A feng shui szempontjából a bejárat környéke is fontos
hirdetés
A homlokzat és a bejárati ajtó elsőként „fogadják” a látogatót. Átvitt értelemben ezek képezik a ház „arcát". Az emberi testhez hasonlítva azt is mondhatnánk, hogy az ablaktáblák üvege a szemet jelképezi, az esetleges szellőzőnyílások és nyitott ablakok az orrot, a bejárati ajtó pedig a szájat. Nagyságuk, helyzetük, valamint külsejük határozza meg elsősorban, hogy kintről mennyi természetes csi jut a lakás belsejébe, és azt is, hogy bentről mennyi áramlik kifelé.
A ház vagy lakás vonzó „arca" nemcsak a látogatók ügyeimét kelti fel, hanem 3 csit, az életet adó energiát is vonzza. A ház ajtaja a feng shui felfogása szerint elsődleges szerepet játszik. Az ismételt nyitás-csukás alkalmával rajta keresztül áramlik a csi legnagyobb része a ház belsejébe. Ahogyan az ember az oxigént, az épületek és a lakások az életfontosságú csit veszik fel a környezetből, a használtat pedig leadják. Ha biztosítani akarjuk, hogy otthonunkba elegendő energia jusson, a bejárati ajtóra vonatkozóan számos szempontot figyelembe kell vennünk.
hirdetés
Mivel a csi jórészt a pillantás, a gondolat és a járás iránya szerint tájékozódik, gondoskodnunk kell arról, hogy az érkező már az utcáról vagy a kertkapuból azonnal észrevegye a ház ajtaját. Ez még inkább vonatkozik olyan emberekre, akik egyedül élnek, és sürgősen társat szeretnének maguknak Bosszantó az olyan épület, amelynél érkezéskor nem vesszük azonnal észre a bejárati ajtót; nem tudjuk, hogyan kell itt viselkednünk. A legrosszabb esetben elmegyünk az ilyen kert mellett. A legfontosabb szabály: ha a vendég nehezen találja meg a ház ajtaját, a csivel ugyanez a helyzet.
Ha a bevezető útról nem látszik a ház ajtaja, akkor legalább abba az irányba kell terelnünk az érkező tekintetét, amerre a ház ajtaja van. Ezt elérhetjük a kerti út mellett elhelyezett táblával, melyen a lakú neve alá nyilat festünk, lámpákkal vagy harangjátékokkal a bejárat két oldalán, egy kősorral, mely az ajtó irányába húzódik, vagy hasonlókkal. Az ősi Kínában abból indultak ki, hogy a gonosz szellemek csak egyenes vonalak mentén tudnak haladni. Főből a mágikus gondolkodásból mi is felhasználhatunk valamit a házhoz vezető kerti út tervezésénél. Sose vezessen egyenes vonalban a kertkaputól a ház ajtajáig". Azaz már a kert tervezésekor meg keli rajzolnunk egy két enyhe kanyart, régéből utaknál pedig utólag kell kialakítanunk. Tedd fel egyszer gondolatban magadnak a kérdést, hol sétálnál szívesebben a kedveddel: kacskaringós, romantikus ösvényeken a parkban vagy egyenes járdákon?
A tűz eleme jelentős befolyást gyakorol az életerőre. A bennünk levő szükséges tűz nélkül nem lenne energiánk ahhoz, hogy megtaláljuk életünk párját, illetve hogy sikeres, termékeny partnerkapcsolatban éljünk. A piros szín azonban nemcsak a tüzet jelképezi, hanem a szerelem és a szexualitás színe is. Amennyiben a bejárat környéken piros elemeket helyeznek el pl. pirosan virágzó cserjét ültetnek, az utat vörösesbarna kövei rakják ki, vagy vöröses kővel szegélyezik), két legyet ütnek egy csapásra egyrészt harmonizálják és újra fellobbantják a házba belépő csit, másrészt erősítik a „kapcsolatok' és az „erotika" vonatkozásában a ház lakúit és látogatóit.
A következőre kell még ügyelniük a bejárat környékén gondoskodjanak arról, hogy Itt ne legyen szemét vagy hulladék. A fonnyadt leveleket és az elszáradt virágokat is rendszeresen el kell innen távolítani különben a házba lépő életerős csit eltéríti a káros sha-energia.
Rendkívül előnytelen az is, ha a házba lépéskor a bejárati ajtó mellett rögtön látható az udvarba vagy kertbe vezető hátsó ajtó is. Emiatt a belépő csi hátul rögtön távozik a szabadba. Ezen 3 hibán különböző kristályok felfüggesztésével segíthetünk. Ez érvényes arra is, amikor a házba lépéskor azonnal az illemhely kerül a látóterünkbe.