Hogyan használjuk a feng shui szerint az élő és száraz virágokat?
hirdetés
A feng shui szerint minden tárgy és szín meghatározó a belső harmóniára. Élő és száraz virágok használatát fogjuk most vizsgálni, mi fér és mi nem fér be a hálószoba nyugalmába. A hálóban fontos hogy minden egyszerű és kényelmes legyen, elvégre itt töltjük életünk egy harmadát.
Vágott virággal díszítheted bármelyik részét otthonodnak, a hálóban pedig különösen hangulatos lehet néhány szál tulipán, margaréta vagy orgona. Fontos, hogy mindig friss vízben legyen, ettől fog sokáig megmaradni. Nagyon kell vigyázni az erős illó anyagokkal rendelkező virágokkal, mint például a liliom.
hirdetés
Feng shui szempontból a szárazvirágról megoszlanak a vélemények azért, mivel az „halott” növény. Azonban ha úgy vesszük, a szobabútor is „halott” növényből készül, tehát ízlésesen elrendezve a kis asztalkán senkit nem fog zavarni. Egy dolgot viszont fontos megjegyezni, ha olyan kiszárított virágcsokorról an szó, amihez személyes érzelem köt, de már a kapcsolat elmúlt, érdemes a lelki béke érdekében megválni attól. Száraz virágot sose tarts törött vagy poros vázában. Az ágy is fontos, hol helyezkedik el a hálóban, ez a párkapcsolatra hathat negatívan. Ajánlják a feng shui és a lakberendezési szakértők, hogy lehetőleg fal mentén, kicsit távolabb az ablaktól legyen, illetve ne nézzen az ajtó felé, ha befekszünk.
Csobogó semmiképp se legyen a hálóban, ugyanis a víz használata igen csak kényes kérdésként merül fel a feng shuiban. Amennyire hasznos lehet kedvező helyen, annyira kedvezőtlen is lehet rossz helyen. Hálószobában betegséget, párkapcsolati, anyagi problémát okozhat, már csak onnan kiindulva, hogy a folyamatos „zaj” nem hagyja a testet és a lelket pihenni. Ezt inkább nappaliban érdemes használni, ahol aktív tevékenységeket folytatunk. Emellett arról, hogy milyen szobanövények jók a feng shui szerint, már korábbi cikkünk is beszámolt.
A feng shui elvei, szabályai
A feng shui, hasonlóan az európai horoszkóphoz az Ég és a Föld törvényszerűségeinek megfigyelésével és ezeknek az alkalmazásával foglalkozik. A hagyományos, sokak által használt feng shui célja a legmegfelelőbb lakhely meghatározása. Azért, hogy minél sikeresebbek legyünk az életben. Ehhez szükségünk van a környező táj és helyi jellegzetességek elemzésére. A feng shui módszer azon alapszik, hogy bizonyos, ehhez való műszerekkel, megnézik a ház alatti Föld aktivitásokat.
Ha átfordítjuk a feng shui szót, akkor az azt jelenti, hogy „szél és víz”. Ennek a kettőnek kölcsönhatásban kellenek, legyenek. Ha egyik, másikból több van az zavart okozhat és e miatt a házban élőknek migrénjük, rossz hangulatuk lehet. A házban eluralkodik a szomorúság és a bánat.
Van három erő, ami a feng shuira alapszik
Ez a három erő az ember az Ég és Föld közötti kölcsönhatását betöltő természeti erők kölcsönhatásait és az általuk képviselt lehetőségeket jelöli. Ezek a qi formájában jelenek meg. Minden, ami az égitestekkel kapcsolatos, az időjárási jelenségek, ezek mind ide tartoznak. Az első erő az Égi Qi. ez felel a napfény, holdvilág, villámok, csapadék, kozmikus sugárzások mikéntjére. Vagyis, arra, hogy hogyan jutnak azok le a földre. Ide tartozik a Hold hatása az apályra és a dagályra, a szelek és viharok környezetformáló hatásai, és a mindenütt jelenlévő, de az égitestek mozgásától függő időtényező is. Ebben a kontextusban használja a sors szót is. Amikor egy természeti csapás következményeként történik, valami azt az emberek sorsnak hívják, pedig ez az Égi Qi hatása a Földre.
A másik a Földi Qi. Ez felel a földünkön levő számtalan természeti szépségről, tájról, hegyekről, mezőkről, tengerekről. Az utolsó pedig az Emberi Qi. Ez segít megkülönböztetni a növényeket az állatoktól. Döntéseink, cselekedeteink, táplálkozásunk mind hatással van az emberi qinkre, így lehetőségeinkre is.