Konok Péter: Történetek a kerítés tövéből
hirdetés
„Ja, magyar vagy? Hát miért nem mondtad?” – horkan fel Konok Péter írásában a magyar turista , aki az Elba partján éppen egy másik magyartól kérdezte meg, merre található a benzinkút. „Van, hogy nem értjük meg egymást, nyelv ide vagy oda. És hiába is kiabálnánk tolmácsért.” Konok Péter történész, politikai blogger írásai Történetek a kerítés tövéből címmel jelennek meg az Európa Könyvkiadónál.
hirdetés
Konok Péter keserű humorral megírt bejegyzéseit naponta több ezren olvassák a Facebookon, posztjait és blogbejegyzését rengetegen követik. Konok azonban nem egyszerű odamondóember, írásai leggyakrabba miniatűr szatírák, amelyekben hol ókori római császárok dicső tetteiben, hol Oszi és Dezső párbeszédeiben, hol meg épp csak egy meglesett – vagy vele megesett – utcai történetben ismerhetünk rá a mai Magyarország bizarr jelenségeire.
Konok Péter könyve Magyarországról szól. Arról, hogy egy falusi kocsma törzsvendége (jelesül Torony) milyennek látja az országot, amely jobban teljesít, de arról is, hogy mit szól a dolgokhoz a fel-tsuti kolostor lámája. Meg hogy vajon miért élnek olyan jól vezető politikusaink, mint Marci Hevesen. És hogy mért szeret minket annyira az Állam, hogy ott ül a vacsoraasztalunknál is. És természetesen a migránsokról is szól (akik nem ismerik se az Eddát, se a Mobilt), meg sok minden másról – ott vannak például a kutyákról és macskákról írt remek történetek, ha valakit netán a politika kevésbé érdekel.
Konok Péter (1969) történész, publicista, fordító. Szakterülete a huszadik századi baloldaliság története, erről két szakkönyvet és számos tanulmányt, cikket publikált. A diktatúrák történeti öröksége nyomot hagy egyéb írásain is. Magát „addikt szöveggyártónak” tekinti, aki, mint mondja, „ön- és társadalomterápiás szándékból” ír. Facebook-oldalán, blogokon, folyóiratokban, rádió- és tévéműsorokban igyekszik „kiírni magából a Nemzeti Egyetértés Rendszerét”.
Konok Péter Történetek a kerítés tövéből című könyvét december 5-én mutatja be az Európa Könyvkiadó az Alexandra Pódiumon. A szerzővel Parászka Boróka újságíró beszélget.
Szöveg, kép: Európa Könyvkiadó