Beteljesült jóslatok a múltból, 2. rész
hirdetés
A jóslás nem egy olyan tevékenység, amire minden második ember képes, sőt. Vannak emberek, akik hisznek benne, de vannak olyanok is, akik teljesen abszurdnak tartják, mondván ez csak hókuszpókusz és csak átverés. Most azonban mindenki számára egy rendkívül érdekes cikkel készültünk, amelyben rengeteg olyan tény szerepel, amelyen érdemes elgondolkodni. Cikksorozatunkat folytatjuk, következik a 2. rész!
Edward Bellamy és a hitelkártya jóslat! 1888-ban írt egy regényt, Visszatekintés a múltba címmel, ennek pedig egyes részeit akár jóslatként is értelmezhetjük. A regényben ugyanis valósággal előrevetítette a hitelkártya korszakát. A leírtak szerint a jövő emberisége folyamatosan egy kártyát fog csak magával hordozni, amely össze lesz kapcsolva egy központi bankrendszerrel. A kártya pedig afféle fizetőeszközként fog szolgálni. A boltokban tehát nem készpénzzel fognak fizetni az emberek, hanem ezzel a kártyával. Ennek következtében pedig a készpénz el fog tűnni és teljes egészében felváltja a hitelkártya, mint elsődleges tranzakciós eszköz. Részlet a regényből: „lehetőséget biztosít tulajdonosának, hogy a nyilvános áruházakból bármit megszerezzen, amit csak kíván és amikor csak kívánja. (...) Ez a találmány teljességgel feleslegessé tesz majd bárminemű üzleti tranzakciót az egyének és a fogyasztók között.” A hitelkártya egyébként a könyv megjelenése után több mint 60 évvel terjedt el, az első hitelkártyát ugyanis 1950-ben fejlesztették ki. Azóta rengeteg idő eltelt, viszont a készpénz még mindig forgalomban van, de az is tény, hogy már egyre többen fizetnek hitelkártyával. A készpénz eltűnésére tehát még egy kicsit várnunk kell.
hirdetés
Nostradamus és a csillagok! Ki is volt Nostradamus? Csakhogy a legfontosabb tudnivalókat említsük meg róla: a francia reneszánsz egyik meghatározó alakja, aki a gyógyszerészet, a botanika, az orvostudomány, a csillagászat, az asztrológia és a jóslás mesterségében is kiemelkedő hírnevet tudhat magáénak. Előszeretettel jósolt a csillagok állásából, viszont állítása szerint éjjelente megjelent előtte a jövő. Ezt megpróbálta értelmezni az asztrológiai tudásának segítségével, illetve próbálta kideríteni, hogy mikor is teljesülnek be a jóslata és milyen formában. Erről írt is természetesen, a Próféciák című könyve 1550 és 1568 között többször is megjelent. Továbbá az 1550-es évek végétől a Centúriák írásába is belekezdett. Ebben eléggé sajátos stílusban közli az olvasóval, hogy mi is várható a jövőben. Több tudós is tanulmányozta Nostradamus munkásságát és némelyik szerint valóban bekövetkeztek a jóslatai. Ezek közül most megemlítünk néhányat: Felice Perretti néhány évvel későbbi pápává szentelése (V. Sixtus), a saját halála, a francia forradalom, Napóleon fellépése, az amerikai polgárháború, a Népszövetség széthullása, Hitler uralma, a világháborúk, az atombomba, Kennedy halála, holdraszállás. Az egyik, 1555-ben keletkezett 4 soros centuriájában a következőképpen fogalmazott: „Az igazak vérét követeli majd a londoni tűz a 66-os esztendőben.” A Nostradamus jóslatait tanulmányozó, illetve követő emberek szerint egyértelműen az 1666-ban bekövetkezett londoni tűzvészre utal. A tűz mintegy 4 napon keresztül tombolt és a félmilliós londoni társadalomnak odaveszett a négyötöde. Egyébként az akkori pletykák szerint egyáltalán nem véletlen volt ez a tűz, hanem a hollandok vagy a pápisták tehetnek róla.