Zalatnay Sarolta az ország első dívájának számított
hirdetés
Zalatnay Sarolta már fiatalon egyedülálló sikereket ért el hazánkban és külföldön egyaránt. Az országban rengetegen kedvelik az énekesnőt, akinek még élete válságos időszakát követően is sikerült talpra állnia.
1947 december 14-én látta meg a napvilágot. Ellentétben a színpadi hölgyek nagy részével korát sosem titkolt. Az eredeti neve Charlotte Sachert volt, melyet a rendszerváltás idején magyarosított a családja. Nagyon szerette a zenét, szülei operaénekesnek szántak, de egy mandulaműtét a hangja megváltozott és ez a rekedtes hang már nem volt alkalmas a komoly zenéhez. Hét évig zongorázott majd 16 éves korától énekelni kezdett énekelni.
hirdetés
Fesztivál-énekesnő, hiszen ő nyerte a legtöbb magyar és nemzetközi díjat. Két évig élt és tanult Angliában. Mint a vasfüggöny mögül jött énekesnő Red Sarolta néven járta be a világot. Énekelt Kelet, Közép és Nyugat Európában, Oroszországban, Az USA-ban, Kanadában, Ausztráliában és Dél-Amerika országaiban. 16 albuma, 9 CD, közel fél száz dala jelent meg magyarul és angolul. Olyan világsztárokkal énekelt együtt, mint a Bee Gees, Eric Clapton, Beach Boys, Queen, Lyonel Richie, Cool and the Gang, stb. Készített talk show-kat, televíziós csatornák számára Isabella Rossellinivel, Ivana Tramppal, Gina Lollobrigidával, Antony Perkinssel és Chicciolinával.
11 könyvet írt, amelyek több mint egy millió példányban fogytak el, és ezzel a legsikeresebb írok sorába lépett. Hasonlóképpen a Playboy magazin eladásával, ahol szintén ő tartja a rekordot, közel 90 ezer példánnyal. Külsőjével divatot teremtett és meghatározó egyénisége volt a tinédzser lányoknak. Ő hordta először a mini szoknyát és csizmát, a jellegzetes frufrus frizurát. Zenéje életstílusa és külsője egyetemi tantárgy, Európában a magyar Janis Joplinnak neveztek el. Bármi történt a hite megmaradt. Teljesen megváltozott volna az élete, ha kint marad. Egyszerűen félt attól, hogy itthon elfelejtik. Pedig ha férjhez ment volna a Bee Gees zenészéhez, brit állampolgár lehetett volna, Rolls Royce-on járta volna, minden évben megkapta volna egy Bee Gees-dal jogdíját. Amelyből fényesen megélt volna. Megvoltam a maga háromezer forintos fizetésével. Meg, hogy itthon ismét megnyerte a táncdalfesztivált.
Zsuzsa, Kati és Cini hatalmas egyéniségek voltak. Mindhármuknak megvolt a maga világa, a maga egyénisége. Maximum azt figyelték egymáson, hogy ki hogyan öltözködik. Ebben a műfajban 3 út képzelhető el. Ezek a lányok őstehetségek voltak. Az írói vénája, pedig onnan jön, hogy egy asztrológus hölgy Torontóban azt mondta neki, hogy sok pénzt fog majd keresni. Amikor haza jött megjelent az első könyv.
A díjak, amelyeket megszerzett élete során: Táncdalfesztivál első díj (1967), Táncdalfesztivál: Előadói díj (1967), Táncdalfesztivál: Arany Mikrofon-díj (1967), Táncdalfesztivál: Első díj (1971), Zámbó Jimmy-díj (2012), Magyar Tolerancia Különdíj (2013)
Nagylemezek: Ha fiú lehetnék (LP: 1970, CD: 2000), Zalatnay (LP: 1971, CD: 2000), Álmodj velem (LP: 1972, CD: 1994), Sarolta Zalatnay (Supraphon, (1973), Hadd mondjam el (1973), Szeretettel (1975), Színes trikó, kopott farmer (1976), Minden szó egy dal (1978), Tükörkép (1980), Nem vagyok én apáca (válogatás, 1985), Cini vagyok (1986), Privát levél (1988), Ave Maria (1989), Mindig kell egy barát (1995), Fák, virágok, fény (1998), Visszajöttem! (2003), Best Of Cini (2006), Magadat vállalni kell (2009).
Filmjei: Ezek a fiatalok (1967), Széplányok, ne sírjatok (1970), Fuss, hogy utolérjenek! (1972)
Könyvei: Nem vagyok én apáca, Ezt sem a zárdában írtam, Cicciolina, a szexciklon, Ők sem szerzetesek, Bocsásd meg a mi vétkeinket.