Hogyan védekezzünk méhcsípés ellen?
hirdetés
Ha már megcsípett a méh, akkor többféle praktikát is bevethetünk. Erre fogunk most néhány hasznos tanácsot, ismertetőt nézni. A méhcsípés veszélyes dolog, akik allergiásak rá, könnyen nehezebb bajuk is származhat belőle.
A méhek alapvetően nem agresszív állatok, csak akkor támadnak, ha veszélyben érzik magukat, de ez a legtöbb állatnál így van. Ha tehát méh kerül a közelünkbe, ne hadonásszunk, vagy kapkodjunk, a méh ezt támadásnak fogja felfogni, és máris csípésre kész. A méhtámadások egyébként nem gyakoriak. Ha már megtörtént a baj, próbáljuk kiszedni a fullánkot a bőrből, ha az beletört. Ha méh repül a karunkra, egy könnyed legyintéssel lökjük félre, így ebből tudni fogja a méh, ideje továbbállni. Ha viszont, már megtörtént a baj, akkor tegyünk a sebre szódabikarbónát, és öntsük le pár csepp ecettel, hogy pezsegjen. A csípés helyét többféle anyaggal is csillapíthatjuk. Lehet ez mustár, szódabikarbóna és ecet kombó, vagy méz és fogkrém. A lényeg, hogy ezeknek az anyagoknak valamelyikével kenjük be a csípés helyét, és az jót fog tenni a bőrnek. Hatásos az is, ha friss bazsalikomot aprítunk össze, és azt tesszük a sebre. Használhatunk almaecetet is, ez is jót tesz neki. Ezek a házi praktikák segítenek a fájdalom leküzdésében, ha komolyabb a csípés, azaz több méh csípett meg, vagy olyan helyen csípett meg, ami veszélyes lehet, például az orr környéke, akkor forduljunk orvoshoz a problémával. Nem szabad elfelejteni, hogy a házi praktikák csak a könnyebb sérülés esetén alkalmasak, ha komolyabb a probléma, forduljunk szakorvoshoz.
hirdetés
Ilyen esetek azok, ha légzési nehézségek lépnek fel, a nyelv duzzadni kezd, szédülés lép fel, homályossá válik a látás, hányinger lép fel, a beszéd összefolyó, vagy nehéz beszélni. Ezek a szimptómák, mind azt jelentik, hogy orvoshoz kell fordulni, mert ezek komolyabb tünetek. Ne feledkezzünk meg azonban arról, hogy a méhcsípésről főleg mi tehetünk, azzal, hogy félünk a méhtől, ami természetes, mert megcsíphet, pont ez az, amiatt aztán a méh meg is csíp, mert félelmünkben agresszíven viselkedünk, ami a méhet támadásra sarkallja. Kint a szabadban nem is igen kell tartanunk a méhcsípéstől, azonban, ha méh kerül a lakásba, akkor pontosan ez a méhcsípési helyzet áll fenn, hogy mi agresszíven szeretnénk a méhet begyűjteni, és emiatt a méh kész a csípésre. Bár ez az eset is ritka, mivel a méh, ha bent van a szobában, akkor a fény felé vezető utat keresi, amit általában az ablaküvegen keresztül próbál meg, mert egyenesen menne a fény felé. Legjobb védekezés tehát méhcsípés ellen, ha bátran viselkedünk, és ellegyintjük a méhet, így nem fog attrocitásba keveredni velünk, hanem tovább áll.
Ha mégis megcsípne a méh, keressük meg a bőrön a kis fekete pontot, ami a méh fullánkjának helye, és piszkáljuk ki. Majd fertőtlenítsük a helyét. Használhatunk Aloe Vera gélt a fájó területre. Vagy áztassunk be apróra vágott lándzsás útifű levelet, és ezt alkalmazzuk a sebre. Kiváló hatása van, néhány percen belül szűnnek a fájdalmak. A házi gyógyításból tehát rengeteg lehetőség van, hogy könnyítsünk a fájdalmon. Legjobb azonban a megelőzés. Ez a kizárólagos módja annak, hogy véletlenül se csípjen meg egy méh sem. Tehát hagyatkozzunk inkább a megelőzésre. Azaz legyintsük arrébb a méhet, ha a közelünkben felfedezzük. Csípés esetén pedig használjuk a házi módszerek közül a legszimpatikusabbat!