Ezért fontos a lakás lomtalanítása
hirdetés
Ennek a műveletnek a feng shui szerint igen nagy jelentősége van. Rengeteg minden összegyűl az évek során, amit megőriztünk, ami a szívünkhöz nőtt. Sajnos a sok dísztárggyal telerakott lakás zavarja az energia áramlását, s ez majdnem mindig bajokat okoz. Egy zen-bölcsesség szerint is teli csészébe nem lehet friss teát önteni.
Ha mindenfélét őrizgetünk azért, hátha a jövőben egyszer még szükségünk lesz rá, az a remélt céllal ellentétben gyakran oda vezet, hogy egyáltalán nem lesz „Jövőnk". Ha régi tárgyakat, ruhadarabokat kidobunk vagy elajándékozunk, az leírhatatlan hatással lehet életünkre. A tágasság és a szabadság érzetét közvetíti felénk. A haszontalan holmik őrizgetése korlátoz és visszatart. Különösen akkor, ha új partnerkapcsolatra vágyik, gondoskodnia kell a tiszta és lomtalanított otthonról, hogy helyet biztosítson az új szerelemnek.
hirdetés
A biotenzor
Mielőtt intuíciódat követve végrehajtanád lakásodban az első konkrét változtatásokat, röviden szeretnénk megismertetni egy egyszerű eszközzel, mely a gyakorlatban Igen nagy segítségedre lehet. Olyankor például, ha nem vagy biztos abban, hogy melyik bútordarabot vedd meg, vagy hogy melyik segítőeszközt használd a lehetséges változatok közül. Ilyenkor értékes tanácsokat adhat Neked a biotenzor. Minden feltett kérdésre „igennel" vagy „nemmel" válaszol. Ha föl-le bólogat, az „Igent" jelent, ha vízszintesen ingadozik, az „nemet".
A biotenzor három részből állítható össze: a fogóból egy acéldrót középrészből és a fejből. Helyesen alkalmazva a legfinomabb kilengést is láthatóvá teszi, a kérdező tudatalattijából származó mozgásokat, melyek a biotenzor közvetítésével, annak nyelvén jutnak kifejezésre. Az objektivitás biztosítása érdekében nem szabad előre kialakított véleménnyel hozzálátniuk a kérdezéshez. A legjobb, ha nyugodtak maradunk, és az eszközre hagyatkoznak.
Most, hogy megismerted a legfontosabb alapokat, hozzáfoghatsz a konkrét megvalósításhoz. Azt azonban sose felejtsd el, hogy mindaz, amit kiváltasz, valamikor egyszer visszahat rád. Az egészséges, termékeny, boldog és harmonikus környezet megteremtésének érdekében mindig azzal a céllal cselekedj, hogy másokat gazdagíts és megajándékozz, nem pedig hogy kihasználd őket.
Egy lakás és a benne élő emberek között már kevés figyelemmel is gyakran meghökkentő párhuzamokat vehetünk észre. Az olyan pároknak például, akik elégedetlenek a szexuális életükkel, alaposabban szemügyre kellene venniük a hálószobájukat. Nem megfelelő képek, bútorok, a rendetlenség és a limlomok is hozzájárulhatnak a helyiség negatív kisugárzásához, ami aztán lakókra is visszahat. A lakás kellemes atmoszféráját könnyen elronthatjuk például túlzsúfolt helyiségekkel vagy a kínos, klinikai tisztaságra való törekvéssel. Noha Ilyenkor valami pozitív dologra törekszünk, tudatlanságunkban mégis épp az ellenkezőjét érjük el. Ha valamit esetleg tudat alatt negatívnak vagy kellemetlennek érzünk a lakókörnyezetünkben, gyakran megtaláljuk ennek igazolását a feng shui tanításában.
A kínai feng shui (szó szerinti fordításban: víz és szél) művészetének eredete 4000 évvel ezelőttre nyúlik vissza. Mélyen a történelembe visszanyúló gyökerei olyan tanokat érintenek, mint az ősök tisztelete, a sámánizmus és a taoizmus. A kínai tudósok és filozófusok már jóval időszámításunk előtt tanulmányozták az építkezés, a lakás, az élet és az egészség összefüggéseit Számukra legfontosabb a boldogság és a bölcsesség elmélyítése volt. Már nagyon korán rájöttek arra, hogy milyen fontos meghatározni önmagunk és otthonunk helyzetét.