Amikor nekünk, nőknek nem jó a szex
hirdetés
Életünk során megannyi minden lehet részünk, viszont több mint valószínű, hogy nem tudjuk megkerülni a szexet, de hát ugye miért is tennénk. Ugyanakkor ezen a téren is adódhatnak problémák, amelyeket vagy megold úgymond az idő vagy jobb, ha mihamarabb törekszünk ennek a kiküszöbölésére.
Általában ez tabu témának számít, viszont sokkal inkább fontosabb ez a téma, minthogy ne említsünk róla pár szót, hiszen, ha már legalább valamennyire tájékozottak vagyunk, akkor az már fél siker a probléma megoldása útján.
hirdetés
Először is kicsit vizsgáljuk meg a szexet, mint fogalmat. Gyakorlatilag minden embernek természetétől fakadóan vagy szexuális vágya, illetve törekszik a kielégülésre. A szexuális viselkedést pedig nagy mértékben tudják befolyásolni a pszichológiai és társadalmi tényezők, ugyanakkor a szexuális viselkedést lehet tanulni, mivel nem ösztönös, nem velünk születik. Eddigi tapasztalatok alapján önmagában a legjobb szexuális élet sem képes fenntartani egy kapcsolatot, viszont tény, hogy a jó kapcsolathoz szükséges legalább egy elfogadható minőségű szexuális élet.
Létezik problémamentes szexuális élet? Nos, ez természetesen a partnerek elégedettségétől függ. Ennek értelmében elégedettek kell, legyenek az együttlétek gyakoriságával, módjával és fontos, hogy mindketten eljussanak a kielégülésig. Alapvetően a nők szexuális alapműködésének négy fázisát tudjuk megkülönböztetni.
- Vágy fázisa: igényünk van a szeretkezésre, a kielégülése. Ugyan nincsen egy elfogadott mérce, hogy milyen is az egészséges vagy az optimális vágy, viszont a gyakoriságot számtalan tényező tudja befolyásolni.
- Izgalmi fázis: fontosak a megfelelő körülmények és a megfelelő feltételek, valamint természetesen a partnertől kapott, illetve általunk adott szexuális ingerlések. Ennek következtében alakul ki a szexuális izgalom. Ez a két nemnél jelentősen eltér, amíg a nőknél hosszabb idő alatt alakul ki, addig a férfiak esetében ez rövidebb ideig tart, viszont a nők esetében ez tovább is tart.
- Orgazmus, kielégülés fázisa: Az élettani alapja gyakorlatilag a hüvely körüli izmoknak a többszörös és ritmikus összehúzódása, ellazulása. A nők többségénél ez leginkább a csikló ingerlése által alakul ki. A minősége is igencsak változékony lehet, viszont az orgazmus élményét több tényező is befolyásolhat. Ugyanakkor nem szabad erőltetni, illetve görcsösen akarni az orgazmus, különben ez a hozzáállása könnyedén okozhat élményvesztést is.
- Megnyugvás fázisa: a szeretkezés utáni közvetlen időszak, amikor is visszakerülünk a szeretkezés előtti testi-lelki állapotba. A nők esetében ez megintcsak egy lassabb folyamat.
Milyen szexuális zavarokkal küszködhetünk?
- Vágy fázis zavarai: elsődleges zavarnak hívják, amikor a páciens soha és semmilyen szexuális inger hatására nem érzett késztetést a szexuális együttlétre. Amennyiben pedig még is megtörtént az aktus, akkor azt nem élvezte vagy közömbös volt a számára. Ez meglehetősen ritka. Másodlagos zavar, ha volt igény, viszont ez fokozatosan vagy hirtelen alább hagyott. Ez a leggyakoribb panaszok közé tartozik.
- Izgalmi fázis során: Ez esetben jók a körülmények, viszont valami miatt elakad vagy nem alakul ki az izgalom. Ennek számos oka lehet, például: alkohol, kábítószer, depresszió, hüvelygyulladás stb.
- Kielégülési fázis- az orgazmus zavarok. Ez esetben igény van a szexuális együttlétre, az izgalom is megvan, viszont az orgazmus elmarad. Jó tudni, hogy egyéntől függő, hogy mennyi ideig szükséges az ingerlés az orgazmus eléréséhez. Meglehetősen gyakori panasz, szaksegítséggel viszont megoldható.
- Fájdalmas közösülés, közösülési képtelenség. Ez esetben gyakorlatilag a közösülés kivételével minden más rendben van, még a kielégülés is meglehet. Gyakori ok a félelem a közösüléstől, esetleg terhességtől. Általában a hüvely körüli izmok görcsösen összehúzódnak.