Az 5 legszebbnek tartott női híresség
hirdetés
Érdekes statisztika született egy közvéleménykutatás során, amiben elsősorban a női hírességekről kellett véleményt alkossanak a megkérdezett felek. A legszebb 5 híresség között helyet kapott Audrey Hepburn, Gajtari Devi és Lady Diana is.
A megkérdezett alanyok kizárólag férfiak voltak, és a közvélemény kutatás arra összpontosított, hogy milyen női hírességeket ismernek, mit tartanak bennük szépnek. Érdekesképp az is szót érdemel, hogy a legtöbb férfi nem a testi idomokra összpontosított, vagy nem csak arra koncentráltak. Összesítjük, ki az 5 legjobb, és kicsit megismertetjük veled is, hogy róluk mit is érdemes tudni:
hirdetés
Audrey Hepburn
Audrey Ruston névvel látta meg a napvilágot 1929. május 4.-én, méghozzá Brüsszelben, Belgiumban. 1945-ben, a háború után, Audrey Amszterdamba költözött, és balettet tanult Sonia Gaskellnél. 1948-ban a család Londonba költözött, ahol Audrey beiratkozott a Rambert balettiskolába, a neves Marie Ramberthez. Mivel alig volt pénzük, és édesanyja nehezen tudta eltartani, Audrey is próbált pénzt szerezni, hogy fizetni tudják szerény albérletüket. Audrey tánckari balerina volt a színpadon, musicalekben kapott táncos szerepeket. Audrey első főszerepe Amerikában Ann hercegnő volt a Római vakációban Gregory Peck oldalán. A filmért megkapta a legjobb női főszerepért járó Oscar-díjat. A szelíd, kislányos, ám minden mozdulatában előkelő származását idéző stílusával sikerült belopnia magát a közönség szívébe.
Claudia Schiffer
Claudia német színésznő, modell, 1970. augusztus 25-én született Rheinbergben, Nyugat-Németországban. Christy Turlingtonnal, Cindy Crawforddal Linda Evangelistával és Naomi Campbell-lel együtt azon kevés szupermodellek közé sorolják, aki megváltoztatta az 1980-as évek végén és 1990-es évek elején a divatot. 1987-ben, 17 évesen egy diszkóban felfedezte és szerződést ajánlott neki a Metropolitan divatügynökség vezetője. 2002-ben ment férjhez a filmproducer Matthew Vaughnhoz. 3 gyermeke született: Caspar, Clemetine és Cosima Violet.
Gajtari Devi
Az egykori nyugat-indiai Dzsaipur királyság néhai maharadzsájának felesége, aki India függetlenné válása után politikai szerepet vállalt, s messze földön híres volt szépségéről. Gajtari Devi egy kelet-indiai királyi családba született 1919. május 23-án, s húszéves korában ment férjhez Dzsaipur uralkodójához, elnyerve ezzel a maharani címet. A maharadzsa harmadik felesége volt. Közéleti tevékenysége során felkarolta a nők oktatását, és Dzsaipurban, Rádzsasztán állam fővárosában iskolát alapított lányok számára, amelyet róla neveztek el. 2009-ben hunyt el 90 évesen.
Ingrid Bergman
Svédország fővárosában, Stockholmban született, evangélikus családban. Két éves volt, amikor édesanyja, a német származású Friedel Adler meghalt. 13 éves koráig édesapja, Justus Bergman nevelte, majd annak halála után rokonokhoz került. A stockholmi Királyi Drámai Színházban tanult. Első kis szerepét 1934-ben kapta az Óváros grófja című filmben. Tucatnyi svéd filmszerep után 1939-ben választotta ki David O. Selznick egy korábbi, 1936-ban készült svéd nyelvű filmje, az Intermezzo angol nyelvű remake-jének főszerepére. A film hatalmas siker lett. Folyékonyan beszélt svéd, német, francia, angol és olasz nyelven. 1982-ben mellrákban hunyt el a 67. születésnapján, Londonban. Posztumusz kapta meg a legjobb színésznőnek járó Emmy-díjat 1982-ben a Golda nevű nő című tvfilm-sorozatért, amelyben Golda Meirt, az egykori izraeli miniszterelnököt alakította. A filmművészethez való jelentős hozzájárulásáért az emlékét egy csillag őrzi a hollywoodi Hírességek útján, a Hollywood sgt. 6759 szám alatt.
Lady Diana
Diána walesi hercegné Károly herceg (brit trónörökös) első felesége volt, 1961. július 1–én született. Károly herceggel kötött házasságával egy csapásra nemzetközi hírességgé vált. Életét csaknem állandóan a média érdeklődése követte, ami főként királyi státusának vonzerejéből adódott. Károly herceg és Diána hercegné éveken át házassági problémákkal küzdöttek, végül elváltak. Ez az őt körülvevő közfigyelem lankadásához is vezethetett volna, ám az emberek Diána iránti rokonszenve mégis töretlen maradt, a hercegnő jótékonysági rendezvényei és szociális elkötelezettsége miatt. Halálos autóbalesetét (1997. augusztus 31.) követően mind az Egyesült Királyságban, mind világszerte gyászolták. A Diána életével és hagyatékával kapcsolatos korabeli reakciók vegyesek, de a hercegnő személye máig az emberek érdeklődésének középpontjában áll.