Müller Péter: JI-KING minden napi használatra
hirdetés
Müller Péter több mint 20 évtizeddel ezelőtt kezdet el egyre mélyre hatóbban foglalkozni a jóslással, a kínai kultúrából is ismert sennel foglalkozni, amely nem más, mint a kínai kultúrában erősen jelen lévő szellemvilág, a természetfeletti, amely segít az életet igazán élni, boldogságban, erőben, egészségben - amire igazán vágyik mindenki!
hirdetés
„Ezt a Jóskönyvet magamnak írtam.
Ez az én kutatási naplóm.
Az lenne a jó, ha Te írnád tovább.” Müller Péter
Müller sokkal többet szeretett volna elérni ezzel a könyvvel, mint csupán az egyszerű jelmagyarázatok. Mindig is foglalkoztatta a kínai kultúra, hiszen akár példa is lehet a világ szemében, mivel a kínai emberek sokkal kiegyensúlyozottabbak, egészségesebbek mint más társadalmak emberei. Az író választ ad arra, mi az eredeti JI KING célja, egy olyan könyvet hoz létre, amiről beszélgetni lehet, ami értelmez, utat mutat, bármilyen problémával is kelljen megküzdenünk az életünkben.
A JI KING magyar jelentése nem más mint a Változások könyve. A könyv közel 64 jósjelből áll, aminek egyenként is nagyon sok értelme, jelentése van, amelyek a taoizmus szerint a világ rejtett összefüggéseit tárják elénk.
Hazánkban a jóslásnak eléggé elvont értelmezései vannak, azonban a kínai jóslásban elég mindössze három pénzérme, amelyekből jósolni lehet. Müller ezeknek a technikai értelmezését kihagyja a könyvből. Ezzel ellentétben nagyon sokat foglalkozik a jósjelek értelmezésével, mélyreható tanulmányozásával olyan mélységekbe jut el, ami teljesen megváltoztathatja az életről alkotott képünket. Mindezt teszi olyan különleges hangvételben a szerző, hogy a könyvet bármely oldalon is nyitjuk ki, azonnal úgy érezzük, hogy minden jellel, értelmezéssel találkoztunk már, és minden egyes mondata maradéktalanul hozzánk szól, mint ahogyan többet is mondják „a könyv beszélget velünk”
Tanítás és értelmezés a több ezer éves tudományban
Müller Péter több évtizedes tanulmányozása alapján mind azt a kínai filozófiát, ősi bölcsességet sűríti ebbe a könyvbe, amely ezt a különleges kultúrát vezeti már időtlen idők óta. Mint elmondta, nem csupán saját maga hasznára szeretné váltani ezt a könyvet, hanem rájött, hogy ez által megváltozhat az emberek élete is. Az olvasó életében olyan változások következhetnek be, amelyek bármilyen probléma megoldásában segítséget nyújtanak.
Azon olvasóknak, akik elgondolkodnak a JI KING tanításain, útmutatásain, a Jóskönyv valódi barátja, bölcs tanítója lesz. A szerző tanulmányai során megtalálta Carl Gustav Jung szerző munkáit is. Ő mondja, hogy „Aki ezt a könyvet használja, segítő szellemet kap, s a könyv maga is úgy viselkedik, mint egy bölcs ember, akihez az ember tanácsért fordul.
Nem hiába tehát, hogy a kínaiak úgy tartják, a könyv a természetfeletti világból érkezett tanítás, amit a szellemvilág alkotott, és íratott meg. Fontosnak tartották, hogy a tudás, nem a tanulmányok útján szerezhető meg, nem az volt bölcs, akinek a feje tele volt tudással, hanem ezen felül még kapcsolatban kellene lennie a szellemvilággal is.
Tanulság
Müller Péter ugyan ezekkel a bölcsességekkel írta meg saját Jóskönyvét, amely bár elmondása szerint saját indítatással és céllal íródott, azonban, mindenki tanulhat belőle. A könyvet egész bátran és meggyőződéssel tudjunk ajánlani mindenkinek, aki szeretné megtanulni életünk bölcsességeit, aki szeretne minden problémát megoldani és olyan életet élni, amely mindenkinek példa értékkel bírhat. Aki fejlődni és tanulni szeretne, csak hatalmas értékeket meríthet ebből a könyvből.