Korrektort ide! De milyet?
hirdetés
Sokféle kiszerelésben és állagban létezik. A különböző textúrájú korrektorok különböző problémás területekre valók, úgyhogy fontos, hogy az állaga mindig passzoljon az arc adott részéhez. Példának okáért a szem alatti területen használt korrektornak mindig nedvesnek és krémes állagúnak kell lennie, míg a pattanások vagy hajszálerek eltüntetésére való korrektor állagának sokkal szárazabbnak kell lennie, hogy jobban a bőrre tapadjon, és tartósan fedjen.
A tömör krémet tartalmazó korrektor stift teljes fedést biztosít, viszont nem mindig könnyű szépen eldolgozni. Elsősorban a bőr feltűnőbb hibáinak és színeltéréseinek takarására használjuk. Lehet alkalmazni a szem alatti karikák eltüntetésére is, de ha ezt a fajtát választod, mindig ügyelj rá, hogy elég krémes állagú legyen, vagyis jól el lehessen dolgozni, nehogy még feltűnőbbé tegye az apró ráncokat. Mivel a legkényesebb bőr a szem alatti területen található, csak rontunk a helyzeten, ha itt a nehezen kenhető korrektor stiftet használjuk, mert csak még inkább felhívjuk a figyelmet a csúnya karikákra.
hirdetés
A tégelyes korrektor a stifteshez hasonló fedést biztosít, de általában több hidratáló összetevőt tartalmaz, így nem olyan tömör - ezért sokkal jobban használható a szem alatti területen. Ez az a korrektorfajta, amit a profi sminkesek valószínűleg a leggyakrabban használnak, éppen a kiváló fedőképessége miatt. Bár többnyire krémes állagú, megtalálható szárazabb, olajmentes formában is, ezt az arc többi részén használják a színeltérések elfedésre.
A tubusos korrektor krémesebb és kevésbé tömör állagú, így kevésbé gyűlik össze a finom ráncokban, ezért érett bőrre kiváló választás. Ugyanakkor az egyik legsokoldalúbban alkalmazható korrektorfajta. Nemcsak fantasztikus fedést biztosít, de könnyen összedolgozható hidratáló krémekkel vagy alapozókkal, s így sokkal áttetszőbb hatás érhető el vele. A szem alatti bőrre is tökéletes, mert az egyik legkönnyebben kenhető korrektor.
Az applikátorral felvihető, szempillaspirálhoz hasonló kiszerelésben kapható korrektor mind közül a leglágyabb állagú, és kiválóan alkalmas a bőr-tónus egyenletessé tételére. Ha a megfelelő árnyalatot választod, nyugodtan használhatod alapozó nélkül is, mert a csupasz bőrön is könnyen eldolgozható. Ezzel a fajta korrektorral gyorsabban lehet dolgozni, és leheletnyivel vastagabb fedőréteget képez, mint a folyékony alapozó, gyors javításokra pedig egyenesen mesés. Vannak olyan fajták, amelyek púderessé száradnak, ami nagyon jó a bőrhibák elfedésére, mivel a púder megtapad, s így tovább megmarad a bőrön.
A korrektorceruzával hatásosan elfedheted az apróbb tökéletlenségeket, például hajszálereket, kisebb foltokat vagy egyéb pici bőrhibákat. A ceruzával egyszerűen „rajzolj rá" ezekre. Ha az árnyalat pontosan illeszkedik a bőröd színéhez, akár el se kell satíroznod. A korrektorceruza az ajak vonalának kiigazítására is nagyszerű.
Az olajmentes kompakt korrektor pattanások és pörsenések eltüntetésére a legalkalmasabb. Általában tartósabb, szárazabb állagú, így nem irritálja a pattanásos bőrt. Éppen a tartóssága miatt hatásosan eltüntethetjük vele az öregségi foltokat és a bőr erős elszíneződéseit.
Ma már szerencsére kaphatók fényvisszaverő termékek is. Ezek segítenek elfedni a bőrhibákat, de tulajdonképpen nem fednek ténylegesen. Ehelyett olyan fényvisszaverő tulajdonsággal rendelkeznek, ami úgy töri meg a fényt, hogy segít kisebbíteni az árnyékos részeket. Más szóval világosítják (kiemelik) a mélyebb területeket, például a táskás szem vagy a ráncok okozta árnyékokat az arcon. Egyszerűen csak felviszed a krémet a sötétebb területekre, és az felderíti, kevésbé feltűnővé teszi őket. Vigyázz, hogy csak módjával használd. Nagyon gyakran összekeverik ugyanis a korrektorral, csakhogy ez nem az!
Képek: marieclaire.hu, life.hu