Praktikák, hogy télen is fitt légy!
hirdetés
Télen különösen oda kell figyelnünk egészségünkre és tennünk kell annak érdekében, hogy megtartsuk. Cikkünkből remek tippeket tudhatsz meg, arra vonatkozóan hogyan légy fitt télen is
Már Hippokratész is állította, hogy „az vagy, amit megeszel", és hogy az étel akár gyógyszer is lehet. Hogy mégis mikor, miből, mennyit érdemes enni, azt tudósok ezrei kutatják napjainkban is világszerte. Azt meg tapasztalatból tudjuk, hogy ilyenkor télen szedjük fel azokat a plusz kilókat, amelyektől csak kínkeservvel tudunk megszabadulni nyárra. Ezt elkerülendő, télen az étkezésünk álljon 60 százalék szénhidrátból, 30 százalék zsírból és 10 százalék fehérjéből! Részesítsük előnyben a növényi eredetű ételeket, szorítsuk háttérbe a húsokat, a felvágottakat, halat viszont együnk rendszeresen, így az immunrendszerünk is tökéletesen működik majd!
hirdetés
Lazító fürdő
Még annak is érdemes változtatnia a szokásán, aki a melegebb hónapokban a reggeli frissítő zuhanyozást választja. Az esti fürdőzésnél ugyanis nem létezik kellemesebb ós hatásosabb stresszoldás. Ha a fürdővízhez még levendula-, mályva-, narancsvirág-vagy borókaolajat is adunk, tökéletes lesz a kikapcsolódás. A légutakat a rozmaring- és az eukaliptuszolaj tisztítja legjobban. Fürdés, zuhanyozás után télen különösen fontos olyan testápolót használni, amelyik nemcsak hidratál, hanem a bőr zsírtartalmát is pótolja.
Csak két gerezd naponta!
Ahhoz, hogy az álmos, szürke téli napokon jó legyen a közérzetünk, és elkerüljük a vírusos fertőzéseket is, naponta tanácsos elfogyasztanunk két gerezd fokhagymát. Ez a csodanövény nemcsak a vérnyomást szabályozza, hanem még a nyákképződést is gátolja. A legokosabb, ha fűszerként, só helyett használjuk, de ha nem bírjuk átható szagát, fogyasszuk kapszula formájában!
A szem védelmében
A téli rövid nappalokon sokan még napkelte előtt indulnak munkába, és este jóval szürkület után térnek haza. Tévedés, hogy kizárólag az járművezetők szemét erőlteti meg a sötétben való közlekedés, a gyalogosok is szenvedhetnek a farkasvakságtól. Gyorsan enyhíti a panaszokat a sárgarépalé-kúra. A frissen préselt léhez ajánlatos kevés olívaolajat keverni, nem azért, mert attól finomabb lesz, hanem hogy a benne lévő A-vitamin garantáltan felszívódjon.
Az ápolt haj titka
Akár hordunk sapkát, akár nem, a hajunk télen gyorsabban zsírosodik. Segít ezen az esti hajápolás: pár csepp códrusolajhoz ugyanannyi citromot csepegtetünk, az egészet elkeverjük 250 ml vízben, és esténként felvisszük a hajunkra. Hasonlóan jó hatású a levendula- és a fenyőolaj is. Fontos még, hogy hajmosás után az utolsó öblítővíz ne legyen meleg, hanem inkább langyos, még akkor is, ha az előbbi jobban esne.
Séta a hóban
A bátrabbaknak a természetgyógyászok a friss hóban tett sétát ajánlják. Hogy miért kell ehhez bátorság? Az igazán hatásos frissítő séta ugyanis mezítláb történik reggel, rögtön felkelés után. Elég, ha az egész mindössze 5 percig tart, utána szárazra töröljük a lábunkat, és azonnal zoknit húzunk. Aki próbálta már, állítja, hogy egész nap fittnek, fáradhatatlannak érzi magát.
Előzzük meg az influenzát!
Magától értetődik, hogy mindenki szeretné elkerülni a tél közepén-végén „menetrendszerűen" támadó influenzát. Fontos, hogy változatosan étkezzünk és sportoljunk, de a kézmosás fontosságát is hangsúlyozni kell ha megelőzésről van szó.
Forrás
http://amieletunk.efoesz.hu/egeszsegunk-megorzese-telen/
http://kronika.ro/eletmod/fizikai-es-szellemi-szempontbol-is-elonyos-a-teli-seta/print