Így játszhat a gyerek a csőtésztákkal
hirdetés
Amikor éppen a konyhában sürög- forog az ember, s az idő is rossz, nagy fejtörést okoz, mit csináljanak a gyerekek? Persze, hogy ők is a konyhában akarnak téblábolni! Mutatunk nektek pár csőtésztás ötletet, melyekkel elfoglalhatják magukat a gyerekek, s közben te is nyugodtan kifőzhetsz.
1. Az első ötletünk kép készítése színes csőtésztákból. Lehet a tésztafajtákból, illetve a formákból vegyesen használni, így jobban lehet azokat majd kombinálni. Szórjunk ki egy kemény papírra vagy ha van, akkor rajztáblára néhány tésztát! Tegyünk ki vízfestéket vagy temperát és ecsetet. Kezdődhet a munka: fesse be a gyerek a tésztákat különböző színűekre! Mondjuk neki, hogy a vízbe csak picit mártsa bele az ecsetet és jobban a festékbe, így az jobban befogja majd a tésztákat! Előtte megkérdezhetjük, eltervezhetjük, mit szeretne majd kihozni a tésztákból, mert akkor ahhoz válogassa ki a színeket! Amikor a gyerek megunta a festést, vagy úgy gondolja, eleget festett egy kép összerakásához, várja meg, hogy kicsit megszáradjon a festék a tésztákon! Addig vegyünk elő egy kisebb téglalap alakú papírtálcát és azt is fesse be a gyerek háttérnek. Amikor ez is megszáradt, ragassza rá a tésztákat olyan alakzatban, amit szeretne kihozni belőlük. Legkedveltebb forma a virág szokott lenni, de bármi kirakható, ez a gyermek kreativitásától függ.
hirdetés
2. Másik ötletünk, ami inkább a lányok kedvence lehet: Nyaklánc és karkötő készítése csőtésztákból.
Ezeket ugyanúgy be kell festeni vízfestékkel vagy temperával. De használhatunk hozzá ételfestéket is. Ehhez két-három kevés, gyógyszertárban kapható alkoholban feloldunk egy-két csepp folyékony ételfestéket, a gyöngyöket egy zárható nejlontasakba töltjük, és ráöntjük a színes folyadékot. Két - három percet hagyjuk benne, hogy a tészták magukba szívhassák a színt! Azután kinyitjuk a zacskót, leöntjük róla a vizet, és egy papírtörlőre borítva a gyöngyöket megvárjuk, míg teljesen kiszáradnak. Érdemes egy nappal előre elkészíteni, mondjuk előző este. De ha valóban azt akarjuk, hogy a gyerekek rendesen elbíbelődjenek, színezzék be csak a tésztákat ők maguk!
Ezután pedig veszünk egy szál damilt vagy erősebb cérnát, madzagot, a lényeg, hogy ne szakadjon el egykönnyen és kezdődhet a fűzés tetszés szerint.
S persze akinek nincs kedve festegetni, az is rakhat ki csak egyszerűen bármit a tésztákból, volt aki már hidat is ragasztott belőlük, bár ez már nem gyerekjáték.