Varázsolj tökéletes kezeket tavaszra!
hirdetés
Ma már mindenki elvárásokkal van, az iránt, ki hogy néz ki, mennyire szép a haja, milyen a smink, mennyire ápolt a bőr. Be kell vallanom nekem első látás alapján, amiről ítélkezem a fogak és a kezek, azon belül is a körmök állapota. Számomra egy ugyan olyan fontos nőnél, mint a férfiaknál is. Ne legyen a hanyag elegancia, hanyag része az ápolatlan kézfej és a körmök.
Nőknél különösen nagyon fontos, a megjelenésükben, hogy mennyire ápoltak a kezek. Mi sem visszataszítóbb annál, ha a körmök töredezettek, beszakadtak, kosz szorul a körmök alá, de nem feledkezhetünk meg a kiszáradt, repedezett bőrről sem a kézfejeken. A kezek és a körmök gondos ápolása nem csak a külcsín és az esztétikai szempontok miatt fontos, hanem figyelembe kell vennünk egészségünket, illetve a higiéniát is. Ha kézfejünkön a bőr sérült, repedezett szinte nyílt kaput szolgálunk a baktériumoknak, fertőzéseknek, és ezt csak tetőzi, ha fertőzött kezekkel eszünk, főzünk. Ha ezekre a részletekre oda figyelünk nem csak szebbek, de egészségesebbek is lehetünk.
hirdetés
Körmök megfelelő ápolása
Mint mindig, most is az első lépés a higiénia. Otthonunk békés hangulatában szánjunk mindenre időt. Első dolgunk legyen az alapos kézmosás, persze ebben sem árt oda figyelni arra, hogy milyen szappant használunk. Ilyenkor nyugodtan használhatunk búrradíros szappan, körömkefét, és ha az elég puha nyugodtan dörzsölhetjük vele bőrünket is. Érdemes hetente egyszer egy kamillás, langyos vízben áztatni a kezeket, legalább 5-10 percig, ezzel elérjük, hogy bőrünk és a körmök is felpuhuljanak. Így könnyebbé válik az elhalt bőr eltávolítása, illetve a körömvágás is. A körömágybőr kezelését viszont hagyjuk inkább a szekértőre. Körmeinket is jó alaposan tisztítsuk meg. Amennyiben régi, öreg lakk van, körmeinken távolítsuk el azt, előbb vágjuk le körmeink a számunkra tetsző formára, aztán reszeljük meg, ha kell. Amikor mindezekkel végeztünk egy friss, üde lakkal újra színezhetjük körmeinket. A körmök rendben tartásához használhatunk ollót, reszelőt, csipeszt, körömerősítő készítmények és krémeket is.
„Az elhalt hámsejtek eltávolításához használjunk kézradírozó krémet, választhatunk bolti terméket, de magunknak is készíthetünk könnyedén cukorból és olívaolajból egyszerűen: keverjünk össze 1 evőkanál olívaolajat 2 evőkanál barnacukorral. A körömágybőr visszatolása és vágása precíz munkát igényel, ha nem vagyunk biztosak magunkban, akkor ezt bízzuk szakemberre. Amennyiben magunknak csináljuk, a felpuhított körömágybőrt finoman toljuk vissza (speciálisan erre a célra kifejlesztett pálcával), és vágjuk vissza körömágybőr vágó ollóval vagy csipesszel. A finom bőr felpuhítására használhatunk speciális körömágybőr-puhító krémeket is.”
Eddig megvolnánk az ápolással és az előkészítéssel. Amikor végeztünk a körmök levágásával, formázásával, reszelésével és körömágybőr eltávolításával, előkészíthetjük a terepet a lakknak is. Mielőtt újra lakkoznánk a körmünket, tanácsos azt kicsit polírozni. Először a durvább, majd a polírozó puhább oldalát használ, így a lakk egyenletesen, szépen mutat, majd és sokkal tartósabb is lesz.
„Tehát a körmeid fényesek, és a lakk is megszáradt rajtuk, akkor krémezd be a kezedet alaposan, fordíts külön figyelmet a körömágyadra, mert a bőr itt szárad ki a leghamarabb. Az ápoláshoz használhatsz olívaolajat, vagy illóolajokból kevert kézápolót is, de a speciálisan erre a célra kifejlesztett bolti termékek is tökéletesek, ám az arc vagy testápoló nem erre a célra való.
Ha a kezed ápolását a lefekvés előtt intézed, akkor használj egy kicsivel több kézápoló krémet, és bújtasd a kezedet éjszakára pamutkesztyűbe, reggelre tökéletes kacsókkal ébredsz majd.”
Képek: nailsgalor.tumblr.com és egeszsegkalauz.hu