Singer Magdolna: Vigasztalódás a gyászban
hirdetés
Ez a könyv a gyógyító feladatokkal súlyos veszteséget elszenvedett embereknek készült. Olyanoknak, akiknek meghalt egy szeretett hozzátartozójuk, és nehezen küzdenek meg a gyász fájdalmával, de olyanoknak is, akik nem haláleset, hanem szakítás, válás miatt veszítették el társukat. A kutatások szerint a válási gyász fájdalma ugyanis sokszor meghaladja a halál miatti veszteség fájdalmát, tehát teljesen jogos a gyász szót használni ebben az esetben is. Mégis, a személyesebb hang megtartása érdekében külön-külön szól a szerző a kétfajta veszteség miatt krízisbe került emberekhez.
Mindegyik szakaszban található azonban bőséggel olyasmi, ami mindenki számára segítséget jelenthet, bármilyen is a vesztesége. A gyógyító feladatokat pedig világszerte egyaránt sikerrel alkalmazzák mindennemű veszteség feldolgozására.A szerző bízik benne, hogy valódi segítséget nyújt a könyve. Amellett, hogy szakmai tudása legjavát igyekezett adni, lapul e könyvben egy titok is! Ebben a könyvben sok ember munkája van, és mindenki úgy végezte a feladatát, hogy tudta, szomorú embereknek nyújt majd segítséget. Az író maga természetesen úgy töprengett hónapokig, úgy írta le gondolatait, úgy tervezte meg a feladatokat, hogy soha nem tévesztette szem elől, kiknek a támogatásán munkálkodik, ezért igyekezett szeretettel végezni a dolgát. Szerinte biztosan van emlékei közt az olvasónak egy személy: az édesanya, nagymamája vagy a dédije, valaki, aki úgy főzte meg neki az ételt, úgy sütötte meg a lángost vagy valamilyen süteményt, hogy beletette szíve minden szeretetét. Talán ettől lett annyira különleges, annyira egyedi, utánozhatatlan, hogy emlékeidben ma is él. Valami ilyesmit szerettet volna aszerző is létrehozni. Ezt elmondta a könyvtervezőnek, az olvasószerkesztőnek, a nyomdásznak, mindenkinek, akivel együtt dolgoztak, és kérte, ezzel a szeretettel és gondoskodással készítsék, mivel ez egy különleges könyv lesz. Volt, akinek szokatlan volt az ilyen gondolkodás, de aztán mégis megértette, és ezzel a hozzáállással végezte a feladatát. Ebben a kötetben tehát emberek szeretetteljes munkája, és olyan gyászoló személyek igyekezete testesül meg, akik segítséget kívántak nyújtani sorstársaiknak. Azt reméli a szerző, hogy a megfogható tárgyi segítségeken túl, benne rejtőzik az elkészült műben ez a szeretet is, amely láthatatlan módon ugyan, de szívtől szívig jutó üzenetként legalább olyan nagy segítséget nyújt annak, aki a kezébe veszi, mint maga a tartalmi valóság.
hirdetés
Hogyan használd a könyvet?
Előbb olvasd el a könyv első és második részét, és csak ezután láss a harmadik részben található gyógyító feladatokhoz. A feladatok elmélyült végzéséhez meg kell teremtened a zavartalan egyedüllétet. A szerző leírja, hogy a gyászolók beszámolói szerint némely gyakorlat katartikus élményt hoz, egy vagy több felismerést, érzelmi felfokozottságot, elfojtott érzelmek gátszakadását vagy egyéb, azonnal felismerhető ajándékot, míg más feladatok csendben, alig észrevehetően, napról napra fejtik ki utóhatásukat. Olyanról is beszámoltak sokan, hogy csak hetek, sőt hónapok múlva tudatosult bennük valamely elvégzett feladatnak a pozitív változást elősegítő hatása. Meggyőződéssel állítja a szerző, hogy a feladatok nagyszerű eszközök az olvasó saját maga megértéséhez, a gyászfolyamat támogatásához és mire a feladatkönyv utolsó gyakorlatát is elvégezte, jelentős utat tudhat maga mögött, elindult a teljes felgyógyulás felé.