Tudod-e, hogyan készül a legényfogó leves?
hirdetés
Gyakran szokták mondani akkor, amikor valami finom étellel rukkolsz elő, hogy már férjhez is mehetsz. Ez valójában azt jelenti, hogy sem te nem fogsz felsülni a főzőtudományoddal, sem szegény jelölt nem fog éhen maradni.
De van olyan elnevezésű étel is, mint a legényfogó leves, amit a házasodni vágyó hölgyek gyakran kipróbálnak. Most én is megosztom veletek a legényfogó leves receptjét, hátha sikerül megfogni a hasán keresztül a kiszemelt fiatalembert.
hirdetés
Vegyük először is a hozzávalókat. Én négy adagra számolva írom le az összetevőket, de ettől függetlenül növelni vagy épp csökkenteni is lehet a mennyiséget. Először is szükségünk lesz 2 evőkanál ételízesítőre is, lehetőleg olyat válasszunk, ami sok zöldséggel készült. A legjobb, ha házilag készített vegetával ízesítünk. Szükségünk lesz még 2 db húsleves kockára is, lehetőleg szárnyas ízesítésűre. Nem maradhat ki a hozzávalókból a vöröshagyma (1 fej), az olaj (2 evőkanál), valamint a bacon szalonna (kb. 5 dkg). Most pedig elmondom, milyen és mennyi zöldségre lesz szükséged: 15 dkg leveszöldség, 10 dkg zöldborsó 10 dkg zöldbab, 10 dkg gomba. Kell majd 30 dkg csirkemell és 20 dkg csirkemáj is, valamint 1 dl tejföl és nagyjából ugyanennyi tejszín is. Ízesítéshez az alább fűszerekre lesz még szükségünk: fél citrom leve, bors és tárkony. Sót csak a végén érdemes használni, ha nem elég sós a leves.
Igazán gazdag, tartalmas leves lesz belőle, lehet, hogy már a második fogásra nem is kell időt szánnunk, hiszen a kiszemelt „áldozat” egy ilyen laktatós leves után meglehet, hogy elszalad jegygyűrűt vásárolni.
Na de ne szaladjak ennyire előre, hiszen attól még hogy felsoroltam, mi is kell a levesbe, még nem készült el. Először is: az apróra vágott hagymát és bacon szalonnát az olajon megdinszteljük. Hozzáadjuk a felkockázott leveszöldséget, a zöldborsót, a zöldbabot, az apróra vágott csirkemellet és a májat, végül fedő alatt addig főzzük, amíg a hús ki nem fehéredik. Ha ez is megvan, akkor hozzáadhatjuk a gombát is, és azt is megpároljuk, majd felöntjük másfél liter vízzel, rászórjuk az ételízesítőt, borsozzuk, végül hozzáadjuk 2 dd húsleves kockát is. Az egészet nagyjából 20 percig még főzni kell, utána pedig hozzáadjuk a tejszínnel elkevert tejfölt, és ezután ráöntjük a fél citrom levét is. Két evőkanál tárkonnyal ízesítjük és egyet forralunk még rajta. Az azonnal fogyasztható, laktató, finom leves után érdemes egy adag édes palacsinát készíteni, ami helyettesíti a desszertet. Mint már azt említettem, második fogást nem nagyon kell a leveshez készíteni, mert nagyon laktatós és valószínűleg a vendég repetázni is fog.
Palacsinta készítése
Hozzávalók 10 db-hoz: 180 g búzaliszt, 360 ml tej, 2 tojás, 2 evőkanál étolaj, 1 csipet só, 1 kanál kristálycukor.
Először egy tálban a lisztet a tejjel simára keverjük - a tejet folyamatosan, keverés közben hozzáadva -, majd további folyamatos keverés mellett, a többi összetevőt is hozzáadjuk. Ha teljesen sima a keverék, jöhet a következő lépés.
Felhevítjük a serpenyőt - ha szükséges, pár csepp olajjal. Ha felmelegedett, annyit öntünk bele a masszából, hogy azt elterítve vékony palacsintákat kapjunk.
Ha az egyik oldala megsült, átfordítjuk, és pillanatok alatt készre is sül a palacsinta.
Töltésig egymásra halmozva, lefóliázva, hűtőben tároljuk, persze a legjobb frissen fogyasztani.
Korábban javasoltunk néhány remek palacsinta-variációt is, ezeket is érdemes megnézned.
Jó étvágyat és sok sikert a legényfogáshoz!