Hummuszkéregben sült csirke
hirdetés
Puha és omlós, mindenképp ki kell próbálni. Rengeteg körettel párosítható, de érdemes elsősorban sok párolt, grillezett vagy főtt zöldséggel tálalni.
Hozzávalók:
hirdetés
Csirke
- 4 db csirkemell filé
- 200 g hummusz
- fűszerpaprika ízlés szerint
- só ízlés szerint
- bors ízlés szerint
Hummusz
- 20 dkg csicseriborsó
- 3 gerezd fokhagyma
- 3 ek tahini
- 1 ek római kömény
- 1 fél citromból nyert citromlé
- 1 ek szódabikarbóna
- 1 dl olívaolaj
- só ízlés szerint
- bors ízlés szerint
Elkészítés:
Csirke
- Helyezzünk a sütőnk közepére egy rácsot, majd melegítsük fel a sütőt 230 fokra (ha rövid idő alatt kap nagy hőkezelést a csirkemell, jobban megőrzi a benne található nedvességet). Egy kisebb tepsit kenjünk is olívaolajjal vagy kókuszzsírral.
- Egy papírtörlővel szárítsuk meg a csirkemellek mindkét oldalát, majd fűszerezzük sóval és borssal. Rendezzük a csirkemelleket az előkészített tepsire. Kenjünk be minden csirkemellet hummusszal (kb. 1 evőkanál), amíg minden mell egyenletesen és teljesen be nem vonódik a csicseriborsókrémmel. A hummuszra szórjunk pirospaprikát.
- Mehet a sütőbe, majd addig süssük, amíg a csirke teljesen meg nem puhul, és a humusz aranybarna kéregként meg nem szilárdul a csirkén (körülbelül 20 percig). Ha egészen ropogós hummuszkérget szeretnénk végeredményként, akkor a sütés után állítsuk grillfunkcióra a sütőt, majd további 3 percig süssük ropogósra a bundáját.
- Azonnal tálaljuk a tetszőleges választott zöldségköretünkkel.
Hummusz
- Ha nem előre elkészített, bolti hummusszal, hanem házilag készítettel dolgoznánk, akkor előző nap a csicseriborsót legalább dupla mennyiségű vízbe áztatjuk, és 12-24 órán át magára hagyjuk. Ha időközben felszívná a vizet, öntünk még hozzá.
- Ha kész, leszűrjük, és annyi tiszta vízzel, ami bőven ellepi, meg egy kanál szódabikarbónával 40 perc alatt puhára főzzük. A 40 perc nem szentírás, a fiatalabb borsó fele ennyi idő alatt is megpuhul, de akkor van kész, ha a szemeket villával könnyen el tudjuk nyomni.
- A megfőtt csicseriborsót leszűrjük, a főzővizét nem öntjük ki, mert szükség lesz rá! A római köményt mozsárban megtörjük (vagy őrleményt használunk), a fokhagymát lereszeljük.
- Turmixgépbe tesszük, hozzáadjuk az összes többi hozzávalót, és simára turmixoljuk. A főzővizet két turmixolás között adjuk hozzá, hogy lássuk, mennyit vesz fel - akkor jó, ha krémes, de nem túl folyós, és nem fojtós.
Forrás: Nosalty