Sült tarja gombakerítéssel és rántott újhagyma
hirdetés
A főzés szinte kivétel nélkül minden egyes háziasszonynak örömet szokott okozni. Természetesen ez több szempontból is megközelíthető. Nyilván például örömteli a sikerérzés, amikor megkóstolja azt, amin eddig dolgozott és lényegében megízleli, hogy úgy sikerült, ahogyan azt tervezte. Másik szempontból pedig, ha a családnak főz, süt, akkor nyilván az is örömet okoz, ha nekik ízlik, és úgymond elismerik a teljesítményét, fáradozását.
Nos, mi minden egyes háziasszonyt bíztatni szeretnénk, hogy minél többet szorgoskodjon a konyhában, hiszen abból csak jó sülhet ki, ehhez pedig mi szeretnénk hozzájárulni. Úgy tudjuk ezt megtenni, hogy megosztunk a gasztro cikkünkben recepteket, amelyeket természetesen otthon el tudsz készíteni te is. Vágjunk is bele!
hirdetés
Az első recept a sült tarja gombakerítéssel és tükörtojással sütve. Hmm, még a neve is íncsiklandozóan hangzik. Nézzük, mi szükséges hozzá: 6-8 szelet tarja, 50 dkg csiperke, 2 fej hagyma, petrezselyem, só, bors, pirospaprika, 2 gerezd fokhagyma, kevés olaj, annyi tojás, ahány szelet hús van, reszelt sajt, libazsír a sütéshez (lehet akár egyéb zsiradék is). Először is a tarjákat egy kicsit átklopfoljuk, ez után pedig megfűszerezzük sóval és borssal is. Vegyünk egy fokhagyma nyomót és törjük át a fokhagyma gerezdeket, ezt pedig kenjük rá a húsra. Ez a része akár úgy is elkészíthető, hogy egy kevéske olajba tesszük a fűszereket, a fokhagymát és majd ezt a szószt kenjük rá a húsra. Nyilván, kinek, mi a szimpatikusabb, az eredmény lényegében ugyanaz. Forró zsiradékban elősütjük a húsokat, majd ez után helyezzük bele a kizsírozott tepsibe őket. Következő lépés a gomba elkészítése, amelynek során lényegében egy fajta gombapaprikást főzünk belőle a hagymával és paprikával, végezetül pedig megszórjuk némi petrezselyemmel. Ezt majd a hús köré szórjuk, de úgy, hogy a gomba szintje legyen magasabban. A tetejére szórhatunk reszelt sajtot és minden egyes hússzeletre 1-1 tojást ütünk. Takarjuk le a tepsit fóliával és tegyük az előmelegített sütőbe, ahol 170 fokon körülbelül 35-45 percig süssük. Tálaláshoz optimális lehet a rizs, illetve a savanyúság.
A második receptünk a rántott újhagyma. Egy igazi különlegesség, amely sokak számára első hallásra fura lehet, de aki szereti a hagymát, annak biztosan ízleni fog. Először is ezt az ételt akkor javasoljuk leginkább, ha valamilyen rántott ételt akarsz készíteni, hiszen főfogásnak valószínűleg ez önmagában nem lesz elég laktató. A legjobb, ha frissen szedünk újhagymát, akinek van kertje annak ez most gyerekjáték. Nézzük a hozzávalókat: nagyjából 20 szál újhagyma, 10 dkg liszt, 2 tojás, 20 dkg zsemlemorzsa, 5-6 dl olaj, só. Készítsünk elő 3 tálkát. Az elsőbe helyezzük a lisztet, a másodikba a tojásokat, a harmadikba pedig a zsemlemorzsákat. A második tálban a tojásokat egy villával kicsit felverjük. Ez után a hagymákat megtisztítjuk és a zöld szárukat pedig eltávolítjuk. Miután megmostuk, vizesen beleforgatjuk a lisztbe, majd a tojásba és végül pedig a morzsába. A tűzhelyen forrósítsunk olajt, majd ha ez már kellőképpen meleg, akkor kisütjük a hagymákat barnára. Miután kiszedtük, javasolt konyhai papírtörlőt helyezni a tálka aljába, hogy felszívja az olajat, valamint a legjobb, ha azonnal megsózzuk. Miután egy picit hűlt már fogyasztható is! Az eltávolított zöld részéből pedig készíthetünk egy tejfölös szószt is, amelybe akár belemártogathatjuk a rántott újhagymát. Ezt vágjuk fel apró darabokra, minél apróbb annál jobb. Majd keverjük bele a tejfölbe és ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, fűszerezzük azt.