A bújtatott gomba elkészítése
hirdetés
A Földön 140.000 féle gombafaj él, amelyek rendkívül egészségesek, és egyben károsak is. Ezért pontosan kell tudni, hogy melyik mire alkalmas. Nagyon szuper ételeket lehet készíteni, amelyek íncsiklandozóak. A gyógyhatású gombák továbbá alacsony zsír, és kalória tartalommal rendelkeznek. Tudományos vizsgálatok igazolják azt, hogy legalább 400-500 olyan aktív hatóanyag található a gyógy gombákban. Ezek természetes módon összehangoltan segítik a szervezet regenerálódását. A gombákat nem csak élelmiszerként, hanem gyógyszerként is lehet fogyasztani. Az orvostudomány elismerte, hogy a gombák az immunrendszerre nagyon jó hatással vannak.
A gyógygombák szabályozzák a testet, és ott hatnak, ahol probléma van. Rendkívül hasznos ez a növény, és szinte hihetetlen, hogy mennyi mindent rejt magában. Alkalmasak a betegség megelőzésére. Segíti a szervezetet alkalmazkodni a különböző környezeti, és biológiai stressz helyzetekhez, az immunrendszer helyreállításában szuperül helyt áll.
hirdetés
Tumor ellenes hatással is bír. A májra regeneráló hatással van, támogatja a szív, és érrendszer optimális működését. A gomba nagyon ízletes, és tápláló, teljesen megfelel a korunk táplálkozási elvárásainak. Ahhoz képest, hogy mennyi mindenre jó, nagyon keveset fogyasztunk belőle. A zsírtartalmuk nagyon alacsony, ezért nagyon jó fogyasztásra azoknak a személyek számára, akik zsírszegény táplálkozást folytatnak. A gombát gondosan meg kell mosni, és tisztítani. Először is megfelelően elválasztjuk a kalapot a törzstől, azután pedig eltávolítják a héját. Tisztításkor a szál alsó végződését eltávolítjuk. Aztán a szárát szépen körülkapargatjuk. A gombát nem kell vízbe áztatni. A gombát mindig fedetlenül, és folyadék nélkül készítjük.
Rengeteg recept áll a rendelkezésünkre, amelyeknek a segítségével, elkészíthetjük ezt a csodálatos növényt, amelybe annyi vitamin szorult. Egyre több recept jelent meg, amivel nagyon szépen illusztrálják azt, hogy fontos szervezetünknek az, hogy természetes, és vitaminnal dús táplálékot vigyünk be a testünkbe. A bújtatott gomba szintén egy nagyon frappáns recept, amelynek az elkészítése nem kerül sok időbe, és nem költségesek a hozzávalók. Ha már készítettünk gombával töltött tojást, ezt sem lesz nehéz elkészíteni. A hozzávalók a következők: 20 dkg rizs, 40 dkg gomba, 1 fej hagyma, 6 dkg vaj vagy 3 evőkanál olaj, só, bors, rozmaring, és sok petrezselyem, 1 zöldpaprika, 1 paradicsom, 1 evőkanál liszt, 1 dl tej, 1 dl tejföl, 4 tojás valamint 5 dkg sajt. Az elkészítése a következőképpen történik. Két evőkanál olajban, vagy 3 evőkanál vajban megfuttatunk egy kiskanál reszelt vöröshagymát, ha már üveges, akkor jöhet a rizs, 1-2 percig pirítjuk, majd kétszer annyi vízzel öntjük le, mint amennyi helyet az edényben a rizs elfoglal. Egy púpozott kanál vegetával, egy kevés vágott petrezselyemmel, majoránnával ízesítjük, majd aztán egy egész paprikát beledobunk, meg egy kettévágott egész paradicsomot.
Mielőtt tálalnánk, mind a kettőt kidobjuk belőle. Továbbá lefedjük, felforraljuk, majd levesszük a tűzről, és aztán letakarjuk duplakendővel. Két órán keresztül hagyjuk állni, és ez alatt hatékonyan magába szívja a rizs a levet, és ennek köszönhetően jól megpuhul. A gombát később megtisztítjuk, és cikkekre vágjuk. Egy evőkanál olajban, vagy egy kiskanál zsírban megpirítunk egy kevés reszelt vöröshagymát, megforgatjuk rajta a gombát, sóval, és törött borssal, meg egy kis ág rozmaringgal ízesítjük, és addig pirítjuk, míg a gomba a saját levét e nem főtte. Aztán meghintjük egy evőkanál liszttel, fölengedjük a tejjel, és sűrűre forralva, a tűzről levesszük. Belekeverjük a tejfölt, és nagy kockákra vágott kemény tojást. A rizst mély tálba terítjük, rásimítjuk a gombás tojást, befedjük a maradék rizzsel. Meghintjük 5 dkg sajttal, és a sütőben addig sütjük, míg a tetején a sajt el nem olvad. Érdemes kipróbálni, remek ízek szabadulnak fel.