Te jól használod az alapozód?
hirdetés
A nők mindig szépek szeretnének lenni bármilyen alkalom adtán. Sminket szeretnél készíteni? Az egész lényege a bőralapozó. Az alapozással kapcsolatban mindenki ugyanazt a kérdést teszi fel: miért nem tudok normálisan alapozni? Azért, mert nem mindegy, milyet használsz. Függ, milyen típusú bőröd van. Ezért jó, ha kikéred kozmetikusod tanácsát.
Kérhetsz tanácsot az eladóktól, de sajnos őszinte véleményre nem számíthatsz, mert lássuk be, fura lenne, ha az egyik cég alkalmazottja átküldené a kedves vevőt egy másik üzletbe, mondván, hogy ott jobbak a termékek. Valószínű, hogy az lenne az utolsó napja annál a cégnél.
hirdetés
De térjünk, a lényegre: beszéljünk arról, hogy melyik bőr típushoz milyen alapozó illik? Mint például egy zsíros bőrre szárító hatású alapozót kell használni, de mielőtt felraknád, tisztítsd meg bőröd egy bőrtisztító tonikkal. Majd rakj fel bőrödhöz megfelelő krémet, ezután már felkenheted az alapozódat, amit egyenletesen kell eloszlatnod bőrödön.
Száraz bőrre viszont egy zsírosabb krémet kell használnod, és ugyanilyen alapozót is kell használnod. Vigyázz, hogy egyenletesen kend fel. A normál bőrtípusra bármilyen alapozó jó. Ki ne hagyjuk a mixt bőrtípust, talán erre a bőre a legnehezebb alapozót találni. Ez a bőrtípus egy kicsit zsíros hatású ugyan, mégis száraz hatása van. Ezért mindig növényi kivonatú alapozót javasolunk, ez a fajta mindig beválik.
Beszéljünk az allergiás bőrről is
Ilyenkor mindig komoly problémák szoktak felmerülni. Mint például az arc kifoltosodása, arcviszketés, kiszáradás. Mindezeket a tüneteket csak allergia tesztekkel lehet orvosolni. Mert tele vannak kémiai anyagokkal, még egy normális, egységes bőrön is allergiás tűneteket válthat ki. Ezért jó, ha növényi kivonatú alapozót használunk bármilyen bőr típusra.
Másik nagyon nehéz eset mikor az arcbőr tele van gennyes pattanásokkal. Erre a bőre semmit sem tehetünk, mert elzárjuk a pórusokat. Addig, míg a bőr be nem gyógyul semmit sem rá alapozni. Utána is nagyon oda kell figyelni, hogy mit teszünk erre a bőrre - főleg az alapozó téren.
Az sem mindegy, mikor és mire használjuk
Nyáron például azzal tehetjük a legtöbbet a bőrünknek, ha fényvédő tartalmú alapozót használunk. Ha álmaink alapozója történetesen nem ilyen, akkor még az alapozás megkezdése előtt tehetünk az arcunkra 15–30 faktoros fényvédő krémet. Ez azért fontos, mert az alapozó alatt is leéghet a bőr, és ami még ennél is rosszabb, hogy maradandó foltokat okozhat, ha beleégetjük az alapozót a bőrbe. A másik gondot az szokta okozni, hogy sokkal nehezebb maradásra bírni az alapozót, amikor izzadunk a 40 fokos melegben. Az egyik, igen kézenfekvő megoldás, ha nem is teszünk alapozót. Télen ezzel szemben nincs ilyen problémánk. Arra viszont vigyázni kell, hogy ne tűnjünk túlságosan barnának.
Léteznek sűrű, krémes alapozók, amelyeknek nagy a fedőképessége, de pont azért, mert elég vastagok, természetellenesen hatnak nappali fényben. Ezeket inkább különleges alkalmakra, fotózáshoz, vagy este kell használni.
A kettő az egyben alapozók lehetnek stiftesek vagy tégelyesek, és bár szép homogén felszínt adnak, ez az állapot nem tartós. 1-2 óra elteltével foltossá válnak vagy átzsírosodnak, amit egy újabb réteg felvitelével ugyan ki lehet javítani, de egy hosszú nap végére olyan vastag lesz a festékréteg, hogy véső kell az eltávolításához. Egy párórás programhoz viszont kitűnően megfelel, és a pasik is értékelik, hogy nagyon gyorsan kész vele a smink.
Általános használatra a legjobbak a folyékony állagú alapozók. Könnyű a használatuk, és nagyon szép természetes hatást lehet velük elérni. Több rétegben felvihetők, így jobban fednek, ami hasznos a problémás bőrterületeken. Ahol viszont nincs erre szükség, ott nagyon vékonyan eloszlathatóak. Porpúderrel fixálva igazán tartós a végeredmény.