Pigmentfoltok ellen
hirdetés
A pigmentfoltok különösen a nyári időszakban lehetnek zavaróak, amikor testünket, s az azokon feltűnő sötétebb-világosabb barna foltokat nem rejthetjük a ruhánk alá. De mit tehetünk ilyenkor, s egyáltalán mik okozza a megjlelenésüket?
A máj-illetve pingmentfoltok megjelenésének a hátterében a hormonális változások, a helytelen táplálkozás, de akár a kémia anyagok vagy a környezeti tényezők is állhatnak. Azonban előfordalhatnak - néhány esetben -, hogy a máj betegségei miatt, esetleg egyes gyógyszerek használata is előidézheti a foltok kialakulását testeden.
hirdetés
Nyáron fokozott odafigyelést igényelnek ezen világosabb és sötétebb foltok, hiszen hiába tűnnek ártalmatlannak, komoly bajokat is okozhatnak. Mivel az UV-sugárzásnak hatalmas szerepe van a pigmentálódásban, sose feledkezz meg bekenni bőrödet naptejjel mielőtt kifeküdnél a napra. A gyakori leégés szintén eredményezheti a pingmentfoltok kialakulását, ráadásul az még bőrrákhoz is vezethet.
Fontos továbbá odafigyelni rá, hogy szőrtelenítés után, de főleg a gyantázást követően ne napozzunk, mert az ekkor keletkezett mikrosérülések a napfény hatására begyulladhatnak. De a parfüm használatától is kialakulhatnak a bőrünk a szépséghibák, még pedig a bennük levő alkohol miatt, melyek az erős napsugárzás következtében szinte már beleégnek bőrünkbe.
S hogy mit tehetünk a pingmentfoltok ellen?
A pigment-és májfoltok csupán felületi elszíneződések, így házi praktikák segítségével nem lehet eltűntetni őket, csak bőrgyógyászati kezeléssel tudunk megszabadulni tőle.
Az úgynevezett kémiai hámlasztás segítségével lehetőség van rá, hogy a természetből nyert savakkal eltüntessék a pigmentfoltokat. Az eljárás során a bőrt megtisztítják, majd a savakkal, melyet felvittek a bőrre egy meghatározott ideig maratják a bőrt. Ezen savak elsősorban gyömölcssavak. Ezáltal új rétegek kerülnek a bőrfelszínre, melyek teljesn simák és egyszínűek. Az eljárást a foltok nagyságától és színétől függően legalább hat alkalommal meg kell ismételni, s félévente szükség van fenntartó kezelésre is.
A foltok eltüntetésére igénybe vehető a villanófény - vagy lézer -, melynek előnye az előző eljárással szemben, hogy ebben az esetben nicns csúny, lehámló bőrfelület. Ezen eljárás lényege az, hogy egy fényimpulzus segítségével szétbontják a bőr festékmolekuláit, amik elhalványulnak, majd teljesen eltűnnek. Ebben az esetben is szükséged van legalább hat-nyolc kezelésre az eredményességhez.
Tipp: Azon foltoknál, melyeknél az elszíneződés egészen kicsi, érdemes lehet kipróbálni a halványító krémeket!