Álmaink mesélnek valós énünkről!
hirdetés
Az álmodás mindig is egy misztifikált dologként volt elkönyvelve. Nem véletlenül, hiszen hiába élünk a modern társadalmunkban, erről a területről még mindig halvány gőze sincs a tudománynak. Tudtad, hogy a legbelső énedről mesélhet az álom? Ja és még a halállal is szorosan összefügghet!
Álmok tükörképe és emlékezés
hirdetés
Először is tisztázzuk le azt, hogy vannak olyan emberek, akik rendszeresen emlékeznek az álmokra, viszont vannak olyanok is, akik csak ritkán vagy egyáltalán nem. Az álmodásról alapvetően tudnunk kell, hogy a nap végét lezáró, illetve feldolgozó projekciós folyamat. E folyamat közben az álmok a szimbolisztikájuk segítségével mesélnek számodra a legbelsőbb lényedről. Nyilván ez sokszor dekódolhatatlan üzenetként hathat, de ennek pont az ellenkezője. Az álmok segítségével tehát összetettebb és pontosabb képet kaphatsz a saját lelkedről és arról, hogy mi is történik veled az életedben. Ugyan a pszichológia lényegében még mindig gyerekcipőben jár, de nem véletlen, hogy számos pszichológus fontosnak tartja az álmokat. Sokan meg is próbálják a pácienseiket „rávenni”, hogy képesek legyenek visszaemlékezni, illetve, hogy értelmet adjanak az álmoknak.
Gyakorlatilag mindig álmodsz valamit, csak sokszor nem emlékszel az alvás pillanatában átélt élményekre, történésekre. Ez azt jelenti, hogy azokat a jelzéseket, amelyeket a valós éned küldött nemhogy értelmezni nem tudtad, hanem még csak észre sem vetted ezeket. A mexikói álomgyakorlatok azonban segíthetnek neked is. Az első lépés, hogy ki kell alakítsd a tudatosságra való hajlandóságot. Az ébrenléted során illúzióba ringatod magad, hogy megismerd magad, a saját arcodnak a vonásait, viszont ez csak másodlagos, mert csak egy másodlagos forrásból tudod mindezt megállapítani. A szemed fénye is csak egy idegen testről, tükörről visszaverődő fények alapján tudod magad megítélni. Armando, Sergio Magana tanítója a tükörnek a hazugságát a következő képpen fogalmazta meg: „Gondolod, hogy érdemes ilyen nagy erőfeszítéseket tenni valamiért, amit sem megérinteni, sem érezni nem tudsz?”
A tolték titok
Gyakorlatilag a modern pszichológia és az ősi mexikói hagyomány nem is áll annyira messze egymástól. A tolték hagyomány tanítása ugyanis két fő részből áll. Az egyik a tonál, amely során ébrenléti állapotban napközben vagyunk, a másik pedig a naguál, az az energetikai lény, akik éjszaka vagyunk. A mexikói hagyományok pedig ennek a két résznek az álomhoz és az ébrenléthez kapcsolódó viszonyával való munkát ösztönzik. Mindezt azért, mert az álmodás során mindig szükség van egy megfigyelőre, aki képes nyilvántartani az álmokat és később pedig eljuttathatja ezeket az üzeneteket hozzánk, vagyis az éber álmokba. Amikor pedig álmodunk, akkor a tonál általában leválik az álomról, miközben a naguál az álom tanúja lesz és általa lehetséges az üzenet közvetítése, így csak közvetetten kapjuk meg ezeket a jelzéseket. A tonál pedig lényegében a fizikai anyaghoz és az öt érzékünkhöz kapcsolódó érzékelés.Ezt a napfény szabályozza és ébrenlétünk során identitásunk megteremtéséért, térben és időben való elhelyezkedésünkért felelős. A naguál viszont a következő két szóból származik: az ’én’ jelentésű nehua szóból, továbbá a nahualliból, aminek a jelentése: ’amit ki lehet terjeszteni’. Az ősi kozmológiában ez pedig minden a tonálon túlmutató dologra utal. Mégpedig arra, akik valójában vagyunk. A naguál kettős jellegű, így pedig a teremtésről vagy pusztításról is álmodhatunk. A naguál útja a tonállal ellentétben egészen eltérő. Ébrenléti állapotunkban hosszasan meg kell figyelnünk magunkat a tükörben, mert csak így fejleszthetjük ki önmagunk megfigyelésének a szokását. Ez pedig azért nagyon fontos, mert, amikor álmodunk, a naguál álmunk aktív részesévé tudjon válni. Ennek pedig egy másik következménye, hogy a tonál kénytelen lesz megfigyelni, értelmezni és megváltoztatni bizonyos dolgokat az éppen zajló álomban. Így sikerül összhangba hozni a lelked részeit és így képessé válnak tanúként hordozni és elmesélni álmaid tanulságait. Az álmokban létrehozott változásokkal pedig az éber életedet is alakíthatod, sőt kell is alakítanod, különben mindez hiábavaló.
Forrás
Képek: kyraversek.blog.hu