Készíts légkondit házilag!
hirdetés
Mindenki örülhet, hiszen végre itt van a jó idő és gyakorlatilag fokozatosan csak egyre melegebb lesz, ahogyan átlépünk majd a tavaszból a nyárba. Nyilván, nagyon sokan ennek örülnek, viszont nagyon sokan pedig nem örülnek. A strandolás, bulizás, szórakozás szempontjából a meleg mondhatni, hogy már elengedhetetlen. Ugyanakkor a lakásunkba nem éppen kellemes akárcsak pihenni sem, amennyiben nagy a kánikula.
Egész egyszerűen zavaró és negatív hatással van az emberre nézve. Mivel egész nap nem ülhetünk a strandon, illetve a lakásunk nem egy strand létesítmény, ahol csak süttetnünk kell a hasunkat, ezért nyilván kell találni valamilyen megoldást. Egy ilyen opció a légkondi, amely meg tudja oldani a gondjainkat kétség kívül. Ezt azonban nem engedheti meg magának mindenki, hiszen rengeteg áramot fogyaszt, ráadásul a karbantartása, tisztítása is némi pénzbe kerülhet. Vannak azonban olyan emberek, akik szeretik összekötni a kreativitásukat a hasznossággal is. Egy pontosan ilyen embernek köszönhetjük a házi készítésű légkondit, amelyet egy olcsó ventilátorból és egy-két egyéb apróságból össze lehet dobni. Természetesen legnagyobb előnye, hogy sokkal kevesebb áramot fogyaszt, valamint az előállítása sokkal olcsóbb, mintha a boltból vásárolnánk egy légkondit.
hirdetés
A hozzávalók: egy nagyjából 20 literes vödör, PVC cső, hungarocell, jég, valamint egy olcsóbb ventilátor. A PVC cső mérete lényegében lehet igény szerinti, viszont nincs értelme, hogy túl nagy legyen az átmérője, illetve, ha túl kicsi, akkor kevesebb hideg levegő tud majd áramolni. Mi javasoljuk, hogy nagyjából akkora legyen, mint egy tojásnak az átmérője. A PVC csövet fel kell, vágjuk, hogy 3 egyenlő darabot kapjunk. Ennek sem számít különösebben a mérte, javasolt, hogy pár centi hosszúsága meglegyen azért. Ez után a kiválasztott vödörnek nagyjából a közepére fúrjunk három lyukat, amelynek akkora legyen az átmérője, mint a PVC csőé. Később ebbe kell majd belehelyeznünk a feldarabolt csöveket. A három lyukat egymás mellé fúrjuk, úgy, hogy közöttük legyen pár centi távolság. Ugyanakkor ez igény szerint alakítható. Ha például csak a vödör egyik oldalára fúrjuk ezeket a lyukakat, akkor csak az egyik oldalán fogja majd a hideg levegőt fújni. Tehát úgy helyezzük el azt a három lyukat, hogy majd azokba az irányokba fogja fújni a hideget. Ez után a hungarocellt helyezzük a vödörbe, majd ahol a vödröt átfúrtuk ott fúrjuk át a hungarocellt is. Ez után a PVC csöveket belehelyezhetjük ezekbe a kifúrt lyukakba. Ez után mérjük meg, hogy mekkora a vásárolt ventilátornak az átmérője és a vödör fedőjére, tetejére vágjunk egy ekkora lyukat. Úgy érdemes ezt vágni, hogy ha ráhelyezzük a ventilátort, akkor ne essen bele a vödörbe, hanem megtartsa azt, tehát valamivel kisebb legyen a lyuk átmérője, mint a ventilátoré. Gyakorlatilag már készen is vagyunk. Csupán annyi a dolgunk, hogy a belsejébe teszünk annyi jeget, amennyi belefér, majd lefedjük, a ventilátort a tetejére helyezzük, hogy a vödör belsejébe fújja levegőt. Körülbelül egy 3 kilós jég 6 órán keresztül is képes arra, hogy hideg levegővel lásson el minket a ventilátor segítségével. Nyilván a ventilátor is fogyaszt némi áramot, viszont közel sem annyit, mint egy vásárolt légkondi. Itt található a videó is:
Nos, reméljük, hogy tudtunk neked is segíteni ezzel a kis kreativitással. Igény szerint lehet megválasztani a vödörnek a méretét, illetve a jégnek és ventilátornak is a méretét, minőségét. A teljesítmény ezektől függően változó lehet. Továbbá akár fel lehet rakni egy kisebb állványra vagy székre, hogy magasabb területre tudja árasztani a hűsítő levegőt.