Rippel Ferenc elajándékozza lefagyasztott spermáit?
hirdetés
Az artista arra az elhatározásra jutott, hogy nem engedi megsemmisíteni, inkább örökbe adja azt a 11 lefagyasztott embriót, amit volt feleségével, Viviennel letétbe helyeztek a spermabankban. A bizarr hírt, amelyben többek között az áll, hogy külföldön hirdetik majd meg az embriókat, a Story magazinban olvashatjuk.
A cikkből kiderül, Rippel Feri nem pénzért árulja az embriókat, sokkal inkább azt szeretné látni, hogy olyan emberekhez kerülnek, akik már régóta szeretnének babát, de nincs más megoldás. A bulvárhetilapban az artista örökítőanyagának minőségéről is képet kaphatunk. "Soha nem felejtem el, amikor annak idején a nővérek megvizsgálták a mintámat, és felkiáltottak a folyosón, jé, szuperspermám van" - emlékszik vissza Feri, aki ezt az egészséges életmódjának tulajdonítja. Mindemellett úgy véli, az embriók új tulajdonosai különleges babákat nevelhetnek majd fel, és azt állítja, Viviennel közös gyermekük, Herkules, a jó genetikának és a speciális nevelésnek köszönhetően csodagyerek.
hirdetés
A csodagének eredete
Az tény, hogy Rippelék családjában különleges tehetségek vannak. Testvérével együtt nemzetközi hírű magyar artisták, többszörös Guinness-rekorderek. Egyforma testfelépítésük (180 cm, 90 kg) miatt számos különleges produkciót tudnak létrehozni. Amúgy műsorszámaikban Viktor van alul, Ferenc felül, és állítólag ez a szereposztás az oka annak, hogy Viktor kopasz, mivel a sok fogástól a haja erősen hullott. A Rippel testvérek szülei szintén artisták voltak, Trio Cortez néven járták a világ színpadait. Viktor születése után felhagytak az utazással, és idejüket főleg fiaik tanítására szánták. A családi legenda szerint a testvérek előbb tanultak meg gumiasztalon szaltózni, mint járni. Négyéves korukban kezdtek szertornázni. 1981-ben felvették őket az Állami Artistaképző Intézetbe. A nyolcéves oktatás után diplomát kaptak, majd részt vettek a kötelező turnékon: előbb negyed évig Magyarországon, aztán fél évig Bulgáriában, egy évig pedig a Szovjetunióban. E turnékkal alapozták meg későbbi pályafutásukat, és produkciójuk tökéletesítéséhez sok segítséget kaptak az orosz kollégáktól. Egyre több meghívást kaptak Nyugatról is, így például felléptek a Bahamákon és Amerikában.
Ha a jó gének már a Rippel fiúkban is öröklődtek és Rippel Feri fiánál is látható a gyors fejlődés jelei, akkor minden bizonnyal a 11 embrió is, amit el szeretne ajándékozni, valóban ígéretesek lehetnek. Rippel Feri szájából talán nagyképűségnek tűnhet, de aki ismeri az egész család tehetségét, az més szempontból ítéli meg ezt a bulvár sztorit.
Még egy kis érdekesség Rippelékről
Visszatérve még kicsit a Rippel fiúk tehetségének ecsetelésére, érdemes kiemelnünk azt, hogy nagyon sok díjat is bezsebeltek már. Felsoroljuk a fontosabbakat érdekességképp:
- 1985 Aranyérem a Wiesbadenben megrendezett I. Nemzetközi Cirkuszfesztiválon
- 1994 Különdíj a Wiesbadenben megrendezett IX. Nemzetközi Cirkuszfesztiválon
- 1996 A nemzetközi zsűri különdíja a Párizsban megrendezett Cirkuszfesztiválon
- 2000 Massy-díj a Párizsban megrendezett VIII. Nemzetközi Cirkuszfesztiválon
- 2000 Ezüstérem és Yoshimoto-díj a Fővárosi Nagycirkuszban megrendezett III. Nemzetközi Cirkuszfesztiválon
- 2001 Bronzérem a hollandiai Enschedében megrendezett V. Nemzetközi Cirkuszfesztiválon
- 2002 Hortobágyi Károly-díj
- 2006 Pro Palota-díj