Megmutatjuk, hogyan csomagolj be egy ajándékot
hirdetés
Az ajándékozás régi, klassz szokás. Karácsonyra, húsvétra, születés- valamint névnapra, esküvőre és keresztelőre, illetve csak úgy szeretetből, vagyis mindig és bármilyen alkalomból megajándékozhatjuk egymást. Ne csak az ajándékvásárlásra, hanem a csomagolásra is szánjunk időt.
A szép csomagolás emeli az ajándékozás fényét, valamint megtiszteli a megajándékozott személyt. Más-más alkalmakra különbözőképpen csomagoljuk az ajándékot. A húsvéti ajándékcsomag legyen színes, adja vissza a tavasz szépségét, frissességét. A karácsonyi csomag elegáns valamint visszafogott, de ugyanakkor csillogó és fényes kell, hogy legyen. Figyeljünk arra, hogy ki az, akinek az ajándékot adjuk, milyen a személyisége, az ízlése, nem utolsó sorban mi jellemző rá. Lényeges, hogy az ajándékozott ügy örüljön a csomagolásnak is, mint az ajándéknak, amit a csomag foglal magában, és még valami, ami nagyon fontos az, hogy leljük örömünket mi is a munkában, hiszen régi igazság; kapni jó, de adni még jobb.
hirdetés
Masnikészítés
1. Fektessük bal tenyerünkre a szalagot (balkezesek a jobb tenyerükbe), majd először az egyik, majd a másik végéből formáljunk megfelelő méretű hurkot, vagyis hajtsuk vissza a szalag végét. Középen fogjuk össze hüvelyk- és mutatóujjunkkal. Ez az egyszerű masni. A dupla masninál ugyanezt a műveletet hajtsuk végre még egyszer. Ügyeljünk arra, hogy a szalag vége mindkét oldalon 10...15 cm-t lógjon le. Végül középen kössük át egy vékony szalaggal vagy zsinórral.
2. Ha tovább szeretnénk díszíteni a masnit, akkor a fent leírtak alapján hajtogatott szalagot középen ne kössük át zsinórral, hanem fogjuk össze egy csipesszel. Ezután hajtogassunk vékonyabb szalagból az előzőhöz hasonlóan kisebb masnit vagy masnikat, majd illesszük a nagy masnihoz, és kössük át tetszés szerint, stílusában, színében hasonló szalaggal vagy zsinórral.
Méretek: A masni méretét arányosan a csomag méretéhez alakítsuk, és ez alapján válasszuk meg a szalagok szélességét és hosszát is.
A csomagolás
Dobozok: A változatos formájú ajándéktárgyak (például pulóver, szobor, ékszer stb.) becsomagolása, sokszor komoly gondot okoz. Ezeket a tárgyakat helyezzük kartondobozba. A doboz lehet bármilyen kiürült kartondoboz vagy készen vásárolt díszdoboz. A kartondobozba csomagolás praktikus megoldást nyújthat azokra az esetekre is, amikor több kisebb részből álló ajándékokat szeretnénk átadni Miután kiválasztottuk a csomagolópapírt/ fektessük le, és helyezzük rá a dobozt úgy hogy két rövidebb oldalán a doboz magasságánál 1 ...2 cm-rel rövidebb legyen, a hosszanti oldalán pedig az egyik oldalon az oldalmagasságnál 1 .,,2 cm-rel túllógjon, míg a másik oldalon átérjen a másik oldal tetejéig. A rövidebb oldalt hajtsuk fel a doboz tetejére, és rögzítsük ragasztóval, hogy ne mozduljon el Ezután hajtsuk fel a hosszabbik oldalt, amelyre (középre, a papír szélére) előzőleg ragasszunk kétoldalas ragasztószalagból csíkot. A kétoldalas ragasztószalag nagyon praktikus csomagoláshoz, mert láthatatlanul rögzíti a papírt. A ragasztószalag egyik oldala fehér, a másik rózsaszín (vagy áttetsző és fehér). Először a fehér oldalával ráragasztjuk a papírra, majd lehúzzuk a rózsaszín védőfóliát és a másik oldalra simítjuk. Ügyeljünk arra, hogy a felső oldal szépen illeszkedjen a doboz peremére. A doboz oldalán hajtsuk be á papírt jobbról és balról ügy, hogy alul és felül háromszöget (vagy csonka csúcsú háromszöget) kapjunk. Ezután hajtsuk fel az alsó háromszöget A felső háromszög belső oldalára rögzítsünk kétoldalas ragasztószalagot, húzzuk le a védőfóliát, majd simítsuk az alsó háromszögre. Ezt a munkamenetet kövessük az ellentétes oldalon is.
Tasakok és zacskók: A csomagolópapírból készíthetünk tasakot is. A félbehajtott papírra ráhelyezzük az ajándékot (pl. könyvet) úgy hogy a papírszélek alsó és jobb oldala 1-2 cm-rel túllógjon. Felül hosszabbra is hagyhatjuk a papírt, mert az a felület később jól díszíthető. Az alsó és a jobb oldalt hajtsuk fel (kb. 1 ...2 cm-t), és rögzítsük kétoldalas ragasztószalaggal. Ezután az ajándékot csúsztassuk felülről a zacskóba. Végül felül is ragasszuk le.
Henger alakú tárgyak: Italt vagy kozmetikumot, amelyek henger alakúak, a következőképpen csomagoljuk: vágjunk ki a csomagolópapírból a hengerpalást kerületénél kicsit szélesebb és a magasságánál kb. 10 cm-rel hosszabb téglalapot. Fektessük le az asztalra a papírt és a szélétől kicsit följebb helyezzük rá a hengeres testet, majd fedjük be a papírral, az alját hajtsuk vissza és ragasszuk le. Hosszában a papír szélére már előre felragasztott kétoldalas ragasztószalag védőfóliáját távolítsuk el és rögzítsük a csomagolópapírhoz. Állítsuk a talpára a hengert és mindkét kezünk hüvelyk- és a mutatóujjával igazítsuk úgy a papírt, hogy a szélei összeérjenek. Most hajtsuk vissza kétszer a széleket és rögzítsük a papírhoz.