Így készíts magadnak pénztárcát!
hirdetés
A pénz minden embernek meglehetősen fontos, ezt pedig kár is tagadni. Azonban már valakinek nem csak készpénze lehet, hanem hordozhatja azt kártyákon is, na meg persze ott vannak még az apró érmék is. Lényeg, hogy ha nem akarjuk elhagyni a pénzünket, illetve szeretnénk tudni, hogy hova raktuk, akkor mindenképpen szükséges lesz egy pénztárca.
Természetesen lehet kapni a boltokban, viszont ezek sokszor meglehetősen drágák, sőt mondhatni folyamatosan minden drágul. Továbbá, persze, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen minőséget vásárolunk meg. Sokszor nehéz kiválasztani, hogy ez minőségi vagy nem, még az ára is sokszor csalóka lehet, nem biztos, hogy ami drága az minőségi és fordítva. Például a varrás vagy a ragasztás hetek, hónapok múlva, ha elszakadnak, felválnak, akkor már szinte dobhatjuk is el. Mi lehet a megoldás? Hát a saját készítésű pénztárca, ehhez pedig adunk némi tanácsot is.
hirdetés
Először is az előnyei, hogy lényegesen olcsóbb lehet, mint a boltokban, valamint személyes. Aki pedig szereti a személyes, egyedi tárgyakat, azoknak biztosan tetszeni fog majd. Ez azért is jó, mert ebben az esetben valószínűleg senki nem jön majd velünk szembe az utcán, akinek hasonló pénztárcája van, mint nekünk. Lássunk hozzá. Először is szükség lesz alapanyagokra. Szigetelőszalag, olló és gyümölcslének a doboza. Igen, jól olvastad, még ebből is lehet alapanyag. Ha pedig már megvetted, és fizettél a csomagolásért is, akkor most fel is használhatod, ahelyett, hogy a szemétbe dobnád. Döntsd el, hogy mekkora pénztárcát szeretnél, ez után pedig a dobozt vágd méretre, úgy hogy a leghosszabb oldala mentén nagyjából a felénél vágd le. A levágott részeknél érdemes szigetelőszalaggal betekerni, hogy ne maradjon érdes. Itt a fantáziádra van bízva, hogy milyen színű legyen, a te ízlésed. Ugyanakkor, ha nem szeretnéd, hogy bármi is látszódjon a dobozból, akkor az egész felületet leragaszthatod szigetelőszalaggal. Ha van fantáziád, akkor akár valamilyen mintát is kialakíthatsz a szigetelőszalag segítségével. Ettől persze még egyedi is lesz. A következő lépés, hogy levágod a doboznak a hosszanti oldalát és a másik mentén pedig kettéhajtod, így kialakítva a kis rekeszeket. Itt megint csak ajánlatos a szigetelőszalag használata az érdes felületek eltüntetésére. Miután ezekkel megvagyunk, nyomjuk laposra a pénztárcát és végül egy öntapadós tépőzár segítségével zárjuk le.
Egy másik eljárás, amely hasonló az elsőhöz, viszont picit extrémebb lehet. Ha van olyan ruhadarabod, amit már nem használsz, de nagyon tetszik rajta egy minta vagy a színe, akkor pénztárcaként továbbra is része maradhat az életednek. A fentebb leírtak alapján végezzük el megint a lépéseket, egészen addig, amíg szigetelőszalaggal be nem vonjuk. Ekkor jön képbe, ami egyedi ruhadarunk, amelyet csupán csak méretre kell vágni és egyszerű mozdulattal rá lehet ragasztani a pénztárcának a felületére. Továbbá akár készíthetünk nyomtatást is egy darab anyagra, amelyet majd ezután rá tudunk ragasztani a saját pénztárcára. Ezt ugyanakkor el lehet készíteni olyan dobozokból is, amelyekben erős, kemény a felülete, viszont vékony. Mi azonban ajánljuk a gyümölcslének a dobozát, mivel az belülről le van szigetelve, így tartós lesz a folyadékokkal szemben. Akár saját magad részére vagy barátnődnek, barátodnak, családtagnak remek személyes ajándék lehet, ilyet biztosan nem fog kapni mástól. Amennyiben te is tudsz hasonló praktikákat, akkor nyugodtan leírhatod kommentben, illetve ha szeretnél valamit házilag elkészíteni, de nem tudod, hogy hogyan lehetne, akkor azt is nyugodtan megírhatod komment formájában. Mi lehet, tudunk segíteni!