Amire a herpesz vagy a szájpenész figyelmeztet
hirdetés
A májban és az epehólyagban lévő epekövek a szájüreg legtöbb betegségéért felelősek. Az epekövek gátolják a táplálékfelvételt és megemésztést, ami oda vezet, hogy a salakanyagok, melyeknek távozniuk kellene, továbbra is a bélben maradnak.
Baktériumok által okozott fertőzések (szájpenész) és a vírusok által okozott fertőzések (herpesz) csak akkor jöhetnek létre a szájnyálkahártyában, ha a salakanyagok elkezdenek bomlani és a szervezet számára méregforrássá válni. A fennakadt méreganyagok folyamatosan ingerlik a gyomor- bélnyálkahártyát (mely a szájban kezdődik, és a végbélnél végződik), mindaddig, amíg gyulladások, daganatok alakulnak ki. A károsodott szövet még több baktériumot „vonz" magához a sebbe az elhalt sejteket eltávolítása érdekében. Ez egy normális folyamat, mely a természetben mindenhol megfigyelhető, ahol megsemmisítésre ítélt dolog van. A baktériumok sosem telepszenek meg, vagy fertőznek be olyant, ami tiszta, vitális és egészséges, mint pl. a fán lógó gyümölcs. Csak ha a gyümölcs túléretté válik vagy a földre hullott, akkor kezdenek bele takarító munkájukba. Ha a baktériumok elkezdenek ételt vagy húst szétbontani, mérgek keletkeznek. Ezeket a baktériumokat szörnyű bűzösségükről és savas mivoltukról ismerjük fel. Ha mindezt a szervezeten belül produkálják, természetes dolog, hogy betegségtünetek lépnek fel.
hirdetés
A szájpenész annak a jele, hogy a gyomor-bél traktusban és a szájban baktériumok nagy száma szaporodott el. A szájpenész akkor jelenik meg a szájban, amikor a nyálkahártya már nem elég ellenálló, hogy megvédje, jó egészségben tartsa a sejtjeit. Mivel az immunrendszer jó része a gyomor-bél- traktus nyálkahártyájában található, a szájpenész a szervezet teljes immunrendszerének jelentős meggyengülését mutatja.
A herpeszt vírusfertőzésnek tartják, mely hasonló a szájpenészhez, azzal a különbséggel, hogy nem baktériumok, hanem vírusok támadják meg a sejtmagot vagy nukleuszt. Mindkét esetben a támadók gyenge vagy nem egészséges sejteket keresnek, melyek már megsérültek vagy nem jól működnek. Tovább súlyosbítja a szituációt, hogy az epekövek baktériumok és vírusok sokaságát tartalmazzák, melyek a májat az előállított epén keresztül hagyják el és azokat a testterületeket támadják meg, amelyek a legkevésbé állnak nekik ellen.
Az epekövek további problémákhoz vezetnek a szájban. Megakadályozzák a megfelelő epefolyadék termelést, amely étvágyhiányhoz és a szájban gyenge nyálképzéshez vezet A nyál ahhoz szükséges, hogy tisztán tartsa a szájat és a szövetek puhák, selymesek maradjanak. A nem kielégítő mennyiségű nyál a káros baktériumok elszaporodását segíti elő, amelyek elkezdik megszállni a szájüreget. Ez fogszuvasodáshoz és más fogproblémákhoz vezet. Ahelyett, hogy lefele mozogna, a gyomortartalom egy része felfelé tolódik, gazokat es más ingerlő anyagokat visz a gyomor-bél traktus felső részébe. Ha a szájba epe kerül, drámaian megváltozik a nyál pH-értéke (a sav-bázis háztartás) és elveszíti tisztító tulajdonságait. A száj fogékonnyá válik a fertőzésekre. Az alsó ajakon lévő fekély a vastagbél egyidejű fertőzöttségére utal. A száj sarkában egyik vagy a másik oldalon megjelenő fekélyek gyomorfekély jelei.