Ezért jó számodra is a palástfű
hirdetés
A nőknek ugye minden hónapban át kell élniük a menstruációt, amellyel gyakorlatilag nem lehet mit kezdeni, csupán kezelni kell, hogy elviselhetőbb legyen. Ezt persze meg is teszik a nők már réges rég óta, viszont még mindig vannak olyan praktikák, olyan gyógynövények, amelyeknek meglehetősen pozitív hatásuk van, viszont nem ismerik. Valahogyan ezek nem kerülnek be a köztudatba, illetve egyes régiókban nem terjed el a hírük. Mi azonban szeretnénk megismertetni egy ilyen növényt, mégpedig a palástfűt.
Boldogasszony palástja, vagy tenyere néven ismert növény erdőszéleken, utak mentén, domboldalakon, magasabban fekvő nedves réteken és hegyvidékeken nő. Hét-kilenc karéjú, félkör alakú levele van, szívós, nem túl magas száron, ernyőcskében csoportosulva, apró, zöldessárga virága áprilistói júniusig, néha még tovább is viríthat. Ezer méter fölötti magasságokban találjuk az ezüstös palástfüvet, amely mészkő- és őskőzettalajon egyaránt megterem. Lényege és jelképszerű feladata a védelem, a beburkolás. A finom virágot úgy fogják körül a levelek, mint egy kabát. Nem csoda, hogy a palástfű a rejtett női ivarszerveket is jelképezi. A palástfű segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok és a klimaxos rosszullétek esetén, a kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva. Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mindkettőből) egyenesbe hozza a dolgot..- olvasható a vitaminsziget.com oldalon.
hirdetés
Ugyanakkor ez a remek növény nemcsak a menstruációs szakaszban tud egy nő hasznára lenni, hanem még számos egyéb esetben is. Erről szintén a vitaminsziget.com oldalról kaptunk információt: A palástfűnek összehúzó hatása van, igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is. Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű. A harmadik hónaptól palástfűteát kellene fogyasztania minden olyan nőnek, akiknek ilyesfajta problémái vannak. Egyetemes gyógyszer az összes női bajokra, betegségekre, pásztortáskával együtt. Elődeink e növényt sebgyógyításra használták, külsőleg és belsőleg, valamint törések és epilepszia ellen.
Őszintén mi nem igazán tudunk még sok ilyen növényt felsorolni, amely ilyen sok női panaszra megoldást jelenthet. Érdemes lehet tehát beszerezni, hiszen rendkívül hasznos lehet. Na, de arról még nem volt szó, hogy miként is tudjuk felhasználni. Nos, tudunk belőle főzni például teát is, de akár lehet belőle pakolás is. Amennyiben teát szeretnénk belőle főzni, akkor 1 teáskanálnyi összezúzott füvet hozzáadunk a ¼ liter vízhez. Fontos, hogy a víz forró legyen, tehát forrázzuk és csak rövid ideig hagyjuk állni. Mást ne keverjünk bele, hiszen így lesz a legjobb hatása. Ha viszont pakolást szeretnénk belőle készíteni, akkor sem kell megerőltetnünk magunkat, hiszen csak annyi a dolgunk, hogy megmossuk a növényt, a megfelelő mennyiséget pedig egy vágódeszkán összezúzzuk, esetleg apró daraboljuk, ezt pedig felrakjuk a kívánt helyre. Ugyanakkor lehet készíteni belőle még fürdőadalékot is. Ha egy teljes fürdőt szeretnénk venni, akkor ehhez szükség lesz 200 gramm szárított vagy néhány marék friss palástfű. Ezt egy vödör hideg vízhez hozzáadjuk és hagyjuk egy éjszakán keresztül ázni. Másnap már csak annyi a dolgunk, hogy ezt a folyadékot fölmelegítjük és utána már hozzá lehet adni a fürdővízhez.