10+2 tipp az olcsóbb utazáshoz
hirdetés
Még nem tudni pontosan, milyen hatással lesz a magyarok utazási szokásaira a rengeteg terrorcselekmény, de annyi azért valószínű, hogy a korábbinál többen utaznak majd rövidebb nyaralásra és egyre többen keresik az olcsó lehetőségeket. Íme 10+2 tipp, amelyekkel csökkenthetjük az utazás költségeit.
1 – A szállodai minibárt ezután legfeljebb csak a napközben a városnézés során vásárolt üdítők és csokik hűtésére használjuk, s bármilyen csábító is az esti tévézés közben a minibárban lévő méregdrága csipsz, ne bontsuk ki, túlságosan drága nassolás lesz.
hirdetés
2 – Kizárólag a fapados légitársaságok bevételeit gyarapítja az elsőbbségi beszállás lehetősége, ugyanis a világon semmi értelme sincs, csak a felárat kell kifizetni érte. A fapadosok által használt repülőgéptípusokban a lehető legtöbb ülőhelyet zsúfolják be, ezért sokkal nagyobb lábtérre nem számíthatunk (legfeljebb a vészkijáratoknál), s a legtöbb reptéren a hátsó ajtóknál is ki lehet szállni. A transzferbusz pedig úgyis megvár, így sok időt nem nyerünk, ha előbb jutunk fel a fedélzetre.
3 – Ha van rá lehetőség, mindig előre foglaljuk le a szállodai szobát (akár interneten, akár telefonon), a legdrágább tarifát ugyanis akkor számítják fel, ha csak "beesünk" az utcáról. Tévhit, hogy ha utazási irodánál foglalunk, mindenképpen drágább lesz a szobaár, ugyanis az irodák legtöbbször kedvezményes árakat kapnak a hotelektől.
4 – A legolcsóbb megoldást, ha autóval szeretnénk átkelni a La Manche-csatornán, a SeaFrance társaság járatai jelentik.
5 – A fapadosok akkor a legolcsóbbak, ha nem adunk föl egyetlen csomagot sem, minden holminkat a kézipoggyászban visszük föl a fedélzetre és természetes a saját szendvicseinket fogyasztjuk az út alatt. Biztosak lehetünk benne, hogy a légitársaságok mindig kitalálnak valami új szolgáltatást, amivel megdrágíthatják az utazást, foglalás előtt gondosan tanulmányozzuk ezeket.
6 – Reggelizzünk bőségesen a szállodában, így városnézés során beérjük majd egy olcsóbb szendviccsel is.
7 – A repülőjegy lefoglalása előtt, érdemes böngészni valamelyik árösszehasonlító oldalt is, például a Skyscanner.com-ot.
8 – Ha van euró alapú bankkártyánk, olcsóbban juthatunk készpénzhez a nyaralás alatt.
9 – Párizsi romantikus hétvége helyett vigyük kedvesünket Brüsszelbe. A hivatalnokok hétvégére hazamennek, olcsóbbak a szállodák és az éttermek is.
10 – A tengerparti nyaralásoknál ez ma már természetes, de a városlátogató utaknál is érdemes apartmant foglalnunk szállodai szobák helyett. A nagy foglalóoldalakon már ezt az opciót is felkínálják. A száláshelyeken felszerelt konyha van, ahol főzhetünk magunknak.
+1 – Ha a nyaralás alatt autóbérlést tervezünk, előzőleg érdemes regisztrálni magunkat az autóbérlő cégek ingyenes hírleveleire. Ennek két haszna, van: mindig értesülünk az akciókról és nem kell sorban állnunk az irodában, hanem mindent előre elintézhetünk, s az autó ott vár minket a repülőtéren.
+2 – Együnk az utcán. Az utcai étkezdék nemcsak olcsóbbak a hagyományos éttermeknél, de meglepő módon legtöbbjükben az étel is frissebb.
Forrás: Origo
Képek: glodealer.com, olcso-utak.hu