Az érzelmi stressz megannyi betegség kiváltója
hirdetés
A stresszes élet megváltoztathatja az epe természetes flóráját és ezáltal epekövek képződéséhez vezethet az epehólyagban. A legtöbb stresszt okozó körülmény az életben az, hogy nincs elég időnk saját magunkra. Ha nincs elég ideje magára' nyomás alatt él.
Az állandó nyomás frusztrációhoz vezet a frusztráció pedig idővel dühvé alakul. A mai felfokozott élettempó senkire sem marad hatástalanul, különböző mértékben, de mindenkit megvisel. Kisebb vagy nagyobb stresszt okoz, amely akár teljes fizikai vagy pszichés összeomláshoz is vezethet, ha nem teszünk hathatós megelőző intézkedéseket. A stressz a legtöbb fejlett ipari társadalomban súlyos gondokat okoz. Nemcsak betegségeket idéz elő és a munkaképességet csökkenti, illetve a betegállományban töltött napok számát növeli, hanem sok szenvedésnek és fájdalomnak is a forrása. Régebben az orvosok úgy tartották, hogy a stressz alkati probléma: vagy belülről fakad, vagy pszichoszomatikus természetű (félelem, szorongás következménye).
hirdetés
Ma már minden orvos elismeri, hogy valóban létező élettani probléma, ámbár sokszor megelégszenek azzal, hogy valamilyen gyógyszert írnak föl ellene. Sajnos a stresszoldó gyógyszerekhez könnyű hozzászokni, ezért sokkal jobb, ha ezek szedése helyett földerítjük a stresszt kiváltó okokat, és megelőzzük a bajt. A düh a komoly stressz jele. Hatása az egyik legnyomasztóbb a szervezetre, ezt mutatja az adrenalin és a noradrenalin nagy mennyisége, amelyet a mellékvesék a vérbe áramoltatnak Extrém helyzetekben vagy nagy izgalmak esetén ezek a hormonok megemelik a szívverést, annak frekvenciáját és erősségét megemelik a vérnyomást és az emésztőmirigyekben beszűkítik a véredényeket. Ezen felül akadozik az emésztőnedvek folyása, beleértve a gyomorsavat és az epét is, megreked a táplálék átfolyása és felszívása, gátolt a széklet és vizelet távozása. Ha az étel nincs rendesen megemésztve, és a szervezet nagy sa lakanyag-mennyiségei nem tudnak a kiválasztó szerveken át távozni, azt megsínyli a szervezet, így a máj és az epehólyag is. A stressz-reakciónak ez az elzáró hatása nagyon igénybe veszi a sejteket, amit az ember érzelmi sokként él meg.
A krónikus stressz, vagy még inkább az, hogy képtelenek vagyunk megfelelően kezelni a stresszt, manapság a megbetegedések 85-95 százalékáért tehető felelőssé Általánosságban ilyenkor pszihoszomatikus megbetegedésekről beszélünk. A stressz által okozott elzáródások nemcsak a máj, a belek és vesék mélyreható tisztítását teszi szükségessé, hanem a pihenést, relaxálást segítő módszerek alkalmazását is. A pihenés során a test, a lélek és a szellem olyan állapotba kerül, amely minden testi funkciót erősít és stabilizál: a beszűkült véredények kinyílnak, az emésztőnedvek újra áramlanak, a hormonok egyensúlyba kerülnek és a salakanyagok kiürítése könnyedén megtörténik. Így a stressz és annak kihatásai ellem legjobb módszer a meditáció, a jóga, a szabadban való tartózkodás, játék a gyerekkel vagy a háziállatokkal, a zenehallgatás vagy zenélés, stb.
A modern élet gyors tempójával való lépéstartáshoz es Idegrendszerünk megfelelő pihenéséhez, valamint a felgyülemlett feszültségektől való megszabaduláshoz nagyon fontos lenne naponta legalább egy órát lehetőleg egyedül és csendben tölteni. . Ha az életében voltak stresszes időszakok, vagy éppen nehézségei vannak a pihenés, a kikapcsolódás terén, a májtisztítás nagyon jót fog tenni önnek. Az epekövek jelenléte a májban már önmagában is stresszt kiváltó ok a szervezet számára. Ha megszabadul ezektől a kövektől, teljesen természetes módon válik kiegyensúlyozottá és nyugodttá. Ha csinált már egyszer májtisztítást, talán észrevette, hogy bármi adódjon is, utána sokkal kevésbé reagál mérgesen a különböző szituációkra, emberekre vagy akár saját magára. Az élet fontos eseményei, például a házasságkötés, komoly stresszel járnak. A stresszről rendszerint hajszolt üzletemberek jutnak eszünkbe, de mindenfajta túlfeszített munka - még a házimunka is - kiválthatja ezt az állapotot. A mai városi ember zaklatott, mégis egyhangú életmódja bizonyos esetekben elkerülhetetlenül stresszt okoz.