vidd fel a szemhéjra, a szemöldökcsontra és az alsó szempillavonal belső sarkához a színt. Második lépésben a középtónust kezd a szemhéjránc külső sarkánál, vidd fel a festéket a belső szemzug irányában haladva a szemöldökig, de ügyelj arra, hogy ne menj vele egészen az orrodig. Utolsó lépésben az árnyékoló színt vidd fel teljes szélességében a felső szempilla vonalának tövébe, valamint fel a szemhájránc külső területére. Tegyél az alsó szempillavonal alá is, hogy hangsúlyosabbá tedd, de hagyd i a belső szemzugot. Tegyél kiemelő színből a szemzugra, ez segít a szemeidet egymástól távolabbinak feltüntetni.
A lefelé ívelő szem
A lefelé ívelő szem jellegzetessége, hogy a külső saránál lefelé kerekedi. Időnként bánatos kutya szemnek, vagy bociszemnek is nevezik. Itt is a cél az, hogy a külső sarkokat úgy tüntesd fel, mintha nem leereszkednének, hanem éppenséggel fölfelé ívelnének. Ezt a legkönnyebben úgy érheted el, hogy nyitott végű szemet formálsz, ami azt jelenti, hogy nem viszed el a festéket egészen a külső szem sarkáig, ahol kezd lefelé kerekedni. Ha azt a részt meghagyod természetes állapotában, optikailag kicsit megemeled a szemvéget. Amikor szempillaspirált használsz, ügyelj rá, hogy elsősorban a belső és középső szempillákat fesd vele. Amennyiben a külső része hangsúlyoznád a pilláidat, azzal csak még hangsúlyosabbá tennéd a szem lekonyulását. Ügyelj arra is, hogy a szemöldököd finoman kifelé ívelt legyen.
Lépéseben haladva a kiemelő színt fesd a szemöldökcsontra és a szemhájra, a középső tónus használatnál a külső sarkaknál kezdve finoman vidd fel a festéket teljes szélességében a szemhéjránc vonalába, egészen a belső sarkokig. Utolsó lépés az árnyékoló szín: a külső sarkaknál kezdve finoman vidd fel a festéket felfelé és befelé, a szemhéjráncba. Ezután az alsó szempillavonal alá is tegyél az árnyékoló színből, ügyelve arra, hogy ezúttal is finoman a külső saroktól befelé kezd a festést!
Képek: csinifix.hu, makeup.blog.hu