Így használd fel a habcsókmasszát!
hirdetés
A habcsókmasszából megannyi jó dolgot tudunk készíteni, mindenek előtt azonban el kell döntenünk azt, hogy egyforma, nyomózsákokkal elkészített habcsókokat akarunk készíteni vagy egyszerűen kikanalazott, egyenetlen formákat szeretnénk.
Ha nyomózsákot akarunk használni, használjunk fém vagy műanyag díszítőcsövet, ami különböző méretű, sima vagy cakkos végű lehet, valamint egy nagy és mosható nejlon nyomózsákot. Terítsünk egy sütőpapírt a sütőlemezünkre, és hogy megakadályozzuk a papír elmozdulását, rögzítsük egy cseppnyi habcsókmasszával.
hirdetés
No de ne szaladjunk ennyire előre. Kreatívkodjuk kicsit a konyhában, lássuk, hogyan lehet felhasználni a habcsókmasszát?
Habgaluska
A madártej finom édesség, amelynek készítése során kis habgaluskákat kanalazunk egyszerű tejes vaníliasodóra vagy angolkrémre. Ízlés szerint csorgathatunk rá karamellt, csoki szirupot, de meg is szórhatjuk csoki reszelékkel vagy pirított manduladarabokkal, mielőtt hidegen, egy tálkában vagy üvegtálban tálalnánk. A habgaluskához a habcsókot francia módon kell elkészíteni (a francia habcsók az, amelyik amúgy sütés után is belül ragacsos marad). Egy nagy fazék vizet hevítsünk gyöngyözésig, s két kanál segítségével formáljunk a habmasszából ovális galuskákat, s eresszük őket a vízbe. Egyszerre csak néhányat tegyünk, ne tapadjanak össze. Főzzük lassú tűzön fél percig, fordítsuk meg, majd hagyjuk megint fél percig főni. Csepegtessük le egy lyukacsos merőkanálon és tegyük konyhai papírtörlőre, míg a többi is elkészül.
Habcsókgaluska
Ez a legkönnyebb módja annak, hogy nyomózsák nélkül is csinos kis habcsókformákat készítsünk és különösen hasznos, ha két habcsókot össze akarunk ragasztani valamilyen krémmel. Vegyünk ki egy kevés habcsókmasszát egy evőkanállal. Egy második evőkanállal kanalazzuk ki belőle, és egyúttal formázzuk is. Folytassuk ezt az egyik kanálból a másikba kanalazást mindaddig, amíg szép formát nem kapunk. Ezután tehetjük is a kibélelt sütőlemezre.
Formázás nyomózsákkal
Habcsóklappal rétegezett tortához vagy desszertekhez rajzoljunk fel 20-25 cm átmérőjű köröket a sütőlapra és töltsük meg a habzsákot habbal. A kört kívülről kezdjük el kitölteni és szorosan, csigavonalban haladva közeledjünk a közepe felé. Habzsákból legtöbbször rudakat és rózsákat nyomunk ki, de bármilyen alakot is készíthetünk, mivel a habcsók a sütés ideje alatt is megtartja a formáját. Az ünnepek közeledtével csillagokat vagy fenyőfákat is formázhatunk a desszertjeinkhez. Ha ilyen vagy ennél bonyolultabb formákat készülőnk készíteni (pl. betűk, számok), használjunk 1 cm átmérőjű csövet a nyomózsákhoz.
Szabálytalan formák, fészkek
Gyorsan és könnyen formázhatunk habcsókokat úgy, hogy sütőpapírral bélelt sütőlemezekre kanalazzuk. Bolyhozzuk fel egy kanál hátoldalával, hogy egyenetlen csúcsok jöjjenek létre. A fészkekhez kissé nagyobb halmokat kell kikanalazzunk a papírra, és a kanál hátoldalát bele kell nyomnunk a közepébe.
Rácsok a pitére
A habcsókmasszát rákanalazhatjuk a sütemény vagy torta tetejére és szétteríthetjük vastag rétegben, vagy használhatunk nyomózsákot és csillag alakú díszítő csővel spirálokat vagy csíkokat nyomunk a felszínre. Állítsuk be a sütőt vagy a grillt a legmagasabb fokozatra és süssük rövid ideig, amíg a csúcsok enyhén megpirulnak. Csak óvatosan, a sok cukor miatt hajlamos a habcsókmassza arra, hogy nagyon gyorsan túlpiruljon!
Mostmár csak annyi maradt hátra, hogy elkészítsünk egy adag habcsókmasszát és elkezdjünk ötletesen habcsókokat sütögetni a konyhában. Vonjuk be a gyerekeket is!