Valóban félreeső hely a fürdőszoba?
hirdetés
A fürdőszoba, különösen pedig a vécé olyan részét képezik a lakásnak, mely különösen sok figyelmet igényel a diszkre dó tekintetében. Ha valaki eltűnik a „félreeső helyen", ez társaságban a többieknek időnként alkalmat szolgáltat arra, hogy szellemeskedjenek az Illető rovására - legfőképpen akkor, ha közvetlenül rálátni a mellékhelyiség ajtajára.
Ezért a szégyenérzetre és az intim szféra védelmére való tekintettel ajánlatos úgy elhelyezni a fürdőszoba ajtaját, hogy ne lehessen közvetlenül rálátni a többi helyiségből. Ha a toalett vagy a fürdőszoba ajtaja kedvezőtlenül helyezkedik el egy paraván vagy egy nagyobb cserepes növény segíthet elrejteni. Egy ügyesen elhelyezett harangjáték is segít elvonni a tekinteteket erről az érzékeny területről. Képzeld csak el, hogy álmaid asszonya vagy férfija a kanapén ül jade-színű illatgyertyák veszik körűt halk zene szól, és mellesleg kiszűrődnek hozzá a toalettről a te általad keltett hangok is. Érted már, hogy milyen kellemetlen lenne ez a helyzet? Ebből a szempontból a korábbi idők „árnyékszéke", mely a házon kívül épült, nem Is volt olyan rossz megoldás.
hirdetés
A feng shui egész sor szabályt ismer, melyre ügyelnünk kell a fürdőszoba és a toalett tervezésekor. A legfontosabb az a követelmény, hogy a fürdőt és a vécét lehetőleg külön helyiségben helyezzük el. Ez mindenkinek biztosítja a nyugodt használatot, különösen reggelente, amikor sürget az idő, és a család több tagja is szeretné felfrissíteni magát.
A virágok nemcsak kellemes hangulatos kölcsönöznek
Tompítják a negatív sha-energiát is. A fürdőszobák és a vécék elsősorban arra valók, hogy a szennyet lemossuk, a kiválasztás végtermékét leöblítsük. Emiatt ezeken a helyeken sok sha keletkezik. Hogy a sha ne szennyezhesse be a környező helyiségeket, a fürdőszobát semmiképp sem tanácsos a lakás közepére tervezni A vécé-csészét lehetőleg a ház egyik külső falánál helyezzük el, hogy lehetővé tegyük a beszennyezett energia gyors lefolyását, anélkül hogy ismét végigvándoroljon a házon.
Éppúgy, mint a többi helyiségben, a fürdőszobában is teret kell hagynunk az egyéniségnek. Gondoskodjunk arról, hogy ne maradjon nyitva tisztítószer, és ügyeljünk rá, hogy a család minden tagjának legyen saját külön helye, ahol kozmetikai szereit, fogkeféjét és egyéb tisztálkodási eszközeit tarthatja. Ez biztosítja a harmonikus használatot, és megtanítja a gyerekeket, hogy tiszteletben tartsák a határokat.
Két ok szól amellett, hogy a fürdőszobát a ház északi falánál helyezzük el. Egyrészt azért, mert a víz mint domináns elem északhoz kötődik, másrészt mert a fürdőszoba az energia szempontjából sokkal kevésbé Igényli a napfényt, mint például a nappali vagy az étkező. A feng shui szerint ezenkívül arra is gondolnunk kell, hogy a fürdőszoba ne legyen közvetlenül a bejárati ajtó mellett, mert akkor fennáll a veszély, hogy az ajtón beáramló jó, erőteljes csi leszalad a vécén, vagy legalábbis beszennyeződik. Az így elgyengült csi ilyen esetben átáramlik a lakás minden részén, ami bizonyos körülmények között egészségügyi problémákat okozhat, vagy megterhelheti a párkapcsolatot is.
A feng shui színtana szerint a fekete, fehér vagy fekete-fehér színek előnyösek a fürdőszobában. Alternatív megoldásként kéket is választhatunk a csempék színének, mivel ez a vizet jelképezi. Egy kis rózsaszín, illetve a lakók elemelnek színe enyhítő, sőt néha könnyed hatású lehet a vécé környékén. A falak és a berendezés egyszínűségét mindenesetre tanácsos színes törülközőkkel és kiegészítőkkel élénkítenünk. Így például szép flakonokat és üvegcséket helyezhetünk el a kád szélénél, a legjobb, ha saját elemünk vagy társunk elemének színében, és hozzá két gyertyát, hogy kiemeljük a kettős, férfias és nőies lényeget. Amennyiben saját házuk van, ügyelniük kell arra, hogy a konyha vagy az étkező fölött ne legyen fürdőszoba. A tűzhely a tűz elemét képviseli, amely gyarapítja az energiát és a gazdagságot. A szennyvíz azonban átvitt értelemben kioltja a tüzet, vagy legalábbis csökkenti az erejét, ami megint csak negatív hatást gyakorol a csire.