Gyöngyfűzési ismereteid a karácsonyfadíszeknél is felhasználhatod!
hirdetés
Kétség kizáróan merem állítani, hogy az emberek 99,99 %-ának a kedvenc ünnepe a karácsony. Nincs még egy olyan meghitt szakasza az évnek, mint az advent és a karácsony, ami valamilyen olyan különleges, varázsos hangulattal lengi be az otthonokat.
Még nagyobb pompát adhatunk az ünnepnek, ha a várakozás időszakát is hasznos töltjük el, és mi magunk készítjük el a karácsonyi díszeket. Karácsony tájékán különösen ünnepélyes hatást keltenek a gyöngyből készült díszek. Mindegy, hogy csillag, harang, csepp, angyal, vagy akár Télapó, a csodálatos gyöngydísz sokaknak tetszik majd. Most megismerhetünk néhány olyan trükköt és módszert, amellyel mi is fenséges díszeket készíthetünk gyöngyből kreatívan. Az egyszerű szalmacsillag formáktól, amelyeket a gyerekek is el tudnak készíteni, a bonyolultabb térbeli csillagokig és harangokig mindent el lehet készíteni. Még azokat az alakzatokat is, amelyek első látásra bonyolultnak tűnnek.
hirdetés
Kellékek és technikák
A legkülönbözőbb fajtájú gyöngyöket óriási színválasztékban kínáljak a szakkereskedések. A hosszú csőszerű pálcikagyöngyök a legtöbb hosszúságban, csavart és sima változatban, a viaszgyöngyök hasonlóan a legkülönbözőbb formában, méretben és színben kaphatóak. Mindezek mellett szükségünk van drótokra is a fűzéshez. A 0,4 mm-es puha, cinkezett barkácsdrót jól hajlítható, nem szakad és szinte mindenféle fűzési munkához alkalmas. Mindezek mellett még szükségünk lesz egy kis ollóra, csipeszre, kis, hegyed fogóra, kampóhajlító fogóra, árra, vagy makramétűre, illetve üvegfejű gombostűre.
Nemes pálcikacsillagok
Tarka csillaghoz: 3 mm-es aranygyöngyök, 4 mm-es lila, 3 mm-es irizáló, 6 mm-es pink és viaszgyöngyök. 25 mm-es ezüst üvegpálcikák
Ezeket a csillagokat visszafűzési technikával készítjük. A drót közepére felfűzünk egy aranylencsét és öt irizáló gyöngyöt, majd még egyszer átfűzzük a lencsén. Mindét oldalra felfűzünk egy arany gyöngyöt, egy pálcikát, egy 3 mm-es irizáló gyöngyöt, egy 4 mm-es lila, egy 6 mm-es pink, egy 4 mm-es lila és ét aranygyöngyöt, majd két 6 mm-es pink gyöngyön visszafűzünk. Ezt követően felfűzünk egy pink gyöngyöt és mindkét oldalon felfelé fűzünk. Elkészítjük a csúcsokat. Felfűzünk egy aranygyöngyöt, egy pálcikát, egy 3mm-es irizáló és egy 4 mm-es lila gyöngyöt és átfűzzük az első csúcs pink gyöngyén. Hozzáveszünk még egy lila és egy aranygyöngyöt és az első két pink gyöngyön keresztülfűzzünk. Megismételjük ezt a műveletet, csak egy aranygyöngyöt fűzünk fel, ehhez a második és egy 6 mm-es gyöngyön keresztül visszafűzünk.
Ahogyan azt észrevehettük, minden fűzési technikát, a drót közepétől kezdjük el, jobbra és balra haladva. A kiegészítőleg szükséged drótot szintén a közepéig húzzuk be. Kivétele a harangkupolák, a sugarak és a pink csillag dupla csúcsai. A legtöbb csillag mindig tovább bővíthető és kis kézügyességgel hatalmas sikert arathatunk, ha megéri számunkra az idő befektetés, hiszen az anyagiak igen csekélyek ebben az esetben a gyöngyfűzéssel kapcsolatban!
Ma már az interneten is számos rajzot, oktató videót találunk a gyöngyfűzési technikák elsajátítására. Érdemes tehát körül néznünk és valami igen különlegessel elbűvölnünk a családot.
Képek: alkotas.wordpress.com