Gilles Diederichs – Játékos relaxáció
hirdetés
A könyvek olvasása alapvetően hozzátartozik az emberi lényünk, illetve a társadalmunk formálásához. Gyakorlatilag a könyvekre tekinthetünk úgy is, mint egy értékes információhalmaz, amelynek az értékét úgy szívhatjuk magunkba, ha elolvassuk azt. A mai könyvajánlónkban olyan könyvet ajánlunk, amely biztosan tetszeni fog minden egyes szülőnek vagy gyerekekkel foglalkozó embereknek.
A szerző Gilles Diederichs, a könyv címe pedig Játékos relaxáció. A könyvről a következő információkat tudhatjuk meg a bookline.ro oldalról: A gyerekek imádják azokat a játékos foglalkozásokat, amikor kifejezhetik pillanatnyi érzéseiket, legyenek akár jókedvűek, szomorúak vagy dühösek, optimisták vagy szorongók. Természetes vágyuk az önkifejezés. Fütyülnek rá, ha zavarnak minket! A szülők boldogan látják, ahogy nyüzsögnek, cseperednek és megismerik a külvilágot. Csakhogy a hétköznapokban cseppet sem könnyű kezelni egy ilyen erős kapcsolatot, és annyit áldozni a gyermek nevelésére, amennyit szeretnénk. A megfelelő szülő-gyermek kapcsolat kialakításához, ugyanakkor a gyermek önállóságvágyának megtartásához jó szándékra és játékokra van szükség. A könyvben sorakozó gyakorlatok játékos formában segíthetik a közös párbeszéd és a tanulás pillanatait, ráadásul nagyon szórakoztatók! Időbe telik, amíg a gyermek játékos módon ráébred, hogy a légzés hogyan befolyásolja a hangulatát, és képes lesz kellő távolságot tartani az őt mélyen érintő eseményektől. A gyakorlatok konkrét alkalmazása segíti abban, hogy tudatosan megfékezze magában a testi vagy szóbeli erőszak vágyát, a makacs elutasítást, ha egy helyzet nem az elvárásai szerint alakul.
hirdetés
A szerzőről továbbá érdemes tudni, hogy lényegében a mindennapjait gyerekek között tölti, tehát értékes tapasztalatok alapján tudta megfogalmazni a könyvben leírtakat. A foglalkozását tekintve zeneszerző és terapeuta is. A francia Anya- és Gyermekvédelmi Egyesület (PMI) nevelőit és munkatársait oktatja relaxációs technikákra, jóga-, meditációs és motorikus képességfejlesztő gyakorlatokra is. Ugyanakkor mindenképpen meg kell említenünk, hogy számos könyv írója is.
Miért is ajánljuk pont ezt a könyvet? Nos, a könyvben leírtak egyáltalán nem olyan információk, amelyekre gyakorlatilag bárhonnan szert tehetnénk. Rengeteg könyvet ajánlanak a szülőknek, viszont sajnos a legtöbb ilyenben egyáltalán nem ejtenek szót a különböző légzéstechnikákról, illetve ezeknek az előnyeiről. Nem mellesleg pedig, mi magunk, felnőttek sem vagyunk ezekkel igazán tisztában. A szerző tehát a felnőtteknek is olyat tud tanítani, amely által könnyebbek lehetnek a hétköznapok, viszont mindemellett azt is bemutatja, hogy a gyereket miként lehet rávenni játékosan a gyakorlatok elvégzésére. Ez pedig nem csak egy szülőnek könnyíti meg a nevelést, hanem a gyereknek a személyiségét is pozitív irányba befolyásolhatja az ideális nevelési praktika. A jelenlegi szülői generációnak pedig jelentős problémája, hogy nem tudja sokszor, hogyan is kellene bánni a gyerekkel. Amíg régebben belefért egy-egy körmös vagy éppen nyakleves, manapság ezeket már többnyire elítélik és nem alkalmazzák, viszont helyettük nem igazán tud a szülő más praktikát a gyermek fegyelmezésére. Ebből a könyvből viszont rengeteg mindent meg lehet tudni a szülőről, gyermekről, viszonyukról, illetve a különböző légzési technikákról és annak a gyakorlati kivitelezéséről.