Vadcsombor tea télire, lúgosító leves a rák megelőzésére
hirdetés
Ha szeretnéd megelőzni a bajokat, akkor javasolunk két olyan remek receptet, amivel a szervezeted is jobban fog működni!
A vadcsombor (Thymus vulgaris), vagy másnevén a kakukkfű évelő félcserje, apró levelei, lilásvörös virágai vannak. A mediterrán növény a benne lévő illóolajok, a tymol és a keserű anyagok miatt igen illatos. A növényből főzött tea igen hatékonyan veszi fel a harcot a szamárköhögés ellen, mivel gyulladáscsökkentő, és nyugtatja a légutakat. A tymol erős antimikrobiális hatású, így elősegíti a gyógyulást. Fertőtlenítő és köhögéscsillapító hatásai mellett vizelethajtó, segíti az epekiválasztást, epehajtó, féregtelenítő, jó hatással van a máj és a vese működésére. A porrá tört csombort fogkrémek és szájvizek illatosítására is használják, szárított formában, vászonzacskóba térve kiváló molyűző.
hirdetés
A vadcsombort tea, illóolaj vagy kapszula formájában is használhatjuk. Külsőleg inhalálhatunk, fürdővízbe tehetjük, masszírozhatunk vele. A teához egy teáskanál szárított csombort adjunk hozzá 250 ml forró vízhez, majd hagyjuk tíz percet állni. Hűlés, légúti betegségek esetén naponta 3-4 csészével igyunk belőle. Antimikrobiális hatásának köszönhetően a csombor tea a száj fertőtlenítésére is kiváló, de gargarizálhatunk is vele. Borostyánnal, ánizzsal, fehérmályva-gyökérrel keverve köhögés ellen használható.
Külsőleg és belsőleg egyaránt használható gyomor, menstruációs, valamint altesti görcsöknél. Naponta két csészével kell meginni a teából. Görcsök esetén a szárított virágból és szárából pakolást készíthetünk, lefekvés előtt ezt a párnát egy serpenyőben megmelegítjük és a gyomorra vagy az altestre tesszük.
A kakukkfű-tinktúrát a gyengén fejlett gyermekeknél bedörzsölésre használjuk, hogy a végtagjaik erősödjenek. Ezt a szklerózis multiplex esetén is érdemes elvégezni. A kakukkfű-fürdő egészséges alvást biztosít, megszünteti a stresszt és depressziót. A kakukkfű epilepsziás rohamoknál is alkalmazható, ám nem a rohamok alkalmával kell fogyasztani, hanem egész évben, napi két csészével fogyasszunk. Fontos ugyanakkor, hogy bizonyos időközönként tartsunk pár hetes szünetet.
Tisztítsd meg a szervezeted ezzel a lúgosító levessel
Az Ételben az orvosság című könyv szerzője, az amerikai Dr. Henry Bieler, aki szakmáját tekintve orvos, de látnoki képességekkel is rendelkezik, azt hirdeti, hogy a legjobb gyógymód az ételekben, a diétában van, hiszen úgy tartja, hogy az emberi test képes meggyógyítani önmagát. Az ő híres zöldséglevese azért nagyszerű, mert gazdag káliumban, ez pedig serkenti a májműködést és a mellékvesék munkáját is megkönnyíti, mint ahogyan a hasnyálmirigyét is, így a vércukorszint könnyebben szabályozhatóvá válik.
Használhatunk a főzéshez ghee-t is, ami a vajból készült egészséges és méregtelenítő hatással rendelkező étek. Ez csökkenti a gyulladásokat, de segít abban is, hogy az elmeszesedni készülő szövetek „olajozottabban” működhessenek. Emellett erősíti az immunrendszert, és úgy tartják, hogy a memóriát is javítja, illetve az intelligenciára is pozitív hatással van.
Ez a leves segít abban, hogy a leghatásosabban megtisztíthassuk szervezetünket. Bieler levese olyan élelmiszer, amellyel nekiindulhatunk a napnak, de ebédre is kiváló.
Szükséges alapanyagok:
- 4 közepes méretű, felkockázott cukkini
- 3 bögre, a végeitől megtisztított felvágott zöldbab
- 2 felvágott zellerszár
- 2 szár megtisztított petrezselyem
- 250 ml víz
- tengeri só
- ghee (opcionális)
Elkészítés: Egy fazékba tegyük oda melegedni a vizet, bele a cukkinikat és a zöldbabot. Mikor forrni kezd, vegyük kis lángra a levesünket és fél óráig hagyjuk főni. Nem szabad túlfőzni, csak addig, amíg a zöldségek kissé megpuhulnak. Ezután az egész levest tegyük egy turmixgépbe és adjuk hozzá a petrezselyemzöldet. Jól dolgozzuk össze az egészet, majd tegyük bele a ghee-t, hogy sűrűbb állaga legyen. Ezután jöhet a sózás, ízlés szerint. Fontos, hogy mindig organikus zöldségeket használjunk.