Ropogós pulykakocák
hirdetés
Nem szabad hagynod, hogy a tél elvegye a kedved. Még ebben az időszakban is lefoglalhatod magad, méghozzá finom ételek készítésével. Ha bevetsz néhány trükköt, akkor pompás és egyszerű ételeket készíthetsz el.
Pulykamellet bárhol és bármikor lehet vásárolni. Csodálatos fogásokat lehet elkészíteni, ha egy kicsit játszunk az ízekkel. Ehhez a fantasztikus recepthez a következőket kell beszerezned: 30 dkg darált pulykahús, 4 dkg kéksajt, 2 tojás, liszt, zsemlemorzsa, só, bors olaj a sütéshez. A körethez: 1 kis fej karfiol, 1 evőkanál vaj, 1 kis fej pagoda vagy romanesco karfiol, só, 1 evőkanál vaj. A gyöngyhagymához:1 dl gránátalma szirup, vagy 1 gránátalma, 10 dkg ecetes gyöngyhagyma.
hirdetés
Az elkészítése a következőképpen zajlik: A gyöngyhagymát előző nap leszűröd, majd felöntöd a gránátalmaszörppel. Ha friss gránátalmával dolgozol, akkor nem szűröd le a hagymát, hanem 1 kanál mézzel és a gránátalmamagokkal összekevered. Legalább 24 órát érleled, de lehet akár 48 is. A darált húst összekevered a belemorzsolt sajttal, sóval és borssal. Fólia segítségével hosszú, keskeny rudat formázol, és az ujjaddal szögletes hasábbá formázod, és beteszed a fagyasztóba annyi időre, hogy már fagyos, de még vágható legyen. Közben a rózsáira szedett karfiolt külön megfőzzük sós vízben, majd leszűrjük, a vajjal összeturmixoljuk. A romanesco karfiolt is rózsákra szedjük, és leforrázzuk, majd tálalás előtt vajban átforgatjuk. A fagyott húshasábokat felkockázzuk, fagyottan bepanírozzuk a kockákat, hogy megőrizzük a formát, és forró olajban (vagy kacsazsírban) lassan kisütjük. A húskockákat a karfiolpürével, a vajas pagodakarfiollal és a leszűrt gyöngyhagymával tálaljuk. A pagodakarfiol világoszöld színű, romanesco és shanon karfiolként is ismert. Nagyon látványos és tetszetős, ízében nem tér el a hagyományos fehér karfiolétól. Ha a főzővízbe szódabikarbónát teszünk, megőrizhetjük szép zöld színét! A karfiolban kevés a kalória, 100g karfiolban 30kcal van csupán, ráadásul a legkönnyebben emészthető káposztaféle. A krumplipürét néha felválthatjuk vele. A gránátalma egy nagy kedvenc. Minden háziasszony asztalán izgalmas díszítésként szerepelhet. Hiszen ez a csodás gyümölcs nagyon sok képességgel rendelkezik egyszerre lédús és ropogós, cinóbervörös színe nagyon feldobja nem csak a desszerteket és a koktélokat, de a salátákat is, jól illik sültekhez, salátákhoz. Édes és illatos, még régen Egyiptomban bort is készítettek belőle. A gránátalmaszirup színezéshez és ízesítéshez is nagyon sokoldalúan használható, esetünkben a savanyú gyöngyhagymát meglágyítja, kellemesen pikánssá teszi.
+1 recept: Paprikás pulykacsíkok
Hozzávalók a következők: 2 nagyobb padlizsán, só, őrölt bors, 2dl olaj, 1,5dl fehér borecet, 2 gerezd fokhagyma, 1 csokor petrezselyem.
A pulyka csíkokhoz pedig szükséges: fél dl olívaolaj, 1 fej lilahagyma, 70 dkg pulykamell-filé, só, őrölt bors, 1ek mustár, 1 piros paprika, 1 zöldpaprika, friss zsálya a díszítéshez.
A padlizsánokat vékony szeletekre vágod, sózod, borsozod, és kevés forró olajon pirosra sütöd. Tálba teszed, meglocsolod fokhagymával és petrezselyemmel ízesített borecettel, és hűtőbe teszed. A forró olajon megfuttatod a szeletelt lilahagymát, hozzáadod a csíkokra vágott pulykamellet, és fehéredésig sütöd. Sózod, borsozod, belekevered a mustárt, beleszórod a hasábokra darabolt paprikát, zöldpaprikát, és megszórod aprított zsályával. Közepes tűzön 15 percig pirítod. Tálba szeded, zsályával díszíted, és a marinált padlizsánt mellétéve tálalod.