Névnapjukat ünneplő magyar hírességeink
hirdetés
December 10-én Judit nap van. Magyarországon megannyi kedves és ismert Judit nevű hírességünk van, lássuk, csak mit is érdemes tudni róluk.
A Judit név az egyik legnépszerűbb magyar női név. Ezért nem is csoda, hogy annyi Judit nevű sztárunk van, hogy két kezünkön nem tudnánk megszámolni. Összeállítottunk egy listát a mai névnaposokról, és egyúttal sok boldogságot is kívánva nekik.
hirdetés
Schell Judit
Táncosnő vagy tánctanár szeretett volna lenni,de mivel a debreceni Ady Endre Gimnázium irodalom-dráma tagozatra járt a színészet mellett döntött. Schell Judit Jászai Mari díjas magyar színművésznő. Játszott többek között 2004-ben az Állítsátok meg Terézanyut!, 2005-ben a Csak szex és más semmiben, 2006-ban a Konyec című filmben.
Stahl Judit
Középiskolai tanulmányait az ELTE Apáczai Gimnáziumában végezte, biológia tagozaton. A középiskola után a Színművészeti Főiskola rendezői szakára felvételizett, de szülei nyomására a főiskolával párhuzamosan cukrászatot tanult. 1996-ban hívták az induló TV2-höz, ahol öt éven át vezette a Tények című hírműsort. 2002 nyarán úgy döntött: abbahagyja a híradózást, és teljes egészében szenvedélyének, a főzésnek-sütésnek szenteli idejét.
Ladinek Judit
Madách Színház tagja 1989-óta.Többek között olyan darabokban szerepelt már, mint a West Side Story, a Chicago, a Nyomorultak, az Operaház fantomja vagy a Macskák. Fésűs Nellyvel és Détár Enikővel sikeresen fut a "Dívák éjszakája".
Szűcs Judit
Hét évig tanult zongorázni zenei általános iskolában. 1967-ben női fodrásznak tanult, tagja volt a hattagú Fodrász Egyesület Tavasz 67 leánykórusának Cs. Emődy Györgyi vezetésével. Elindultak a Ki mit tud? kórus kategóriájában, és nyertek. Egyénileg is indult Táncdalénekes kategóriában. Szólóban a Jézus Krisztus Szupersztárból a Mária Magdolna dalával nyert. 42 éve kezdte meg zenei pályafutását.
Dénes Judit
A budapesti Operettszínház Zenés Színészképző Stúdiójában végzett, karrierjét színészként kezdte, de több jelentős darabban is fellépett, mint operaénekes. Többek között a Nagy Úr- gróf Bánffy Miklós c. filmben is szerepet kapott.
Onyutha Judit
Juditot mindenki csak úgy ismeri, mint "a hölgy a tévéből". Kedves mosolyával, és lehengerlő stílusával közli velünk nap, mint nap az időjárás érdekességeit. Az ugandai gyökerekkel büszkélkedő nő évek óta az egyik legszebbnek tartott ismert személyiség a férfiak szemében (nem hivatalos közvélemény kutatás alapján).
Agócs Judit
Színészetet Gór Nagy Mária színitanodájában tanult, de elvégezte a tanítóképzőt is a Nyugat-magyarországi Egyetem Apácai Csere János Karán. Kezdetben a Fiatalok Színházában játszott, majd 2001-től a Győri Nemzeti Színház művésznője lett, ahol 2008. júniusban Kisfaludy-díjjal tüntették ki.
Pogány Judit
Pogány Judit magyar színművésznő, és művész. Olyan színházakban csillogtatta meg tehetségét, mint például: Nemzeti Színház, vagy Csiky Gergely Színház. Nagyon sok tévéfilmben, és játékfilmben szerepelt (Mentsük meg az Állatkertet, vagy a Sobri). Legismertebb szerepei közé tartozik a Rozi, Erna, Orbánné, és Bajuszné.
Hernádi Judit
Hernádi országosan ismertté a Sohase mondd című számmal vált, mely Mészáros Márta Örökség című filmjének volt a betétdala, s melynek szövegét Verebes István írta. Népszerűsége a kereskedelmi tévék megjelenésétől csak tovább növekszik - a Heti hetes című közéleti-politikai show-műsor egyik állandó szereplője, a népszerű televíziós sorozat, a Pasik című széria Jucija. Hernádi a vásznon az utóbbi években inkább közönségfilmekben szerepelt (Szamba, A miniszter félrelép, Ámbár tanár úr). 2012-ben a Csillag Születik zsűritagja volt.
Halász Judit
A Színház- és Filmművészeti Főiskola elvégzése után a Pécsi Nemzeti Színházhoz, majd a budapesti Vígszínházhoz szerződött, amelynek ma is társulati tagja. Eddig közel negyven filmben és számtalan TV-játékban szerepelt. Színészi pályafutásával párhuzamosan új műfajt teremtett előadóművészként. Magyar költők verseit énekli a magyar könnyűzene legjobbjainak megzenésítésében - méghozzá gyerekeknek. Zenekarával elsősorban a magyar szépirodalom (Csoóri Sándor, Csukás István, Devecseri Gábor, Janikovszky Éva, Szép Ernő, Tamkó Sirató Károly, Weöres Sándor, Zelk Zoltán) és a magyar könnyűzene (például Bródy János, Móricz Mihály, Szörényi Levente, Szörényi Szabolcs, Szűcs Antal Gábor, Tolcsvay László) alkotásait szólaltatják meg.