Gyomorgyűrű - pro és kontra
hirdetés
Tény: Magyarország közel 10 millió lakosából közel fele küzd súly problémákkal, túlsúllyal, elhízással. Azoknak az embereknek több ezerre tehető a száma, akik a túlsúly és elhízás következtében már kialakultak olyan komoly testi, szervi betegségek, amelyek eme krónikus betegségnek az úgymond mellékhatásai.
Ilyen például a magas vérnyomás, a szívinfarktus, agyvérzés, és egyéb keringési, érrendszeri megbetegedések, amelyek akár halállal is végződhetne. Sajnos ebbe a kategóriába kell még sorolnunk a cukorbetegséget, nehéz légzést, illetve légzésszervi megbetegedések, epe bántalmak,de akár daganatos megbetegedések. Sokan, nagyon sokan azonban lelki sérüléseket is szenvedek, amik a környezetük által generált ingerekkel, véleményekkel még súlyosabb lehet, önképzavart és depressziót is okozhat.
hirdetés
Fogyókúra, vagy gyomorszűkítés?
Szinte mindannyiunk próbálkozott már különféle diétákkal, koplalással, heti hat edzéssel és minden csodának tűnő dologgal, ami valamelyest súlyvesztéssel járhat. Amikor már minden személyi edzőt végig jártunk és mindent kipróbáltunk, eszünkbe jut, illetve kezdünk egyre mélyebben bele merülni a fogyás más lehetőségeibe.
Amikor már kóros elhízásról beszélünk, ami azt jelenti, hogy test tömeg indexünk vagyis a BMI 40 fölött van meg kell fontolnunk a gyomorszűkítés, vagy a gyomor gyűrű lehetőségét. Ez csak akkor lehetséges, ha néhány kritériumnak megfelelünk és emellett már fenn álnak járulékos szervi megbetegedések, mint a magas vérnyomás, cukorbetegség.
Ilyen esetben a szakember egy viszonylag drasztikus, de igen eredményes sebészeti beavatkozást javasol, amit gyomor gyűrű, vagy gyomor szűkítéssel oldja meg a fogyás és az életmódváltás kérdését.
Milyen esetben javasolt a gyomor gyűrű és mikor vállaljak a beavatkozást, illetve vehetjük igénybe?
A gyomor gyűrűvel kapcsolatos vélemények megoszlanak, mind a gyomor gyűrűről, mind a gyomor szűkítésről. A legtöbb kóros elhízással kapcsolatos esetben legtöbbször csak a gyomorszűkítő megoldások, ezen belül is a gyomor gyűrű beültetése a legeredményesebb. A beavatkozás normális esetben nem vehet több időt igénybe, mint két maximum három óra. Az eljárás már rutinnak számít és szinte teljes bemutatásokat is találunk az interneten.
A beültetést, eljárást 18 és 60 év között, legalább 40-es testtömeg indexxel rendelkező személyeknél végzik el, akiknél már fenn áll az elhízással bekövetkezett megbetegedés is. Ha a beteg nem rendelkezik elegendő akaraterővel és kitartással ahhoz, hogy életmódját és étkezési szokásait megváltoztassa, akkor nincs értelme a műtétnek, hiszen az eljárás után minden megváltozik. Lemondásokkal jár, amiket ha nem tartunk be súlyos következményei lehetnek.
Előnyök és hátrányok
A gyűrű felhelyezése során nem történik vágás, nem bolygatják meg az emésztőrendszert. A lábadozási időszak mindössze 3-4 nap. A gyűrű felhelyezése után a különféle fogyókúrákkal ellentétben 50-60 kg-tól lehet megszabadulni. A hagyományos műtéti eljárásokkal szemben az eredeti állapot szükség esetén bármikor visszaállítható a gyomorgyűrű eltávolításával.
Mivel nincs mód felrúgni a szabályokat, ez a módszer teljesen átformálja a táplálkozáshoz való hozzáállást, gondolkodást.
A gyűrű felhelyezésének nincs káros mellékhatása.
Mellékhatások nincsenek, azonban vannak természetesen hátrányok is. Amennyiben a beteg nem tartja be a szabályokat, előfordulhat gyomorrepedés, a bőr megereszkedhet ezért plasztikai beavatkozásra lehet szükség.