A felfázás nem játék!
hirdetés
A felfázásos betegségek nagyon sok nő életét nehezítik meg. A kellemetlen tünetek nem csak a hidegtől jelentkezhetnek, hiszen a hólyaghurutot bakteriális fertőzések is kiválthatják. Most utánanéztünk, hogy pontosan mire is kell figyelni, hogy megelőzzük a bajt!
A tünetek lehetnek enyhék, vagy nagyon fájdalmasak is. Leggyakoribbak a sűrű vizelési panaszok, amit kis mennyiségű vizelet ürítése követ. A vizelés nagyon fájdalmas, égő, csípő érzéssel kísért. Ezen felül lehet enyhe hőemelkedés is, ám a magas láz és hidegrázás szövődmény kialakulását jelzi! A nyálkahártya sérülése gyakran okoz véres vizeletet, ami nagyon ijesztő lehet, illetve a baktériumok magas csíraszámának jelenléte és a szervezet védekező reakciója miatt a vizelet opálossá, gennyessé válhat. A diagnózis már a háziorvosi rendelőben felállítható, a vizelet vizsgálatával.
hirdetés
Hogyan tudjuk megelőzni a kialakulását?
Fontos, hogy minél többet igyunk! A sok folyadék ugyanis nem engedi a vizelet pangását a vesénkben. Lényeges, hogy figyeljünk a réteges meleg öltözködésre is, főleg a hűvösebb időszakokban! Ám, akkor se járjunk mezítláb, ha éppen melegebb hónapokban járunk, hiszen a járólapok hőfoka nagyon csalóka! Ezen kívül ne tartogassuk a vizeletet! Amennyiben módunkban áll, azonnal menjünk WC-re, ha az inger jelentkezik.
Mit tegyünk, ha elért minket a baj?
Érdemes olyan gyógynövényeket fogyasztani, mint a kamillatea, tőzegáfonya, vörös áfonya valamint venni egy jó meleg ülőfürdőt is. A konyhasóval vagy zsurlófűvel készített ülőfürdő nagyon hatásos akut, fájdalmas gyulladások esetén! Sokan esküsznek az alhasra helyezett cickafarkfű-teából készített borogatásra is vagy az összetört káposztalevélre. Ha a házi módszerek 1-2 napon belül nem segítenek, mindenképpen forduljunk orvoshoz!