Szeretsz főzni? Itt van néhány merész recept!
hirdetés
Nagyon sokan napjainkban már nem büszkélkedhetnek olyan főző tudománnyal, mint annak idején nagymamáink, dédnagymamáink vagy éppen édesanyánk. Valljuk be, nagyon sok nő manapság már nem a főzéssel van elfoglalva, hanem lényegében minden mással. Persze, ez is érthető, hiszen régebben a férfiak keresték a mindennapi betevőt, a nők pedig főztek a családra, illetve nevelték a gyerekeket.
Ez már picit mára megváltozott, hiszen a nők is komoly karriert szeretnének maguknak, illetve az anyagi helyzetet tekintve már sajnos egyetlen fizetés nem elég ahhoz, hogy egy egész család megéljen belőle. Ez persze, nem a kenyérkeresőt minősíti, hanem a korunkat, illetve a rendszert, amelyre berendezkedtünk. Pedig, mennyivel egyszerűbb volt, amikor lényegében az emberek elültették, illetve elvetették a veteményeket aztán, ha gondozták, ápolták, akkor volt mit egyenek és tudtak miből élni, na meg persze kiegészítve az állatok nevelésével is. Sok esetben ma már viszont nagyon sok esetben erre nincs lehetőség, mivel az emberek nem rendelkeznek földterülettel, maximum egy nagyon kicsivel. Visszakanyarodva a finomabb részére a témának, konkrétan a főzésre és a finom ételekre, ebben a cikkben szeretnénk megosztani egy-két íncsiklandozó ételnek a receptjét.
hirdetés
Paprikás pulykatokány párolt tarhonyával
Hmm… még az elnevezése is evésre szólít fel, na de lássuk, miből lesz a cserebogár. Először is tisztázzuk le a hozzávalókat: 2 közepes fej vörös hagyma, 1 evőkanál szárnyas zsír, 70 dkg pulykacomb csont nélkül, 1 evőkanál fűszerpaprika, só, frissen őrölt bors, 1 darab zöldpaprika, 1 darab nagyobb paradicsom, 1 deci sűrű tejföl, 3 evőkanál liszt. A körethez pedig szükségünk lesz: 2 kiskanál szárnyas zsír, 30 deka száraz tarhonya, só. Most már nyugodtan rátérhetünk az elkészítésre. A megtisztított és apróra vágott vörös hagymát a forró zsíron arany barnára kell pirítani, majd hozzá kell, adjuk a vékony csíkokra vágott pulykacombot, és fehéredésig sütjük azt. Ez után levesszük a tűzről és megszórjuk a fűszerpaprikával, majd félig felöntjük vízzel, és ha felforrt, sóval és borssal ízesítjük, és lefedve, közepes tűzön félpuhára pároljuk. Ekkor hozzáadjuk a megmosott, kimagozott, vékony csíkokra vágott zöldpaprikát, paradicsomot, ha kell, a levét vízzel pótoljuk és a tejfölből, lisztből kevés hideg vízzel készített habarással sűrítjük. Ha újból felforrt a tokány, lehúzzuk a tűzről, és sóval, borssal utóízesítjük. Közben a körethez a forró zsíron kevergetve, erősebb zsemleszínűre pirítjuk a tarhonyát, ez után felöntjük a tarhonyához képest kétszeres mennyiségű forró vízzel, sózzuk, ha felforrt, megkeverjük, és lefedve, lassú tűzön 15-20 perc alatt megpároljuk. Tálaláskor a húsvillával fellazított párolt tarhonyát, tányérra szedjük, mellé vagy ráhalmozzuk a paprikás pulykatokányt, és forrón kínáljuk.
Egy másik hasonlóan finom étel lehet a rizses kacsa. Ahogyan az előbb is, itt is a hozzávalókat szeretnénk először letisztázni: 1 darab kacsa, 30 dkg vegyes leveszöldség, 25 dkg rizs, 3 dkg kacszsír, só. Most már pedig rátérhetünk az elkészítésre. Az megtisztított kacsát felvágjuk darabokra, majd hozzávesszük a máját és a zúzáját. A zöldséget kockára vagy hosszúkásra vágjuk. A kacsát feltesszük főni annyi vízzel, hogy jól ellepje, majd megsózzuk. A rizst forró zsírban megfuttatjuk, és hozzáadjuk a félig megfőtt kacsához. Közép meleg sütőben, fedő alatt puhára pároljuk, és utána óvatosan pecsenyevillával kavargatjuk. Végezetül pedig a tálalás marad, amelyet lehet fokozni, ha megszórjuk egy kis kacsatepertővel.