Az elköteleződésről vallanak a hazai hírességek
hirdetés
Szakmájukban valamint magánéletükben egyaránt elkötelezett személyiségek elképzelését ismerhetjük meg az elköteleződéssel kapcsolatban.
Orlai Tibor, producer
hirdetés
Mind a magánéleti, mind a szakmai utat csak elkötelezettséggel szabad választani. Ha nem tud valaki teljes mértékben elköteleződni, akkor nem tud teljes életet élni. A színház pici gyerekkorom óta nagyon fontos volt számomra. Otthon szívtam magamba a kultúrát, édesanyám mindent megmutatott, ami elérhető volt. A színház tehát fiatalon vonzott, de elköteleződésemet a szerencsének köszönhetem, ami a produceri munkához irányított.Csak olyanokkal tudok együtt dolgozni, akik képesek alárendelni magukat az ügynek, az adott darabnak, a produkciónak. Ez mindenkire igaz, akikkel szorosan együttműködöm, legyen az a Titkársági, a marketinges, a sajtókommunikaciós vagy a művészi tevékenység. Az elköteleződést azonban nem lehet tanítani, azt hozza magával az ember, mert kiskorától ezt látta maga előtt. Ahogy én láttam orvos édesanyámnál. Két nappá! a halála előtt, nagyon súlyos betegen még rendelt, tanácsokat adott, holott neki lett volna a legnagyobb szüksége segítségre. Ezt a fajta hozzáállást, hitet tartom fontosnak, szerintem ugyanis csak így érdemes élni. Más kérdés, hogy ilyen viszonyulással mennyire áldozza fel az ember a magánéletét. Csodálatos, ha valaki képes megteremteni az egyensúlyt, és mindkét területen helyt tud állni.
Sándor Anna, a Spinoza Ház alapítója
Közösségépítő ember vagyok, ez az elköteleződésem. Amikor tizennégy évvel ezelőtt szóba jött, hogy a budapesti zsidó negyedet fizikailag rehabilitálják, elhatároztam, hogy én szellemileg fogom rehabilitálni. Hetven-nyolcvan évvel ezelőtt ebben negyedben közel ötven mulató, színház, kabaré, zenés kávézó létezett a zsidó kultúra számára. A nyílt, szabad szellem miatt választottam a Spinoza nevet. „A lelkeket nem fegyver győzi le, hanem szeretet és nemes lelkűség" – ez a Spinoza-idézet szerepel a ház bejáratánál. „Anna, te hülye vagy?" - nem véletlenül választottam ezt a címet a Spinoza Házról írott könyvemnek, Az elmúlt tizenhárom év igazolta, hogy a Spinoza Ház a kultúra élő találkozóhelye lett. közösségi tér, szellemi központ. Felélesztettük a kabaré világát régi és új szerzőkkel, bibliatörténeti sorozatot indítottunk, olyan írókat sikerült idecsábítani, mint Popper Péter, Bácher Iván, akiknek az előadásai százas sorozatot éltek meg. A „Lássunk tisztán a nagy öregek szemével!" elképzelés jegyében Popper Péter, Heller Ágnes, Ungvári Tamás tartottak előadásokat. A zsidó kultúrát is sokféleképpen közelítettük meg.
Mészáros Zoltán, a VeszprémFest alapítója, a Snétberger Zenei Tehetség Központ társalapítója
Veszprémi elköteleződésem oka, hogy ott születtem, ott nőttem fel, az édesanyám a mai napig ott él. Tizenöt éve foglalkozom rendezvényszervezéssel. Veszprémi hoteléttermem kertjébe kezdtem el koncerteket szervezni. A zenészek javasolták, hogy csináljunk nagyobb fellépéseket. László Boldizsár, a Cotton Club Singers egykori vezetője buzdított arra, hogy béreljük ki a Veszprémi Egyetem auláját. A következő lépés már a VeszprémFest volt. Amikor felmerült a nemzetközi sztárokat megmozgató fesztivál ötlete, az önkormányzat készített egy megvalósíthatósági tanulmányt, amely bebizonyította, hogy - a parkolóhelyek, a szálláshelyek szűkössége miatt - kivitelezhetetlen. A zene iránti szeretetem sodort a Snétberger Központ alapításába is. Snétberger Ferencnek nyolc éven keresztül a menedzsere voltam, a koncerjeit szerveztem. A Snétberger Központ létrehozásában kamatoztatni tudtam a Camp America nyári Táborokban szerzett tapasztalataimat, ahol a nyolcvanas évek végén kétszer is dolgoztam. A nagyvárosoktól távol, gyönyörű természeti környezetet sikerült találni itthon is Felsőörsön. amit a nevelés, a közösségépítés és a személyiségfejlődés szempontjából is fontosnak tartok.
Forrás: Kulturprojekt.hu
Képek: nepszava.hu, vportre.hu